Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

Europos Komisija imasi nagrinėti valstybių narių pageidavimus priimti Europos vaistų agentūrą ir Europos bankininkystės instituciją

Briuselis, 2017 m. rugpjūčio 1 d.

Praėjusios nakties (2017 m. liepos 31 d.) vidurnaktį baigėsi laikotarpis, iki kurio buvo galima teikti prašymus dėl dviejų šiuo metu Jungtinėje Karalystėje įsikūrusių ES agentūrų – Europos vaistų agentūros ir Europos bankininkystės institucijos – perkėlimo.

Dabar Europos Komisija objektyviai įvertins visus pasiūlymus pagal kriterijus, kuriuos nustatė Komisijos Pirmininkas Jean-Claude'as Junckeris bei Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Donaldas Tuskas ir patvirtino ES 27 valstybių ar vyriausybių vadovai 2017 m. birželio 22 d. Europos Vadovų Tarybos (50 str.) susitikime.

Komisijos įvertinimas bus paskelbtas internete 2017 m. rugsėjo 30 d. Tada, remdamasi šiuo įvertinimu, Taryba Bendrųjų reikalų tarybos (50 str.) posėdyje 2017 m. spalio mėn. surengs politinius debatus. Kad abi agentūros būtų perkeltos sklandžiai ir laiku, Bendrųjų reikalų tarybos (50 str.) posėdyje 2017 m. lapkričio mėn. bus priimtas galutinis sprendimas.

Susidomėjusios valstybės narės galėjo teikti savo pasiūlymus Europos Komisijai ir Tarybai iki liepos 31 d. vidurnakčio. Visi pasiūlymai bus paskelbti Tarybos interneto svetainėje.

Pagrindiniai faktai

Sprendimą dėl šiuo metu Londone įsikūrusių EMA ir EBI perkėlimo turi priimti 27 valstybių narių vyriausybės. Tiesioginė agentūrų perkėlimo priežastis – Jungtinės Karalystės sprendimas išstoti iš Europos Sąjungos, apie kurį Europos Vadovų Tarybai pranešta 2017 m. kovo 29 d. Perkėlimo klausimas į derybas dėl „Brexit'o“ nėra įtrauktas, dėl jos diskutuos tik likusios 27 valstybės narės. Komisija primygtinai ragino sprendimą dėl perkėlimo priimti nedelsiant, nes EMA ir EBI yra dvi esminės ES reguliavimo tarnybos, turinčios be pertraukos sklandžiai tęsti savo darbą po 2019 m. kovo mėn.

Daugiau informacijos

Paraiškos priimti EMA ir EBI

Sprendimas dėl šiuo metu Jungtinėje Karalystėje esančių ES agentūrų perkėlimo procedūros

IP/17/2202

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar

Documents


EMA EBA offers.pdf