Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Digitalizācijas programma: vadošo tehnoloģijas un plašsaziņas līdzekļu uzņēmumu koalīcija ar mērķi padarīt internetu par mūsu bērniem piemērotāku vietu

Briselē, 2011. gada 1. decembrī. 28 vadošo uzņēmumu pārstāvji sapulcējās, lai izveidotu jaunu koalīciju ar mērķi padarīt internetu drošāku un piemērotāku bērniem. Komisijas vadībā izveidotās koalīcijas dibinātāji ir uzņēmumi Apple, BSkyB, BT, Dailymotion, Deutsche Telekom, Facebook, France Telecom-Orange, Google, Hyves, KPN, Liberty Global, LG Electronics, Mediaset, Microsoft, Netlog, Nintendo, Nokia, Opera Software, Research in Motion, RTL Group, Samsung, Sulake, Telefonica, TeliaSonera, Telenor Group, Tuenti, Vivendi, Vodafone. Nepieciešamākie pasākumi ir padarīt ērtāku ziņošanu par kaitīgu saturu, nodrošināt to, ka privātuma iestatījumi ir vecumam piemēroti, un piedāvāt plašākas kontroles iespējas vecākiem, atspoguļojot jaunākās paaudzes vajadzības, kura sāk izmantot tiešsaisti aizvien agrīnākā vecumā.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa sacīja: "Šai jaunajai koalīcijai vajadzētu sniegt gan bērniem, gan viņu vecākiem pārredzamus un konsekventus aizsardzības rīkus, kas ļautu izmantot labāko no tiešsaistes sniegtajām iespējām. Koalīcijas dibinātāji jau tagad ir līderi bērnu drošības jomā tiešsaistē. Rīkojoties kopīgi, mēs noteiksim visas nozares ievirzi un iegūsim lielisku pamatu tam, lai pilnībā nodrošinātu, ka bērni var droši izmantot tiešsaisti."

Koalīcijas dibinātāji saskaņoja mērķa formulējumu, vienojoties par rīcību piecās jomās.

  • Vienkārši un spēcīgi ziņošanas rīki — viegli atrodamas un atpazīstamas norādes visās ierīcēs, padarot efektīvu ziņošanu un reaģēšanu attiecībā uz saturu un kontaktiem, kas šķiet bērniem kaitīgi;

  • vecumam piemēroti privātuma iestatījumi — iestatījumi, kuros ņemtas vērā dažādu vecuma grupu vajadzības (šie iestatījumi nosaka, cik plaši pieejama ir informācija par lietotāju, piemēram, vai kontaktinformācija un fotogrāfijas ir pieejamas tikai tuvu pazīstamām personām vai plašai publikai);

  • satura klasifikācijas plašāka izmantošana — izstrādāt vispārēji piemērojamu pieeju atbilstoši vecuma grupām, kuru varētu izmantot visās nozarēs, un sniegt vecākiem saprotamu iedalījumu vecuma grupās;

  • plašāka kontroles pieejamība vecākiem un tās izmantošana — lietotājam ērti rīki, ko aktīvi popularizē, lai panāktu pēc iespējas plašu izmantošanu;

  • efektīva tādu materiālu izņemšana no aprites, kuros atainota vardarbīga izturēšanās pret bērnu — uzlabot sadarbību ar tiesībsargājošām iestādēm un bezmaksas zvanu centriem, lai aktīvi rīkotos un izņemtu no interneta materiālus, kuros atainota seksuāla vardarbība pret bērnu.

Koalīcija nozīmē kopīgu brīvprātīgu rīcību. Komisija sagaida, ka koalīcijas dibinātāju izstrādātos risinājumus pieņems aizvien lielāks skaits uzņēmumu, un koalīcijā tiek laipni aicināti jauni dalībnieki.

Pamatinformācija

Bērnu drošība tiešsaistē ir viens no galvenajiem Eiropas Digitalizācijas programmas uzdevumiem (vispārīga informācija par Eiropas Digitalizācijas programmu pieejama šeit: IP/10/581, MEMO/10/199 un MEMO/10/200).

Pašlaik vidējais vecums, kad bērni Eiropā sāk izmantot tiešsaisti, ir septiņi gadi. 38 % bērnu 9 līdz 12 gadu vecumā, kuri izmanto tiešsaisti, apgalvo, ka viņiem ir izveidots profils sociālajos tīklos, lai gan tajos pastāv vecuma ierobežojumi. Vairāk nekā 30 % bērnu, kuri izmanto tiešsaisti, to dara no mobilās ierīces, un 26 % — no spēļu konsoles.

Koalīcija tika izveidota pēc tam, kad priekšsēdētāja vietniece Krusa aicināja IKT nozari veikt pasākumus, lai risinātu uzdevumus saistībā ar to, ka tiešsaisti izmanto aizvien jaunāki eiropieši (SPEECH/11/703).

Koalīcijas dalībnieku vidū ir mobilo tālruņu ražotāji, operētājsistēmu nodrošinātāji, interneta pakalpojumu sniedzēji, apraides nodrošinātāji, sociālo tīklu un mobilo sakaru operatori. Jauni dalībnieki ir laipni aicināti.

Termiņi un izpildes rādītāji katrai no piecām rīcības jomām ir norādīti mērķa formulējumā. Turklāt koalīcijas dalībnieki ir apņēmušies kopīgi strādāt līdztekus Komisijai un sadarboties ar ieinteresētajām pusēm, piemēram, bērnu aizsardzības un patērētāju aizsardzības NVO. Šīs nedēļas sākumā Komisija bija sapulcinājusi virkni NVO nolūkā noteikt skaidru mērķi attiecībā uz atbildību un ziņošanu šā procesa gaitā. Koalīcija veiks sava darba pārskatu 2012. gada vasarā un atkarībā no tā noteiks, kāds pārskats būtu nepieciešams turpmāk.

Šī iniciatīva pamatojas uz pašreizējiem nozaru nolīgumiem, piemēram, Safer Social Networking Principles, European Framework for Safer Mobile Use  un Visas Eiropas spēļu informācijas sistēmu (PEGI).

Noderīgas saites

Drošāks internets:

http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/self_reg/index_en.htm

Digitalizācijas programmas tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/digital-agenda

Nēlī Krusas tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/kroes/

Nēlī Krusas tvīti: http://twitter.com/neeliekroeseu

Kontaktpersonas :

Ryan Heath (+32 2 296 17 16); Twitter: @ECspokesRyan

Linda Cain (+32 2 299 90 19)


Side Bar