Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

„DiscoverEU“. Dovanojama 15 000 kelionės bilietų, leisiančių šią vasarą pakeliauti po ES

Briuselis, 2018 m. birželio 11 d.

Pareiškėjams 2018 m. liepos 1 d. turi būti sukakę 18 metų, jie turi būti ES piliečiai ir būti pasirengę iškeliauti dar šią vasarą.

Nuo rytojaus, birželio 12 d. 12 val. (vidurdienio) Vidurio Europos laiku iki birželio 26 d. 12 val. (vidurdienio) Vidurio Europos laiku ES jaunuoliai galės teikti paraišką dėl kelionės bilieto, kuris suteiktų galimybę nuo 2018 m. liepos mėn. iki 2018 m. spalio mėn. pakeliauti ir susipažinti su žemynu. „DiscoverEU“ padės jaunuoliams geriau suprasti Europos įvairovę, mėgautis jos kultūros turtais, rasti naujų draugų ir įtvirtinti savo europinę tapatybę. Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas Komisijos narys Tiboras Navracsicsius sakė: „Iniciatyva „DiscoverEU“ – puiki galimybė jaunuoliams leistis į asmeninę kelionę ir susipažinti su Europa taip, kaip neaprašyta jokioje knygoje ir neparodyta jokiame filme. Esu įsitikinęs, kad ši patirtis padarys teigiamą poveikį tiek patiems jaunuoliams, tiek jų lankomoms bendruomenėms. Rytoj prasidedanti iniciatyva – tai 15 000 neužmirštamų europinių istorijų. Dar daugiau progų keliauti bus suteikta vėliau šiais metais ir tolesnėje ateityje.“

Pagal šią ES iniciatyvą jaunuoliai galės keliauti pavieniui arba ne daugiau kaip penkių žmonių grupėse. Pagrindinė transporto priemonė bus traukinys. Vis dėlto, kad iniciatyvoje galėtų dalyvauti viso žemyno jaunuoliai, tam tikrais atvejais kelionėn bus galima vykti ir kitomis transporto priemonėmis – autobusais, keltais ar net lėktuvais. Tokiu būdu šia iniciatyva galės pasinaudoti ir atokių ES vietovių ar salų jaunimas. Kadangi 2018 m. yra Europos kultūros paveldo metai, keliautojai galės dalyvauti įvairiausiuose visoje Europoje vykstančiuose renginiuose.

Kaip pateikti paraišką?

Jaunuoliai turės pateikti savo asmens duomenis ir pristatyti kelionės planą. Be to, jie turės atsakyti į penkis viktorinos klausimus apie Europos kultūros paveldo metus (2018 m.), jaunimui skirtas ES iniciatyvas ir būsimus Europos Parlamento rinkimus. Galiausiai jiems teks atsakyti į papildomą klausimą – spėti, kiek jaunuolių pateiks paraiškas dalyvauti šioje iniciatyvoje. Atsakymai padės Europos Komisijai atrinkti dalyvius. Atrinktieji dalyviai kelionėn išvykti turės nuo 2018 m. liepos 9 d. iki rugsėjo 30 d. Jie galės keliauti 30 dienų ar trumpiau ir aplankyti vieną-keturias užsienio šalis.

Pagrindiniai faktai

Iniciatyvai „DiscoverEU“ 2018 m. skirta 12 mln. EUR. Tikimasi, kad galimybe pakeliauti po Europą šiemet pasinaudos bet 20 000 jaunuolių. Kiekvienai ES valstybei narei yra skirtas tam tikras daugkartinių kelionės bilietų skaičius, nustatytas pagal šalies gyventojų ir bendro Europos Sąjungos gyventojų skaičiaus santykį. Rytoj prasidėsiančiu pirmuoju paraiškų teikimo etapu galimybė pakeliauti po žemyną bus suteikta bent 15 000 jaunų europiečių. Antrasis paraiškų teikimo etapas, kuriuo turėtų būti išdalyta bent 5 000 bilietų, vyks 2018 m. rugsėjo mėn. Europos Komisija siekia, kad ši iniciatyva gyvuotų ir toliau, todėl įtraukė ją į savo pasiūlymą dėl būsimos programos „Erasmus“. Jei Europos Parlamentas ir Taryba pritars pasiūlymui, 2021–2027 m. iniciatyvai bus skirta 700 mln. EUR ir į kelionę po Europą galės išvykti dar 1,5 mln. aštuoniolikmečių.

„DiscoverEU“ yra Europos Parlamento pasiūlymu grindžiama ES iniciatyva, o 2018 m. finansavimas skirtas pagal Europos Parlamento parengiamuosius veiksmus. Iniciatyva visų pirma yra skirta aštuonioliktojo gimtadienio sulaukusiems jaunuoliams, nes šis amžius – tai žingsnis į pilnametystę.

Europos Komisija norėtų išgirsti jaunuolių įspūdžius ir skatins juos dalytis patirtimi ir papasakoti apie kelionėje patirtus nuotykius. Todėl atrinktieji kandidatai taps „DiscoverEU“ bendruomenės nariais ir iniciatyvos ambasadoriais. Jie bus raginami dalytis kelionėje įgyta patirtimi, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ ir „Twitter“, arba perskaityti pranešimą savo mokykloje ar vietos bendruomenėje.

Daugiau informacijos

Informacinis pranešimas

Europos jaunimo portalas. Paraiškos teikimas.

 

IP/18/4088

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar