Kącik edukacyjny
Kwiz

Climate & Energy Quiz

Rozwiąż kwiz, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat klimatu!

9–12 lat Środowisko i klimat
Gra

Gra planszową na temat klimatu

Wypróbuj grę planszową na temat klimatu – można w nią grać we wszystkich językach UE!

9–12 lat Środowisko i klimat
Wideo

UE na rzecz porozumienia paryskiego

UE podpisała porozumienie klimatyczne z Paryża z 2015 r., które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do „znacznie poniżej” 2 °C począwszy od 2020 r.

12–15 lat Od 15 lat Środowisko i klimat
Broszura

UE inwestuje w naszą planetę

Dziesięć inicjatyw na rzecz nowoczesnej i ekologicznej gospodarki : wkład Komisji Junckera w szczyt One Planet Summit, Paryż, 12 grudnia 2017 r

„Aby utrzymać nasz obecny styl życia, produkcji i konsumpcji, potrzebowalibyśmy co najmniej czterech planet. Mamy jednak tylko jedną. Dlatego nadszedł czas dla nas wszystkich, aby zjednoczyć się i pracować dla naszej planety. Jutro będzie już za późno.” Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej.

Od 15 lat Informacje o UE Środowisko i klimat
Strona internetowa

Europejski atlas mórz

Przeglądaj, łącz i twórz swoją własną mapę morza. Dowiedz się więcej na temat europejskich mórz i wybrzeży, ich środowiska, działalności człowieka oraz polityki europejskiej w tej dziedzinie.

12–15 lat Od 15 lat Środowisko i klimat Kraje UE Żywność, rolnictwo i rybołówstwo
Broszura

Nasza planeta – nasza przyszłość

Magazyn dotyczący zmian klimatu publikowany przez Komisję Europejską jest dostępny w wersji drukowanej oraz w internecie we wszystkich językach UE! Wyjaśnia on, co robi Unia Europejska, aby uporać się z jednym z największych problemów, jakie stoją dzisiaj przed ludzkością, i co możemy zrobić, aby powstrzymać zmiany klimatu. Magazyn zawiera rozdział dotyczący nauki, wywiady z uczniami oraz informacje o działaniach podejmowanych w UE z myślą o zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych i dostosowaniu się do zmian klimatu. Miłej lektury!

12–15 lat Środowisko i klimat
Gra

Ekologiczny Shaun gra online

Witamy w grze Baranka Shauna, która nauczy nas jak tworzyć czystszą, zdrowszą i bardziej „zrównoważoną“ przyszłość dla naszych miast i naszej planety!
Celem gry jest budowa nowego, przyjaznego środowisku miasta dla zbłąkanych zwierząt z Wielkiego Miasta. Sprawuj pieczę nad stanem surowców, żywności, energii, transportu i środowiska naturalnego, aby wszystkie zwierzęta były szczęśliwe!
Zmierz się z wyzwaniem budowy własnego miasta. Masz na to 10 dni, dopóki nie wróci gospodarz! A jeśli sądzisz, że jesteś wystarczająco EKO, podejmij się jednej z misji baranka Shauna! Spróbuj rozwiązać zadanie kierując Shaunem i jego stadem, by uratować swoje miasto.

9–12 lat Środowisko i klimat
Broszura

Lecą Żurawie

Publikacja ta zawiera ciekawostki dotyczące migracji europejskich ptaków i różnorodności biologicznej, a także pomysły na to, jak dzieci mogą przyłączyć się do ochrony środowiska naturalnego. Są tam również „historyjki” opisujące obserwacje dzieci, które zachęcają młodych czytelników do podejmowania działań związanych z omawianym tematem i wspierania wspólnej sprawy.

9–12 lat Środowisko i klimat
Książeczka

Tomek i Lila

Uczniowie poznają świat ekscytujących przygód Tomka i jego przyjaciółki, lisiczki Lili — bohaterów serii książek o środowisku naturalnym. Tomek i Lila poddają recyklingowi stare rowery i z używanych części składają jeden nowy; przekonują burmistrza, aby miasto było bardziej przyjazne dla pieszych; oraz odkrywają, jaki wpływ na naszą planetę mają wylesienie i zmiany klimatyczne. Wraz z książką dostępne są przewodnik dla nauczycieli i ćwiczenia.

Do 9 lat Środowisko i klimat
Gra

Zabawy Zoe z wodą

Historia opowiada o dwójce dzieci i ich przygodach z Fredem – wykształconą żabą, która pokazuje im błędy w ich postępowaniu. Jest interaktywna i wypełniona zabawnymi animacjami. Zawiera trudniejsze części, w których czytelnik dowiaduje się o obiegu wody i sposobach jej uzdatniania. Pod względem praktycznym, zawiera mnóstwo wskazówek, jak oszczędzać wodę.

Do 9 lat Środowisko i klimat