Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - Pranešimas

Komisijos nario Christo Stylianidžio pareiškimas 2016 m. Pasaulinės humanitarinės pagalbos dienos proga

Briuselis, 2016 m. rugpjūčio 19 d.

Pasaulinę humanitarinės pagalbos dieną minimos 2003 m. Jungtinių Tautų būstinės Bagdade (Irakas) sprogdinimo, nusinešusio 22 humanitarinės pagalbos darbuotojų, tarp jų ir JT specialiojo įgaliotinio Irake Sergio Vieiros de Mello, gyvybę, metinės. Už humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą atsakingas Komisijos narys Christos Stylianides paskelbė tokį pareiškimą:

„Šią dieną pagerbiame viso pasaulio humanitarinės pagalbos darbuotojus. Pagerbiame atminimą tų, kurie paaukojo savo gyvybę, kad išgelbėtų kitus. Pagerbiame visus tuos, kurie rizikuodami savo gyvybe padeda karo ir gaivalinių nelaimių aukoms visame pasaulyje.

Nuo 1997 m., kai tai pradėta registruoti, didelio masto išpuolių aukomis tapo beveik 4000 humanitarinės pagalbos darbuotojų. Deja, daugiau kaip trečdalis jų buvo nužudyti, taigi sumokėjo aukščiausią kainą tarnaudami žmonijai.

Jų auka negali būti pamiršta. Todėl turime dar aiškiau suvokti tarptautinę humanitarinę teisę ir keturis pagrindinius humanitarinės pagalbos principus: žmoniškumo, neutralumo, nešališkumo ir nepriklausomumo, – ir dar tvirčiau jų laikytis. Mes dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą ginti tarptautinę humanitarinę teisę ir tuos principus, kurie turėtų saugoti humanitarinės pagalbos darbuotojus ir užtikrinti galimybę pasiekti žmones, kuriems labiausiai tos pagalbos reikia.

Pernai Europos Komisija mobilizavo visų laikų didžiausią humanitarinės pagalbos biudžetą padėti tiems, kuriems labiausiai reikia. Padėdami konfliktų Sirijoje ir Pietų Sudane aukoms, didindami paramą ekstremaliose situacijose atsidūrusių asmenų švietimui ar padėdami nukentėjusiems nuo ekstremalaus meteorologinio reiškinio El Ninjo, mes rūpinamės pačiais pažeidžiamiausiais.

Europos Sąjunga didžiuojasi esanti pasaulinė humanitarinės pagalbos lyderė, 2015 metais padėjusi daugiau kaip 134 mln. nukentėjusiųjų nuo gaivalinių ar žmogaus sukeltų nelaimių daugiau kaip 80 šalių.

 

Daugiau informacijos

TEMINĖ APŽVALGA: Europos Sąjunga pagerbia humanitarinės pagalbos darbuotojus: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-2802_en.htm 

Vaizdo siužetas: Pasaulinė humanitarinės pagalbos diena. Europos Komisijos nario Christo Stylianidžio pareiškimas: https://www.youtube.com/watch?v=0qqJBJrAqD4 

Europos Komisijos Humanitarinės pagalbos ir civilinės saugos generalinio direktorato (ECHO) interneto svetainė:

http://ec.europa.eu/echo/index_en.htm

Už humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą atsakingo Komisijos nario Christo Stylianidžio svetainė:

http://ec.europa.eu/commission/2014-2019/stylianides_en

 

STATEMENT/16/2801

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar