Kącik edukacyjny
Kwiz

UE & ja

Kwiz przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, którym ma przybliżyć kwestie związane z UE. Może być wykorzystywany jako materiał do lekcji lub jako zadanie domowe. Można go rozwiązywać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Od 15 lat Informacje o UE Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Broszura

Unia Europejska: Czym jest i czym się zajmuje

Publikacja ta jest przewodnikiem na temat Unii Europejskiej (UE) i prowadzonych przez nią działań. W sekcji pierwszej „Unia Europejska w skrócie” wyjaśniono pokrótce, czym jest UE. W sekcji drugiej „Co robi Unia Europejska?” opisano działania, które UE podejmuje w 35 różnych obszarach, aby poprawić jakość życia obywateli w Europie i poza nią. W sekcji trzeciej „W jaki sposób Unia Europejska podejmuje decyzje i działania?” opisano instytucje znajdujące się w centrum procesu decyzyjnego UE oraz to, w jaki sposób ich decyzje przekładają się na działania.

Od 15 lat Informacje o UE Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Euro at 20
Wideo
Strona internetowa

#EuroAt20

Na tej stronie dostępne są informacje i wideo na temat euro.

Od 15 lat Gospodarka Historia UE
Wideo

50 lat unii celnej

W 2018 r. Unia Europejska obchodziła 50. rocznicę powstania unii celnej.
12–15 lat Od 15 lat Prawa konsumenta Historia UE
Wideo

Europa oczami pokoleń

Film przygotowany przez Radę UE na Dzień Europy 9 maja 2015 r. Na podstawie książki Victorii Martín de la Torre: „Europe, a leap into the unknown” („Europa, skok w nieznane”).
12–15 lat Od 15 lat Informacje o UE Historia UE
Strona internetowa

Europeana

W portalu Europeana można znaleźć miliony obrazów, tekstów, fragmentów audycji, nagrań wideo i materiałów 3D pochodzących z tysięcy europejskich bibliotek, archiwów, muzeów, galerii i zbiorów audiowizualnych.
Od 15 lat Historia UE