Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums presei

Eiropas Komisija sāk izvērtēt dalībvalstu pieteikumus Eiropas Zāļu aģentūras un Eiropas Banku iestādes uzņemšanai

Briselē, 2017. gada 1. augustā

Pirmdienas, 2017. gada 31. jūlija, pusnaktī noslēdzās pieteikumu iesniegšana Eiropas Zāļu aģentūras ( EMA) un Eiropas Banku iestādes (EBI) uzņemšanai. Pašlaik šīs ES aģentūras ir izvietotas Apvienotajā Karalistē.

Tagad Eiropas Komisija izvērtēs visus piedāvājumus. Šī izvērtēšana tiks veikta objektīvi un pamatojoties uz priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera un Eiropadomes priekšsēdētāja Donalda Tuska noteiktajiem kritērijiem, kurus 27 ES dalībvalstu vai to valdību vadītāji apstiprināja Eiropadomes (50. pants) sanāksmē 2017. gada 22. jūnijā.

Komisijas izvērtējums tiks publicēts tiešsaistē 2017. gada 30. septembrī. Pamatojoties uz minēto izvērtējumu, Padome 2017. gada oktobrī rīkos politiskas diskusijas Vispārējo lietu padomē (50. pants). Lai raiti un laikus pārvietotu abas aģentūras, Vispārējo lietu padome (50. pants) pieņems galīgo lēmumu 2017. gada novembrī.

Ieinteresētajām dalībvalstīm līdz 31. jūlija pusnaktij bija jāiesniedz savi piedāvājumi Eiropas Komisijai un Padomei. Visi piedāvājumi tiks publiskoti Padomes tīmekļa vietnē.

Konteksts

Lēmums par EMA un EBI pārvietošanu (abas aģentūras pašlaik atrodas Londonā) ir jāpieņem 27 dalībvalstu valdībām. To pārvietošana tieši izriet no Apvienotās Karalistes lēmuma izstāties no Eiropas Savienības, kas Eiropadomei tika paziņots 2017. gada 29. martā. Lēmums par pārvietošanu nav Brexit sarunu sastāvdaļa — tas ir jāapspriež vienīgi pārējo 27 ES dalībvalstu starpā. Komisija ir atkārtoti aicinājusi ātri pieņemt lēmumu par pārvietošanu, jo EMA un EBI ir divas galvenās ES reglamentējošās struktūras, kurām ir jāturpina netraucēti un bez pārtraukuma darboties arī pēc 2019. gada marta.

Papildinformācija

Pieteikumi EMA un EBI uzņemšanai

Lēmums par pašlaik Apvienotajā Karalistē izvietoto ES aģentūru pārvietošanas procedūru

IP/17/2202

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar

Documents


EMA EBA offers.pdf