Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Transports: ir sākusies publiska balsošana par braucienu elektroniskās plānošanas sistēmu

Briselē, 2011. gada 5. decembrī. Eiropas iedzīvotāji šodien tiek aicināti sākt balsošanu par, viņuprāt, labāko multimodālo braucienu plānošanas sistēmu, kas ir daļa no pirmā Eiropas mēroga mobilitātes konkursa (European Mobility Challenge), ko ierosinājis Komisijas priekšsēdētāja vietnieks mobilitātes un transporta jomā Sīms Kallass. Šā konkursa pamatideja bija paplašināt zināšanas par braucienu plānošanas sistēmām "viss vienā" un veicināt pārrobežu plānotāju izveidi, kā arī piedāvāt alternatīvus transporta veidus. Tagad ir pienācis laiks sabiedrībai paust savu viedokli par iesniegtajiem plānotājiem.

Iepazīstinot ar šo konkursu, Sīms Kallass sacīja: "Pašreizējais braucienu plānošanas sistēmu raibais klāsts nav savienojams ar vienotu Eiropas transporta tīklu, kas mums visiem ir nepieciešams. Kāpēc es vēl nevaru plānot vai iegādāties vienā paņēmienā un tiešsaistē braucienu pa Eiropu ar pārsēšanos no gaisa transporta dzelzceļa vai jūras transportā, pilsētas vai autoceļu transportā? Tehnoloģija jau ir, mums vajag tikai sākt rīkoties." Paziņojot par balsošanas sākumu, Sīms Kallass piebilda: "Alternatīvu ceļošanas plānu atrašana un salīdzināšana, izdarot dažus datorpeles klikšķus un neapmeklējot daudzas tīmekļa vietnes, palīdzēs cilvēkiem izvēlēties labāko individuālo transporta risinājumu. Tas ļaus visai transporta sistēmai darboties vienmērīgāk un efektīvāk. Mums jārosina turpmāks progress, taču tagad mums jānovērtē, ciktāl esam tikuši pašlaik. Paudiet savu viedokli!"

Eiropas mēroga braucienu plānotāju konkursā var piedalīties jebkurš, sākot no uzņēmumiem un organizācijām un beidzot ar ikvienu, kam interesē ceļošana. Pavisam tika iesniegti 28 braucienu plānotāju paraugi un 22 jaunas novatoriskas idejas. Diemžēl ne visi braucienu plānotāji — lai cik novatoriski un lietošanai ērti — bija atbilstoši stingrajām pārrobežu prasībām, kā arī prasībām par vairākveidu transporta izmantojumu.

Tagad ir pienācis laiks — no 2011. gada 5. decembra līdz 2012. gada 13. janvārim — plašai sabiedrībai paust savu viedokli par 12 sākotnēji izvēlētajiem braucienu plānotājiem. Līdztekus tam sapulcēsies ekspertu žūrija, lai spriestu par iesniegtajām idejām. Par labākajiem piedāvājumiem katrā kategorijā paziņos priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass īpašā pasākumā Briselē 2012. gada februārī. Balva būs uzaicinājums uzvarētājiem katrā kategorijā iepazīstināt publiku ar savām idejām un risinājumiem nākamā gada ITS kongresā Vīnē (2012. gada 22.–26. oktobrī) Komisijas stendā.

Atjauninātajā tīmekļa vietnē (www.eujourneyplanner.eu) ir atrodama balsošanai izveidota braucienu plānotāju karte, kā arī pilnīgs iesniegto braucienu plānotāju un ideju saraksts, kas iesniegts Komisijai pēc tam, kad tā bija paziņojusi par konkursu.

Lielie uzdevumi, kas pašlaik risināmi transporta nozarei, piemēram, arvien lielāki sastrēgumi, degvielas izmaksas un klimata pārmaiņas, prasa, lai mēs meklētu un atrastu gudrākus ceļošanas veidus. Daļēja atbilde ir — vairāk izmantot multimodālo ceļošanu, kad vienā tiešā braucienā no tā sākuma līdz galamērķim izmanto dažādus transporta veidus. Tas ne tikai dod labumu videi, bet varētu arī samazināt mūsu izdevumus un sniegt individuālus braucienu risinājumus. Lai gan eksistē jau vairāk nekā 100 braucienu plānotāju, pagaidām nav neviena tāda, kas ļautu Eiropas iedzīvotājiem atrast informāciju vai rezervēt biļeti braucienam Eiropā neatkarīgi no apmeklējamo valstu skaita vai izmantotā transporta veidiem.

Kontaktpersonas :

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar