Kącik edukacyjny
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Prawo i instytucje UE Kultura Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Gra

Bioróżnorodność – gra planszowa

Zagraj razem ze znajomymi w grę planszową dotyczącą bioróżnorodności. Dowiecie się z niej ciekawych rzeczy o środowisku i o tym, jak chronić przyrodę. Pionki możecie zrobić z kamyków, które wystarczy pomalować na różne kolory. A może przyjdzie Wam do głowy jakiś lepszy pomysł? Dajcie się ponieść fantazji!

Do 9 lat 9–12 lat Środowisko i klimat
Gra

Ekologiczny Shaun gra online

Witamy w grze Baranka Shauna, która nauczy nas jak tworzyć czystszą, zdrowszą i bardziej „zrównoważoną“ przyszłość dla naszych miast i naszej planety!
Celem gry jest budowa nowego, przyjaznego środowisku miasta dla zbłąkanych zwierząt z Wielkiego Miasta. Sprawuj pieczę nad stanem surowców, żywności, energii, transportu i środowiska naturalnego, aby wszystkie zwierzęta były szczęśliwe!
Zmierz się z wyzwaniem budowy własnego miasta. Masz na to 10 dni, dopóki nie wróci gospodarz! A jeśli sądzisz, że jesteś wystarczająco EKO, podejmij się jednej z misji baranka Shauna! Spróbuj rozwiązać zadanie kierując Shaunem i jego stadem, by uratować swoje miasto.

9–12 lat Środowisko i klimat
Gra
Wideo
Strona internetowa

TAXEDU Portal

Edukacja podatkowa!
Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat podatków w ogóle, czy o konkretnym aspekcie podatków? Przejrzyj nasze przydatne zasoby obejmujące szeroki zakres tematów (oszustwa podatkowe, uchylanie się od opodatkowania, zasoby krajowe itp.)

9–12 lat 12–15 lat Od 15 lat Gospodarka