Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums

Komisāra Hrista Stiljanida paziņojums par Pasaules humānās palīdzības dienu 2016. gadā

Briselē, 2016. gada 19. augustā

Pasaules humānās palīdzības diena ir diena, kad 2003. gadā ANO galvenajā mītnē Bagdādē, Irākā, notika spridzināšana, kurā dzīvību zaudēja 22 humānās palīdzības darbinieki, tostarp ANO īpašais pārstāvis Irākā Sergio Vieira de Mello. Komisārs Humānās palīdzības un krīžu pārvarēšanas jautājumos Hrists Stiljanidis nāca klajā ar šādu paziņojumu:

“Šajā dienā mēs apliecinām cieņu visiem humānās palīdzības darbiniekiem visā pasaulē. Mēs godinām visus tos humānās palīdzības darbiniekus, kuri ir upurējuši savu dzīvību, lai glābtu citus cilvēkus. Mēs apliecinām cieņu visiem tiem, kuri riskē ar savu dzīvību, lai palīdzētu tiem, kas cietuši karos un dabas katastrofās.

Kopš 1997. gada, kad sākās uzskaite, gandrīz 4000 humānās palīdzības darbinieku ir cietuši lielos uzbrukumos. Traģisks ir fakts, ka vairāk nekā trešdaļa no viņiem tika nogalināti, samaksājot visdārgāko cenu, lai kalpotu cilvēcei.

Mēs nedrīkstam aizmirst šo upuri. Mums ir jāstiprina starptautisko humanitāro tiesību un četru humānās palīdzības principu – humānisma, neitralitātes, taisnīguma un neatkarīguma – izpratne un ievērošana. Mēs vēlreiz apliecinām apņemšanos aizstāvēt starptautiskās humanitārās tiesības (SHT) un minētos principus, kuriem vajadzētu aizsargāt humānās palīdzības sniedzējus, kad tie dara savu darbu, sniedzot palīdzību cilvēkiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama.

Pagājušajā gadā Eiropas Komisija mobilizēja visu laiku lielāko humānās palīdzības budžetu, lai palīdzētu tiem cilvēkiem, kuriem palīdzība ir nepieciešama visvairāk. Eiropas Savienības sniegtā palīdzība nonāca pie visneaizsargātakajiem, proti, tiem, kas cietuši Sīrijas un Dienvidsudānas konfliktos, izglītības atbalstam ārkārtas situācijās vai tiem cilvēkiem, kurus skārusi ekstremālā dabas parādība “El Niño”.

Eiropas Savienība lepojas ar to, ka ir pasaules līdere humānās palīdzības jomā un 2015. gadā ir palīdzējusi vairāk nekā 134 miljoniem cilvēku, kuri cietuši no dabas un cilvēku izraisītām katastrofām vairāk nekā 80 valstīs”.

 

Plašāka informācija

INFORMATĪVS PAZIŅOJUMS: Eiropas Savienība godina humānās palīdzības sniedzējus: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-2802_en.htm

Videomateriāls: Pasaules humānās palīdzības diena — ES komisāra Hrista Stiljanida paziņojums: https://www.youtube.com/watch?v=0qqJBJrAqD4

Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības un humānās palīdzības operāciju ģenerāldirektorāta (ECHO) tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/echo/index_en.htm

Eiropas komisāra Humānās palīdzības un krīžu pārvarēšanas jautājumos Hrista Stiljanida tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission/2014-2019/stylianides_en

 

STATEMENT/16/2801

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar