Õpetajatele

Homepage

Homepage

Otsite õppematerjale Euroopa Liidu kohta?

Sel juhul olete õiges kohas! Veebisait Õpetajatele sisaldab kõikvõimalikke materjale erinevatele vanuserühmadele. Kui soovite oma õpilastele rääkida ELi tegemistest, sünniloost ja toimemehhanismidest või arutada lähemalt ELi poliitikat, siis siit leiate rohkesti inspiratsiooni.
Teachers corner logo

Euroopa kultuuripärandiaasta 2018

Kogu 2018. aasta vältel tähistame üle kogu Euroopa oma rikkalikku kultuuripärandit – nii ELi, riiklikul kui ka kohalikul tasandil. Euroopa kultuuripärandiaasta eesmärk on innustada inimesi avastama ja uurima Euroopa kultuuripärandit ning tugevdada ühisesse Euroopa perekonda kuulumise tunnet. Selle aasta loosung on järgmine: Meie kultuuripärand: kus minevik kohtub tulevikuga.

Generation €uro õpilasauhind

Mida Te teate euro kohta? Pange oma teadmised proovile ning Te võite võita auhindu ja kohtuda Euroopa Keskpanga presidendiga Frankfurdis!

eu60fi

60 aastat rahu, demokraatiat ja solidaarsust

25. märtsil 1957 allkirjastasid kuus riiki (Belgia, Itaalia, Luksemburg, Madalmaad, Prantsusmaa ja Saksamaa) Rooma lepingu, millega loodi Euroopa Majandusühendus – Euroopa Liidu eelkäija. Tänavu tähistatakse lepingu allkirjastamisest 60 aasta möödumist.

Õpetajatele on see hea võimalus tutvustada õpilastele tunnis Euroopa Liidu ajalugu ja rääkida sellest, mida ELil noortele pakkuda on. Oleme koostanud mõned materjalid, millest teil võiks tunni ettevalmistamisel abi olla.

9–12aastased õpilased

12aastased ja vanemad õpilased

  • Kiirpilk Euroopale
    Kasutada saab nii ettekannet (slaidid 4–13) kui ka lühiülevaadet (leheküljed 2 ja 3).

15aastased ja vanemad õpilased

Kasu võib olla ka järgmistest materjalidest.

Nende materjalide abil võib luua mõttevahetuse ELi praeguse olukorra ja Euroopa Liidu tuleviku üle. Kas ELi rajajate lootused ja unistused täitusid? Milline on õpilaste arvates Euroopa Liit järgmisel kümnendil?

Homepage