Kącik edukacyjny
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE Historia UE Prawo i instytucje UE
Kwiz

Climate & Energy Quiz

Rozwiąż kwiz, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat klimatu!

9–12 lat Środowisko i klimat
Gra

Gra planszową na temat klimatu

Wypróbuj grę planszową na temat klimatu – można w nią grać we wszystkich językach UE!

9–12 lat Środowisko i klimat
Gra

Detektywi dziedzictwa kulturowego

Gra internetowa „Detektywi dziedzictwa kulturowego” jest przeznaczona dla uczniów w wieku 10-12 lub 13-15 lat i jest dostępna w zestawie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli. Gra stanowi wprowadzenie do dziedzictwa kulturowego Europy i może być wstępem do dyskusji na ten temat. Można grać w parach lub grupach z udziałem nauczyciela.

9–12 lat 12–15 lat Kultura
Strona internetowa

ESA Kids

Europejska Agencja Kosmiczna dla dzieci! Na stronie „ESA Kids” znajdują się informacje o kosmosie, kreskówki i inne materiały dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Do 9 lat 9–12 lat Nauka i badania
Zestaw materiałów dla nauczycieli

Europejskie dziedzictwo kulturowe – Zestaw materiałów dla nauczycieli

Materiały dydaktyczne powstały z myślą o uczniach w wieku od 10 do 15 lat. Mają one pomóc nauczycielom we wprowadzaniu i omawianiu na lekcji tematów związanych z dziedzictwem kulturowym. Celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania i odkrywania poprzez zabawę bogatego i zróżnicowanego dziedzictwa kulturowego Europy.

Dostępna jest również gra online.

9–12 lat 12–15 lat Informacje o UE Kultura Kraje UE
Broszura

Wyprawa po zwycięstwo

Wielonarodowa klasa szkolna z Bratysławy, zainspirowana budżetem UE, finansuje sobie pełną przygód wycieczkę po Europie
9–12 lat Gospodarka
Ćwiczenia
Kwiz

Nasza Europa 2

Książeczka przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej poruszająca różne tematy związane z UE (Erasmus+, EURO , Oda do radości, wybory europejskie, rozszerzenia itp.). Zawiera zadania, które bawią i uczą, pozwalają kolorować obrazki, łączyć punkty i sprawdzać swoją wiedzę o Unii Europejskiej, jej kulturze i historii. Książeczkę można pobrać w całości ze strony internetowej albo wydrukować poszczególne strony z zadaniami. Publikacja powstała w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, dlatego jest po polsku, jednak wiele ćwiczeń nie wymaga znajomości języka.

Do 9 lat 9–12 lat Informacje o UE Kraje UE Historia UE
Gra

Ekologiczny Shaun gra online

Witamy w grze Baranka Shauna, która nauczy nas jak tworzyć czystszą, zdrowszą i bardziej „zrównoważoną“ przyszłość dla naszych miast i naszej planety!
Celem gry jest budowa nowego, przyjaznego środowisku miasta dla zbłąkanych zwierząt z Wielkiego Miasta. Sprawuj pieczę nad stanem surowców, żywności, energii, transportu i środowiska naturalnego, aby wszystkie zwierzęta były szczęśliwe!
Zmierz się z wyzwaniem budowy własnego miasta. Masz na to 10 dni, dopóki nie wróci gospodarz! A jeśli sądzisz, że jesteś wystarczająco EKO, podejmij się jednej z misji baranka Shauna! Spróbuj rozwiązać zadanie kierując Shaunem i jego stadem, by uratować swoje miasto.

9–12 lat Środowisko i klimat