Kącik edukacyjny
Wideo

25 lat jednolitego rynku

Utworzony ponad 25 lat temu jednolity rynek ułatwia życie osobom prywatnym i firmom, ponieważ pobudza wzrost gospodarczy i sprawia, że powstają nowe miejsca pracy.

12–15 lat Od 15 lat Prawa konsumenta
Zestaw materiałów dla nauczycieli
Strona internetowa

Prawa konsumenta

Mogą Państwo pomóc swoim uczniom w opanowaniu praktycznych umiejętności konsumenckich potrzebnych na co dzień! W witrynie Consumer Classroom można znaleźć mnóstwo inspirujących materiałów dla nauczycieli, obejmujących zagadnienia od mediów społecznościowych po prawa obywatela i konsumenta. Za jej pomocą nauczyciele mogą przygotowywać lekcje online i udostępniać je uczniom, a także wymieniać się wskazówkami z innymi nauczycielami w ramach unijnej społeczności online.

12–15 lat Prawa konsumenta
Wideo

50 lat unii celnej

W 2018 r. Unia Europejska obchodziła 50. rocznicę powstania unii celnej.
12–15 lat Od 15 lat Prawa konsumenta Historia UE
Wideo

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych

Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, czyli nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, chronią Twoje prywatne dane.
12–15 lat Od 15 lat Prawa konsumenta Prawo i instytucje UE
Wideo

Geoblokowanie i zakupy online

Sprzedawcy detaliczni muszą zapewnić kupującym ze wszystkich krajów UE taki sam dostęp do towarów i usług. Na terytorium UE zakazane jest zatem tzw. blokowanie geograficzne.

12–15 lat Od 15 lat Prawa konsumenta Sektor cyfrowy
Wideo

Koniec z opłatami roamingowymi

Od 2017 r. obywatele UE podróżujący do innego państwa członkowskiego nie muszą już płacić opłat roamingowych za telefonowanie, wysyłanie wiadomości tekstowych i korzystanie z internetu za pomocą telefonów komórkowych.

12–15 lat Od 15 lat Prawa konsumenta