Kącik edukacyjny
Broszura

52 kroki na drodze ku miastu pełnemu zieleni

Różnorodność biologiczna jest szeroko rozwinięta również w miastach. Musimy ją chronić, ponieważ ma ona wpływ na jakość życia, czyste powietrze, żywność, wodę i nasze dobre samopoczucie. Zróbmy miejsce dla natury! W broszurze przedstawiono 52 pomysły na pielęgnowanie bioróżnorodności miejskiej przez cały rok.
12–15 lat Od 15 lat Środowisko, klimat i energia
Gra

Bioróżnorodność – gra planszowa

Zagraj razem ze znajomymi w grę planszową dotyczącą bioróżnorodności. Dowiecie się z niej ciekawych rzeczy o środowisku i o tym, jak chronić przyrodę. Pionki możecie zrobić z kamyków, które wystarczy pomalować na różne kolory. A może przyjdzie Wam do głowy jakiś lepszy pomysł? Dajcie się ponieść fantazji!

Do 9 lat 9–12 lat Środowisko, klimat i energia
Gra
Kwiz

Climate & Energy Quiz

Rozwiąż kwiz, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat klimatu!

9–12 lat Środowisko, klimat i energia
Wideo

Działania UE w dziedzinie klimatu

Playlista zawiera krótkie 2-4 min. nagrania wideo na różne tematy związane z klimatem, tj. przyczyny i skutki zmiany klimatu, działania UE w dziedzinie klimatu, przystosowanie się do zmiany klimatu, porozumienie klimatyczne z Paryża, neutralność klimatyczna do 2050 r.

12–15 lat Od 15 lat Środowisko, klimat i energia
Wideo

UE na rzecz porozumienia paryskiego

UE podpisała porozumienie klimatyczne z Paryża z 2015 r., które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do „znacznie poniżej” 2 °C począwszy od 2020 r.

12–15 lat Od 15 lat Środowisko, klimat i energia
Wideo

Europejski Zielony Ład

Ponad 90 proc. Europejczyków chce, aby UE przeciwdziałała zmianie klimatu. Nagranie wideo pokazuje, w jaki sposób Europejski Zielony Ład ma przyczynić się do zmiany naszego stylu życia, pracy i sposobu przemieszczania się, a także sprawić, aby UE stała się pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem na świecie.

12–15 lat Od 15 lat Środowisko, klimat i energia
Broszura

UE inwestuje w naszą planetę

Dziesięć inicjatyw na rzecz nowoczesnej i ekologicznej gospodarki : wkład Komisji Junckera w szczyt One Planet Summit, Paryż, 12 grudnia 2017 r

„Aby utrzymać nasz obecny styl życia, produkcji i konsumpcji, potrzebowalibyśmy co najmniej czterech planet. Mamy jednak tylko jedną. Dlatego nadszedł czas dla nas wszystkich, aby zjednoczyć się i pracować dla naszej planety. Jutro będzie już za późno.” Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej.

Od 15 lat Informacje o UE Środowisko, klimat i energia
Mapa
Strona internetowa

Europejski atlas mórz

Przeglądaj, łącz i twórz swoją własną mapę morza. Dowiedz się więcej na temat europejskich mórz i wybrzeży, ich środowiska, działalności człowieka oraz polityki europejskiej w tej dziedzinie.

12–15 lat Od 15 lat Żywność, rolnictwo i rybołówstwo Środowisko, klimat i energia Kraje UE
Gra

Poznaj owady zapylające

Rzuć wyzwanie swoim znajomym i rodzinie, poznaj różne gatunki owadów zapylających i dowiedz się, dlaczego są ważne dla ludzkości oraz czy grozi im wyginięcie. Im więcej wiesz o tych wspaniałych i cennych stworzeniach, tym większe są Twoje szanse na wygraną!

9–12 lat 12–15 lat Środowisko, klimat i energia
Broszura
Strona internetowa

Nasza planeta – nasza przyszłość

Magazyn dotyczący zmian klimatu publikowany przez Komisję Europejską jest dostępny w wersji drukowanej oraz w internecie we wszystkich językach UE! Wyjaśnia on, co robi Unia Europejska, aby uporać się z jednym z największych problemów, jakie stoją dzisiaj przed ludzkością, i co możemy zrobić, aby powstrzymać zmiany klimatu. Magazyn zawiera rozdział dotyczący nauki, wywiady z uczniami oraz informacje o działaniach podejmowanych w UE z myślą o zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych i dostosowaniu się do zmian klimatu. Miłej lektury!

9–12 lat 12–15 lat Środowisko, klimat i energia
Gra

Ekologiczny Shaun gra online

Witamy w grze Baranka Shauna, która nauczy nas jak tworzyć czystszą, zdrowszą i bardziej „zrównoważoną“ przyszłość dla naszych miast i naszej planety!
Celem gry jest budowa nowego, przyjaznego środowisku miasta dla zbłąkanych zwierząt z Wielkiego Miasta. Sprawuj pieczę nad stanem surowców, żywności, energii, transportu i środowiska naturalnego, aby wszystkie zwierzęta były szczęśliwe!
Zmierz się z wyzwaniem budowy własnego miasta. Masz na to 10 dni, dopóki nie wróci gospodarz! A jeśli sądzisz, że jesteś wystarczająco EKO, podejmij się jednej z misji baranka Shauna! Spróbuj rozwiązać zadanie kierując Shaunem i jego stadem, by uratować swoje miasto.

9–12 lat Środowisko, klimat i energia