Kącik edukacyjny
Ćwiczenia
Kwiz
Strona internetowa

UE & ja

Jesli jestes w wieku 14–18 lat lub pracujesz jako nauczyciel w szkole sredniej i interesuje Cie Unia Europejska i to, jaki ma wplyw na Twoje zycie, ta publikacja jest odpowiedzia na Twoje potrzeby. Zawarte w niej zadania mozna nawet rozwiazac w internecie!

Od 15 lat Informacje o UE Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Gra

Puzzle z UE!

Chcesz ułożyć puzzle, których tematem są kraje UE? A może wolisz puzzle o językach UE? Możesz ułożyć i jedne, i drugie! Ze strony można też wydrukować olbrzymią mapę UE do kolorowania.

Do 9 lat Kultura Kraje UE
Kwiz

UE & ja

Kwiz przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, którym ma przybliżyć kwestie związane z UE. Może być wykorzystywany jako materiał do lekcji lub jako zadanie domowe. Można go rozwiązywać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Od 15 lat Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE Informacje o UE
Gra

Odkryjmy Europę!

Do UE należy 28 krajów. Każdy z nich ma własną historię, geografię i kulturę. Sprawdź swoją wiedzę w grze planszowej. Zagraj samodzielnie lub z kolegami.

 

9–12 lat 12–15 lat Kraje UE
Gra

Zapamiętaj

Każdy z 28 krajów UE ma swoją własną flagę. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Dowiedz się, co oznaczają kolory na każdej z nich.

 

Do 9 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE
Gra

Papierowa składanka

Wybierz kilka podstawowych informacji na temat UE: wydrukuj stronę i zrób z niej origami. Na pewno wszystkim się spodoba!

Do 9 lat Informacje o UE
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Gra

Wehikuł czasu

Rozwiąż quiz i udowodnij, że dobrze znasz historię Europy. Postaraj się trafić statkiem kosmicznym we właściwą odpowiedź, ale nie zderz się przy tym z meteorytem!

 

Od 15 lat Historia UE