Kącik edukacyjny
Gra
Kwiz

UE & ja

Kwiz przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, którym ma przybliżyć kwestie związane z UE. Może być wykorzystywany jako materiał do lekcji lub jako zadanie domowe. Można go rozwiązywać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Od 15 lat Prawo i instytucje UE Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Gra

Puzzle z UE!

Chcesz ułożyć puzzle, których tematem są kraje UE? A może wolisz puzzle o językach UE? Możesz ułożyć i jedne, i drugie! Ze strony można też wydrukować olbrzymią mapę UE do kolorowania.

Do 9 lat Kultura Kraje UE
Gra

Odkryjmy Europę!

Do UE należy 27 krajów. Każdy z nich ma własną historię, geografię i kulturę. Sprawdź swoją wiedzę w grze planszowej. Zagraj samodzielnie lub z kolegami.

9–12 lat 12–15 lat Kraje UE
Gra

Dopasuj flagi

Każdy z 27 krajów UE ma swoją własną flagę. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Dowiedz się, co oznaczają kolory na każdej z nich.

Do 9 lat Kultura Kraje UE
Gra

Dopasuj zabytki

Kliknij na flagę kraju UE, aby zobaczyć jego symbol. Każdy z symboli pojawi się dwa razy. Czy potrafisz dobrać je w pary?

Do 9 lat Kultura Kraje UE
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Prawo i instytucje UE Kultura Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Gra

Wehikuł czasu

Rozwiąż quiz i udowodnij, że dobrze znasz historię Europy. Postaraj się trafić statkiem kosmicznym we właściwą odpowiedź, ale nie zderz się przy tym z meteorytem!

 

12–15 lat Od 15 lat Historia UE
Gra
Kwiz

#EuroAt20

Co wiesz o euro? Ten kwiz pozwoli Ci sprawdzić swoją wiedzę!

Od 15 lat Gospodarka
Gra

Bioróżnorodność – gra planszowa

Zagraj razem ze znajomymi w grę planszową dotyczącą bioróżnorodności. Dowiecie się z niej ciekawych rzeczy o środowisku i o tym, jak chronić przyrodę. Pionki możecie zrobić z kamyków, które wystarczy pomalować na różne kolory. A może przyjdzie Wam do głowy jakiś lepszy pomysł? Dajcie się ponieść fantazji!

Do 9 lat 9–12 lat Środowisko, klimat i energia
Gra
Kwiz

Climate & Energy Quiz

Rozwiąż kwiz, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat klimatu!

9–12 lat Środowisko, klimat i energia