Evropa pro školy
Hra

Skládanka EU

Co takhle puzzle o zemích EU nebo o evropských jazycích? Nebo obojí? Také si můžete vytisknout velkou mapu Evropy ve formě omalovánek!

Do 9 let Kultura Státy EU
Hra

Poznejte Evropu!

EU se skládá z 27 členských států. Každý z nich má jiná zeměpisná a přírodní specifika, vlastní dějiny a kulturu. Vyzkoušej své znalosti a zahraj si naši deskovou hru, ať už sám či s kamarády.

9 až 12 let 12 až 15 let Státy EU
Hra

Najdi dvě stejné vlajky

Každá z 28 členských zemí Unie má svou státní vlajku. Dokážeš je k sobě správně přiřadit? Při hře se dozvíš, co jednotlivé barvy na vlajkách znamenají.

 

Do 9 let Kultura Státy EU
Hra

Origami

Seznamte se s některými základními fakty o EU: vytiskněte si a složte hru origami, kterou děti milují!

Do 9 let Základní informace o EU
Hra

Evropská unie: jaká vlastně je?

Pomocí této zábavné a interaktivní mapy můžete svým žákům přiblížit nové informace o zemích Evropské unie. Vydejte se na výlet po všech členských zemích a poznejte, co lidé rádi jedí v České republice nebo který sport je nejpopulárnější na Slovensku. Žáci se také mohou seznámit se slavnými nizozemskými malíři a zjistit spoustu dalších zajímavostí!

9 až 12 let Právní předpisy a orgány EU Kultura Historie EU Státy EU Základní informace o EU
Hra

Stroj času

Vyzkoušej si náš kvíz a zjistíš, kolik toho víš o dějinách Evropy. Leť svojí vesmírnou lodí směrem ke správné odpovědi a nezapomeň se přitom vyhýbat meteoritům!

 

12 až 15 let 15 let a více Historie EU
Hra

Biologická rozmanitost

Stolní hra. Zahraj si se svými kamarády deskovou hru o biologické rozmanitosti. Dozvíte se při tom několik zajímavých věcí o přírodě a o tom, jak ji chránit. Proč nenatřít pár oblázků různými barvami a nepoužít je jako hrací kameny? Nebo máte ještě lepší nápad? Popusťte uzdu své fantazii!

Do 9 let 9 až 12 let Životní prostředí a klima
Hra

Ekologický Shaun online hra

Vítejte ve hře s ovečkou Shaun, která vás naučí, jak vytvořit čistší, zdravější a udržitelnější budoucnost pro naše města a planetu. Ve hře musíte vybudovat nové, ekologické město pro toulavá zvířata z Velkého města, ve kterém budou všechna spokojená. Musíte proto hlídat zdroje, potravu a energie a vyřešit problémy s dopravou a životním prostředím. Vybudujte za deset dnů své vlastní město, zatímco je farmář pryč! A pokud si myslíte, že máte pod čepicí, pokuste se splnit mise ovečky Shaun! Pokuste se vyřešit problém, naveďte ovečku Shaun a její stádo na správnou cestu a zachraňte své město.
 

9 až 12 let Životní prostředí a klima
Hra
Video
Webová stránka

TAXEDU Portal

Více o daních!
Chcete vědět více o daních obecně nebo o konkrétních aspektech daně? Projděte si užitečné zdroje, které pokrývají širokou škálu námětů (daňové podvody, daňové úniky, národní zdroje atd.)

9 až 12 let 12 až 15 let 15 let a více Hospodářství