Õpetajatele

Homepage

Homepage

Otsite õppematerjale Euroopa Liidu kohta?

Sel juhul olete õiges kohas! Veebisait Õpetajatele sisaldab kõikvõimalikke materjale erinevatele vanuserühmadele. Kui soovite oma õpilastele rääkida ELi tegemistest, sünniloost ja toimemehhanismidest või arutada lähemalt ELi poliitikat, siis siit leiate rohkesti inspiratsiooni.
Teachers corner logo

Ready, set… calculate!

Registration opens for the European Statistics Competition (ESC) 2019
The ESC is a school-based competition that allows 14 to 18 year-olds to compete against each other by solving statistical problems, searching for data and producing statistical analyses.

Milline peaks teie arvates olema Euroopa Liit?

Rühm eurooplasi on koostanud 12 lihtsat küsimust, mille abil saate Euroopa juhtidele oma ootusi ja muresid kirjeldada.

Teie vastused aitavad kujundada TEIE tulevikku!

Vaadake videot

 

 

eu60fi

60 aastat rahu, demokraatiat ja solidaarsust

25. märtsil 1957 allkirjastasid kuus riiki (Belgia, Itaalia, Luksemburg, Madalmaad, Prantsusmaa ja Saksamaa) Rooma lepingu, millega loodi Euroopa Majandusühendus – Euroopa Liidu eelkäija. Tänavu tähistatakse lepingu allkirjastamisest 60 aasta möödumist.

Õpetajatele on see hea võimalus tutvustada õpilastele tunnis Euroopa Liidu ajalugu ja rääkida sellest, mida ELil noortele pakkuda on. Oleme koostanud mõned materjalid, millest teil võiks tunni ettevalmistamisel abi olla.

9–12aastased õpilased

12aastased ja vanemad õpilased

  • Kiirpilk Euroopale
    Kasutada saab nii ettekannet (slaidid 4–13) kui ka lühiülevaadet (leheküljed 2 ja 3).

15aastased ja vanemad õpilased

Kasu võib olla ka järgmistest materjalidest.

Nende materjalide abil võib luua mõttevahetuse ELi praeguse olukorra ja Euroopa Liidu tuleviku üle. Kas ELi rajajate lootused ja unistused täitusid? Milline on õpilaste arvates Euroopa Liit järgmisel kümnendil?

Homepage