Kącik edukacyjny
Mapa
Strona internetowa

Europejski atlas mórz

Przeglądaj, łącz i twórz swoją własną mapę morza. Dowiedz się więcej na temat europejskich mórz i wybrzeży, ich środowiska, działalności człowieka oraz polityki europejskiej w tej dziedzinie.

12–15 lat Od 15 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo Środowisko, klimat i energia Kraje UE
Wideo

Food Waste

Co roku w UE miliony ton jedzenia trafiają na śmietnik. Również Ty możesz przyczynić się do walki z marnotrawstwem żywności!
12–15 lat Od 15 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo
Cows, bees and sheeps with vegetables
Gra

Edukacyjna papierowa składanka

Dzięki tej kolorowej składance z papieru, dostępnej w 23 językach europejskich, najmłodsi uczniowie mogą sprawdzić, czy będą potrafili odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących rolnictwa i żywności. Po wydrukowaniu kartkę składa się jak origami i powstaje w ten sposób składanka-kwiz. Nauka przez zabawę

Do 9 lat 9–12 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo
Ćwiczenia

Na wsi

Ta kolorowanka dla dzieci przedstawia życie w gospodarstwie rolnym. Obrazki ukazują rolników pracujących w polu, pasące się krowy oraz takie produkty rolne, jak mleko i jajka.

Do 9 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo
Komiks

Festiwal ognia

Jak fascynujące i nowoczesne może być gospodarstwo rolne! Komiks opowiada o przygodzie dwóch nastolatków, którzy odkrywają, w jaki sposób nowoczesne gospodarstwa produkują żywność wysokiej jakości, a jednocześnie chronią środowisko i przyczyniają się do rozwoju europejskiej gospodarki.

12–15 lat Od 15 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo
Broszura

Historia trzech pokoleń rolników

Katalog opisuje 50 lat historii rolnictwa, od trudnych początków do czasów dobrej koniunktury, oraz zachęty i zabezpieczenie finansowe oferowane przez UE.
Do 9 lat 9–12 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo