Kútik na vzdelávanie
Hra

Skladačka EÚ!

Chcete si zahrať skladačku s krajinami alebo jazykmi EÚ? Prípadne obe? Takisto si môžete vytlačiť obrovskú mapu Európy a potom ju vyfarbiť!

do 9 rokov Kultúra Krajiny EÚ
Hra

Spoznajme Európu!

EÚ má 27 členských štátov. Každý z nich má inú históriu, prírodu a kultúru. Otestuj si svoje znalosti v spoločenskej hre, ktorú môžeš hrať sám alebo s kamarátmi.

9 – 12 rokov 12 – 15 rokov Krajiny EÚ
Hra

Sliepka z papiera

Vyberte niekoľko základných údajov o EÚ: vytlačte ich a poskladajte origami – ponúknite deťom túto zábavnú hru, ktorú majú tak rady!

do 9 rokov Informácie o EÚ
Hra

EÚ: o čo vlastne ide?

Pomôžte svojim žiakom lepšie spoznať krajiny Európskej únie pomocou tejto zábavnej interaktívnej mapy. Vyberte sa na výlet do každej krajiny a zistite, aké jedlo obľubujú v Českej republike, aký je najobľúbenejší šport na Slovensku, naučte sa mená známych holandských maliarov a ešte oveľa, oveľa viac.

9 – 12 rokov Právne predpisy a inštitúcie EÚ Kultúra História EÚ Krajiny EÚ Informácie o EÚ
Hra

Stroj času

V tomto kvíze si môžeš overiť, čo vieš o histórii Európy. Naviguj svoju vesmírnu loď ku správnej odpovedi, avšak pozor na meteority!

 

12 – 15 rokov viac ako 15 rokov História EÚ
Hra

Online hra Ovečka Shaun

Vitajte pri hre Ovečka Shaun, pri ktorej sa naučíte, ako vytvoriť čistejšiu, zdravšiu, „udržateľnejšiu“ budúcnosť pre naše mestá a planétu!
V hre musíte pomôcť vybudovať nové ekologické mesto pre túlavé zvieratá z Veľkého mesta. Musíte dbať na ich spokojnosť tak, že budete kontrolovať zdroje, potraviny, energiu, dopravu a problémy súvisiace s prírodou.
Vyskúšajte si vybudovanie vlastného mesta za desať dní, počas ktorých je farmár preč! A ak si myslíte, že máte ekológiu v malíčku, trúfnite si vyriešiť Shaunine úlohy! Vyskúšajte vyriešiť problém tak, že budete viesť Shaun a jej stádo, aby ste zachránili vaše mesto.

9 – 12 rokov Životné prostredie a klíma
Hra
Video
Webové stránky

TAXEDU Portal

Učíme sa o daniach!
Chcete sa dozvedieť viac o daniach vo všeobecnosti alebo o konkrétnej daňovej téme? Prehľadávajte naše užitočné materiály so širokým tematickým záberom (daňový podvod, daňový únik, vnútroštátne prostriedky atď.)

9 – 12 rokov 12 – 15 rokov viac ako 15 rokov Hospodárstvo