Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums presei

Daudzpusējo attiecību veicināšana: priekšsēdētājs Junkers un augsta līmeņa ES delegācija piedalās Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas 73. sesijas ministru nedēļā

Briselē, 2018. gada 21. septembrī

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers kopā ar augsta līmeņa Eiropas Savienības delegāciju nākamajā nedēļā Ņujorkā piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas 73. sesijas ministru nedēļā.

ES pārstāvji rīkos un piedalīsies daudzos pasākumos un tiksies ar pasaules līderiem saskaņā ar Eiropas Savienības nelokāmo apņemšanos censties panākt spēcīgu un efektīvu Apvienoto Nāciju Organizāciju un stiprināt atbalstu daudzpusējām attiecībām un uz noteikumiem balstītai pasaules kārtībai.

Kā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Ž.K.Junkers sacīja savā 2018. gada 12. septembra runā par stāvokli Savienībā: “Eiropa nekad nebūs cietoksnis, kas uzgriež muguru pasaulei, jo īpaši pasaulei, kas cieš. Eiropa nekad nebūs sala. Eiropai jāpaliek un tā paliks daudzpusēja. Planēta pieder visiem, nevis tikai dažiem.

Priekšsēdētājs Žans Klods Junkers un Augstā pārstāve Federika Mogerīni ievadīs šo nedēļu svētdien, 23. septembrī, ar divpusēju sanāksmi ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu, šādi no jauna apliecinot ES un ANO stratēģisko partnerību. Kopā viņi tiksies arī ar Āfrikas Savienības (ĀS) Komisijas priekšsēdētāju Musu Faki Mahamatu, lai apspriestu, kā turpināt inovatīvo trīspusējo ES, ANO un ĀS sadarbību.

Pirmdien, 24. septembrī, priekšsēdētājs Junkers piedalīsies Nelsona Mandelas miera samitā, kas ir augsta līmeņa sanāksme par vispasaules mieru un kas tiek rīkota par godu Nelsona Mandelas simtgadei.

Otrdien priekšsēdētājs Junkers, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss un Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni pievienosies Eiropadomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam Ģenerālās asamblejas 73. sesijas atklāšanā. Priekšsēdētājs Tusks Eiropas Savienības vārdā uzstāsies Ģenerālajā asamblejā ceturtdien, 27. septembrī.

ES galvenie pasākumi nedēļas laikā

ES Ģenerālās asamblejas ietvaros rīkos vai kopīgi vadīs vairākus galvenos pasākumus.

 • Pirmdien, 24. septembrī, komisāre Sesīlija Malmstrēma kopīgi vadīs pirmo Alianses pret tādu preču tirdzniecību, kuras var izmantot spīdzināšanai, ministru sanāksmi. Alianses dalībnieces (gandrīz 60 valstis) izvērtēs panākumus, kuri gūti nolūkā aizliegt tirdzniecību ar precēm, ko izmanto spīdzināšanai un nāvessoda izpildei. Šajā pasākumā aliansei pievienosies jaunas valstis, un locekļi diskutēs par to, kā uzsākt saistošas Apvienoto Nāciju Organizācijas konvencijas izstrādi nolūkā aizliegt šādu tirdzniecību.
 • Otrdien, 25. septembrī, Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Timmermanss kopīgi ar ANO Vides programmu vadīs pasākumu „Plastmasas piesārņojuma apkarošana:kvalitatīvas pārmaiņas pasaules mērogā”, kas mudinās valdības visā pasaulē sekot ES piemēram un risināt šo pārrobežu problēmu. ES ir viena no līderēm globālajā pārejā uz aprites ekonomiku, pārveidojot to, kā produkti tiek izstrādāti, ražoti, izmantoti un pārstrādāti tā, lai pozitīvi ietekmētu vidi un veicinātu mūsu rūpniecības konkurētspēju.
 • Tajā pašā dienā Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni sasauks Vispasaules tehnoloģiju ekspertu grupu, kas tika izveidota 2018. gada maijā un pulcina pasaules mēroga līderus no privātā sektora un pilsoniskās sabiedrības, lai veicinātu jaunus sadarbības veidus starp diplomātiju un tehnoloģiju.
 • ES 26. septembrī rīkos piekto augsta līmeņa pasākumu par Sīrijas krīzi, ko vadīs Augstā pārstāve/Komisijas priekšsēdētāja vietniece Mogerīni un komisārs Hrists Stiljanidis, vēlreiz apliecinot ES un starptautisko atbalstu Sīrijas konflikta politiskam risinājumam un pievērsīsies krīzes skarto cilvēku humāno un izturētspējas vajadzību risināšanai Sīrijā un reģionā.
 • Tajā pašā dienā komisārs Stiljanidis kopā ar Beļģijas un OCHA pārstāvjiem vadīs pasākumu “Krustugunīs:civiliedzīvotāju aizsardzība un starptautisko humanitāro tiesību ievērošana”.
 • Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni 27. septembrī kopā ar ES īpašo pārstāvi cilvēktiesību jautājumos Stavrosu Lambrinidi Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 70. gadadienas kontekstā nolūkā veicināt pozitīvu vēstījumu par cilvēktiesībām pasaulē nāks klajā ar iniciatīvu “Cilvēktiesību veiksmes stāsti”.
 • Turklāt 27. septembrī Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni un komisārs Nevens Mimica sāks ES un ANO iniciatīvas “Fokusā” nākamo posmu, kura mērķis ir novērst visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm – Latīņamerikas programmu, kas īpaši vērsta pret feminicīdu. Tajā pašā dienā komisārs Stiljanidis kopīgi vadīs Aicinājumu vērsties pret vardarbību, kas saistīta ar dzimumu, ārkārtas situācijās.

Citi augsta līmeņa notikumi ministru nedēļas ietvaros

ES pārstāvju darba kārtībā būs daudzas augsta līmeņa diskusijas un blakuspasākumi, kā arī divpusējās sanāksmes.

 • 24. septembrī Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni vadīs ES ārlietu ministru neformālu sanāksmi, kurā tiks izskatīti ar Sīriju un Lībiju saistīti jautājumi. Tajā pašā dienā viņa vadīs arī E3/ES+2 un Irānas ministru sanāksmi par Visaptverošā rīcības plāna (JCPOA, Irānas kodolenerģijas nolīguma) īstenošanu.
 • Trešdien, 26. septembrī, Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss kopā ar priekšsēdētāju Tusku un Augsto pārstāvi / priekšsēdētāja vietnieci Mogerīni atklās ES ikgadējo pieņemšanu.
 • 26. septembrī priekšsēdētāja vietnieki Marošs Šefčovičs un Valdis Dombrovskis, kā arī komisārs Mimica pārstāvēs Eiropas Savienību “Vienas planētas samitā”, kas ir turpinājuma pasākums, kura mērķis ir paātrināt Parīzes klimata mērķu īstenošanu.Pirms tam priekšsēdētāja pirmais vietnieks Timmermanss, priekšsēdētāja vietnieki Šefčovičs un Dombrovskis, kā arī komisāri Pjērs Moskovisī un Margarēte Vestagere apmeklēs Bloomberg Globālās uzņēmējdarbības forumu.
 • Priekšsēdētāja vietnieks Andruss Ansips piedalīsies Platjoslas komisijas ilgtspējīgai attīstībai gadskārtējā sanāksmē.
 • Komisārs Vītenis Andrjukaitis pārstāvēs ES augsta līmeņa sanāksmēs, kas saistītas ar veselību, neinfekciozo slimību profilaksi un kontroli un tuberkulozi.
 • 26. septembrī Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni un komisārs Johanness Hāns darba vakariņās tiksies ar Rietumbalkānu valstu vadītājiem. Komisārs Hāns 25. septembris rīkos arī darba brokastis ar reģiona ārlietu ministriem.
 • Komisijas loceklis Avramopuls 24. septembrī apmeklēs ANO Bēgļu aģentūras rīkotu pasākumu par Globālo paktu par bēgļiem un 26. septembrī uzstāsies ar runu pasākumā, kas veltīts Globālajam paktam par migrāciju.
 • Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni un komisārs Hāns 27. septembrī rīkos ministru sanāksmi par ANO Palīdzības un darba aģentūru Palestīnas bēgļiem. Tajā pašā dienā Augstā pārstāve / priekšsēdētāja vietniece Mogerīni un komisārs Mimica pārstāvēs ES augsta līmeņa sanāksmē par Somāliju. ES komisārs Mimica pārstāvēs ES arī ministru sanāksmē par Centrālāfrikas Republiku.
 • 28. septembrī komisārs Mimica oficiāli sāks sarunas ar Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstīm (ĀKK) par jaunu partnerības nolīgumu, kas būs Kotonū nolīguma turpinājums.

Visu ES pārstāvju darba kārtība ir pieejama viņu tīmekļa vietnēs.

Papildinformācija

Informācija presei un audiovizuālie materiāli būs pieejami EĀDDEiropas Savienības un Padomes tīmekļa vietnēs.

Piedalieties sarunā tiešsaistē Twitter, Instagram un Facebook, izmantojot #UNGA, #EU mirkļbirkas, un sekojiet @EUatUN un komisāru sociālo mediju kontiem, lai saņemtu aktuālāko informāciju visas nedēļas gaitā.

Faktu lapa: Eiropas Savienība Apvienoto Nāciju Organizācijā

Faktu lapa: ES un ANO partnerība: fakti un skaitļi

Padomes secinājumi par ES prioritātēm Apvienoto Nāciju Organizācijā un ANO Ģenerālās asamblejas 73. sesijā

IP/18/5839

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar