Kącik edukacyjny
Ćwiczenia
Strona internetowa

UE & ja

Jesli jestes w wieku 14–18 lat lub pracujesz jako nauczyciel w szkole sredniej i interesuje Cie Unia Europejska i to, jaki ma wplyw na Twoje zycie, ta publikacja jest odpowiedzia na Twoje potrzeby.

Ta publikacja i zawarte w niej zadania powinny zapewnić Wam nie tylko materiał do przemyśleń, lecz również materiał do dyskusji z kolegami i rodziną.

Broszurze towarzyszy quiz internetowy, który jest świetnym sposobem na odświeżenie sobie niektórych z omawianych tu zagadnie

Od 15 lat Prawo i instytucje UE Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Gra
Kwiz

UE & ja

Kwiz przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, którym ma przybliżyć kwestie związane z UE. Może być wykorzystywany jako materiał do lekcji lub jako zadanie domowe. Można go rozwiązywać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Od 15 lat Prawo i instytucje UE Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Slajdy z prezentacji

UE na slajdach

Nauczyciele mogą wykorzystywać slajdy do przygotowania prezentacji na temat UE w programie Powerpoint. Na każdym slajdzie podane są podstawowe fakty lub słowa kluczowe w formie przystępnej dla odbiorców nieposiadających wiedzy na temat UE. Znajdują się na nich wyjaśnienia najważniejszych danych liczbowych, polityki i sposobu funkcjonowania UE oraz podstawowe informacje na temat zagadnień takich jak rozszerzenie UE, traktaty i symbole Unii.

Od 15 lat Prawo i instytucje UE Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Prawo i instytucje UE Kultura Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Broszura

Unia Europejska: Czym jest i czym się zajmuje

Publikacja ta jest przewodnikiem na temat Unii Europejskiej (UE) i prowadzonych przez nią działań. W sekcji pierwszej „Unia Europejska w skrócie” wyjaśniono pokrótce, czym jest UE. W sekcji drugiej „Co robi Unia Europejska?” opisano działania, które UE podejmuje w 35 różnych obszarach, aby poprawić jakość życia obywateli w Europie i poza nią. W sekcji trzeciej „W jaki sposób Unia Europejska podejmuje decyzje i działania?” opisano instytucje znajdujące się w centrum procesu decyzyjnego UE oraz to, w jaki sposób ich decyzje przekładają się na działania.

Od 15 lat Informacje o UE Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Euro at 20
Wideo
Strona internetowa

#EuroAt20

Na tej stronie dostępne są informacje i wideo na temat euro.

Od 15 lat Historia UE Gospodarka
Wideo

50 lat unii celnej

W 2018 r. Unia Europejska obchodziła 50. rocznicę powstania unii celnej.
12–15 lat Od 15 lat Prawa obywateli Prawa konsumenta Historia UE
Strona internetowa

Pionierzy, którzy utorowali drogę do utworzenia UE

Kim są ludzie, którzy uczynili z Europy to, czym jest ona dzisiaj? Od prawników po członków ruchu oporu, od naukowców po polityków – wszyscy wnieśli swoją cegiełkę w budowę Europy.
Od 15 lat Historia UE