Kącik edukacyjny
Gra

Puzzle z UE!

Chcesz ułożyć puzzle, których tematem są kraje UE? A może wolisz puzzle o językach UE? Możesz ułożyć i jedne, i drugie! Ze strony można też wydrukować olbrzymią mapę UE do kolorowania.

Do 9 lat Kultura Kraje UE
Gra

Odkryjmy Europę!

Do UE należy 28 krajów. Każdy z nich ma własną historię, geografię i kulturę. Sprawdź swoją wiedzę w grze planszowej. Zagraj samodzielnie lub z kolegami.

 

9–12 lat 12–15 lat Kraje UE
Gra

Zapamiętaj

Każdy z 28 krajów UE ma swoją własną flagę. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Dowiedz się, co oznaczają kolory na każdej z nich.

 

Do 9 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE
Gra

Papierowa składanka

Wybierz kilka podstawowych informacji na temat UE: wydrukuj stronę i zrób z niej origami. Na pewno wszystkim się spodoba!

Do 9 lat Informacje o UE
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Gra

Wehikuł czasu

Rozwiąż quiz i udowodnij, że dobrze znasz historię Europy. Postaraj się trafić statkiem kosmicznym we właściwą odpowiedź, ale nie zderz się przy tym z meteorytem!

 

Od 15 lat Historia UE
Gra

Detektywi dziedzictwa kulturowego

Gra internetowa „Detektywi dziedzictwa kulturowego” jest przeznaczona dla uczniów w wieku 10-12 lub 13-15 lat i jest dostępna w zestawie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli. Gra stanowi wprowadzenie do dziedzictwa kulturowego Europy i może być wstępem do dyskusji na ten temat. Można grać w parach lub grupach z udziałem nauczyciela.

9–12 lat 12–15 lat Kultura
Gra

Języki otworzą ci drzwi

Niniejsza broszura pozwoli dzieciom zapoznać się z 24 językami urzędowymi Unii Europejskiej. Każdemu językowi poświęcona została osobna strona z kolorowymi obrazkami. Na każdej z nich znajdują się także podstawowe i przydatne zwroty w danym języku, takie jak „dziękuję” czy „nie rozumiem”. Wersja drukowana zawiera także krótkie dialogi oraz przewodnik dla nauczyciela.

Kraje UE Kultura
Gra

LinguaGo!

W UE obowiązują 24 języki urzędowe. Spróbuj je rozpoznać, a jednocześnie uciec przed krwiożerczym pająkiem. Sprawdź swój refleks!

12–15 lat Informacje o UE
Gra

Partnerzy

W komiksie przedstawiono sześć regionów UE: Finlandię, Irlandię, północną Polskę, Portugalię, południowe Włochy oraz Gujanę Francuską. Fakty i liczby dotyczące polityki regionalnej oraz jej różnych aspektów uzupełniają fikcyjną część komiksu.

Wersja cyfrowa komiksu „Partnerzy” to zabawna i edukacyjna strona internetowa zawierająca elementy narracyjne oraz interaktywne quizy i gry. Na stronie można znaleźć dodatkowe informacje i linki dla nauczycieli.

12–15 lat Kraje UE