Učitelům

Homepage

Homepage

Hledáte výukové materiály o Evropské unii?

Pak jste na správném místě! Tyto stránky určené učitelům obsahují nejrůznější materiály pro různé věkové skupiny. Ať už chcete své studenty učit o tom, co EU dělá, jak začala a jak pracuje, nebo podrobněji debatovat o politikách EU, bude to tu pro vás velmi inspirativní.
Teachers corner logo

Ready, set… calculate!

Registration opens for the European Statistics Competition (ESC) 2019
The ESC is a school-based competition that allows 14 to 18 year-olds to compete against each other by solving statistical problems, searching for data and producing statistical analyses.

Jakou Evropskou unii byste chtěli? Skupina evropských občanů vytvořila 12 jednoduchých otázek, s jejichž pomocí máte možnost sdělit vedoucím evropským představitelům vaše přání a obavy. Vaše odpovědi pomohou utvářet VAŠI budoucnost!

Přehrát video

 

60 let míru, demokracie a solidarity

Dne 25. března 1957 podepsalo šest zemí (Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo a Nizozemsko) tzv. Římskou smlouvu a založilo tak Evropské hospodářské společenství – předchůdce Evropské unie. Letos slavíme 60 let od podepsání této smlouvy.

Jako učitelé můžete toto výročí využít a připravit vyučovací hodinu o historii Evropské unie a o některých příležitostech, které EU mladým lidem nabízí. Níže najdete materiály, které můžete v hodině přímo využít.

Pro žáky ve věku 9 až 12 let:

Pro žáky starší 12 let:

  • Evropa v kostce
    lze využít powerpointovou prezentaci (slidy 4–13) nebo brožurku (s. 2 a 3)

Pro žáky starší 15 let:

Pomoci vám mohou rovněž tyto materiály:

Tyto informace mohou posloužit jako základ pro diskusi o současné situaci a budoucnosti EU. Proměnily se naděje a sny otců zakladatelů ve skutečnost? Jaké naděje vkládají žáci do Evropy v příštím desetiletí?

Homepage