Navigation path

Left navigation

Additional tools

MEMO/11/482

2011 m. liepos 6 d., Briuselis

Komisijos nario Johno Dalli pareiškimas: naujasis Informacijos apie maistą teikimo reglamentas – gera žinia vartotojams

Europos Parlamentas ką tik priėmė Reglamentą dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams.

Už sveikatos ir vartotojų politiką atsakingas Europos Komisijos narys Johnas Dalli pasakė:

„Džiaugiuosi šiandien priimtu svarbiu sprendimu. Juo užbaigiamas prieš daugiau kaip trejus metus pradėtas darbas, kuriuo siekta, kad vartotojai, pirkdami maistą, sprendimus priimtų turėdami daugiau informacijos. Parlamento sprendimas – reikšmingas žingsnis, kuriuo vartotojams suteikiama daugiau galių ir prisidedama prie kovos su didėjančiu nutukimu ir lėtinėmis ligomis Europos Sąjungoje."

Šis sutarimas – gera žinia vartotojams.

Vartotojai dabar turės daugiau galių, kurios užtikrinamos, be kita ko, šiomis priemonėmis:

  • privalomoji informacija turės būti spausdinama ne mažesniu nei nustatytasis dydžio šriftu, kad vartotojams būtų lengviau ją perskaityti;

  • privaloma pateikti informaciją apie maistingumą, kad vartotojai maisto produktus galėtų rinktis pagal savo pomėgius ar mitybos poreikius;

  • privaloma patekti informaciją apie fasuotuose, nefasuotuose ir restoranuose parduodamuose maisto produktuose esančius alergenus, kad vartotojai galėtų geriau pasirūpinti savo sveikata;

  • nustatomas reikalavimas pateikti kiaulienos, avienos, ožkienos ir paukštienos kilmės šalies nuorodą. Savanoriškų kilmės nuorodų įteisinimas padės išvengti vartotojų klaidinimo pavojaus, o ūkio subjektai veiks vienodomis sąlygomis.

Taip pat norėčiau pareikšti padėką visiems, kas prisidėjo prie darbo, kurio rezultatais šiandien džiaugiamės: Europos Parlamentui, ES pirmininkaujančiai Vengrijai, anksčiau pirmininkavusioms valstybėms narėms, Tarybai ir Komisijos tarnyboms. Esu ypač dėkingas už šį klausimą atsakingai Europos Parlamento pranešėjai dr. R. Sommer už jos triūsą ir pastangas siekiant kompromiso su Taryba.

Šiandien priimtas sprendimas yra kompromiso rezultatas. Todėl apgailestauju, kad tam tikros svarbios sritys nereglamentuojamos taip, kaip būtume norėję. Pavyzdžiui, nepatvirtintas pirminis Komisijos pasiūlymas informaciją apie maistingumą nurodyti priekinėje pakuočių pusėje. Vis dėlto žingsnis reikiama linkme žengtas – įteisintos nuostatos dėl savanoriško informacijos apie maistingumą nurodymo priekinėje pakuotės pusėje.

Taip pat apgailestauju dėl to, kad kol kas nenustatytas reikalavimas nurodyti alkoholinių gėrimų sudedamąsias dalis ir maistinę vertę. Vis dėlto stengsiuosi užtikrinti deramą interesų pusiausvyrą, kai netrukus vėl nagrinėsime šį klausimą“.

MEMO/11/481


Side Bar