Kącik edukacyjny
Gra

Unia Europejska: z czym to się je?

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

9–12 lat Prawo i instytucje UE Kultura Historia UE Kraje UE Informacje o UE
Broszura

Unia Europejska Fakty i liczby

Ilu ludzi mieszka we Włoszech? Jaki system polityczny obowiązuje na Litwie? Jak nazywa się stolica Cypru? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w zaktualizowanej wersji broszury „Unia Europejska – fakty i liczby”. Broszura ma poręczny format i podaje zasadnicze informacje o Unii Europejskiej, jej instytucjach, państwach członkowskich i krajach kandydujących. Przedstawia dane na temat języków urzędowych, internetowych stron rządowych i inne przydatne informacje o każdym państwie. Publikacja jest dostępna w 24 językach urzędowych Unii.

9–12 lat 12–15 lat Od 15 lat Kraje UE
Gra

Bioróżnorodność – gra planszowa

Zagraj razem ze znajomymi w grę planszową dotyczącą bioróżnorodności. Dowiecie się z niej ciekawych rzeczy o środowisku i o tym, jak chronić przyrodę. Pionki możecie zrobić z kamyków, które wystarczy pomalować na różne kolory. A może przyjdzie Wam do głowy jakiś lepszy pomysł? Dajcie się ponieść fantazji!

Do 9 lat 9–12 lat Środowisko, klimat i energia
Gra
Kwiz

Climate & Energy Quiz

Rozwiąż kwiz, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat klimatu!

9–12 lat Środowisko, klimat i energia
Zestaw materiałów dla nauczycieli
Strona internetowa

Programowanie

Bezpłatne materiały w 29 językach, które pomogą nauczycielom w nauczaniu podstaw programowania i myślenia komputacyjnego dla uczniów w każdym wieku. Zabawy i ćwiczenia pomogą w pracy nad ważnymi umiejętnościami, takimi jak kreatywność, praca zespołowa i rozwiązywanie problemów.
9–12 lat 12–15 lat Od 15 lat Sektor cyfrowy
Strona internetowa

ESA Kids

Europejska Agencja Kosmiczna dla dzieci! Na stronie „ESA Kids” znajdują się informacje o kosmosie, kreskówki i inne materiały dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Do 9 lat 9–12 lat Nauka i badania
Doves
Zestaw materiałów dla nauczycieli
Strona internetowa

Jastrzębie i gołębie – Konflikt

Wiele przyczyn może doprowadzić do konfrontacji między pojedynczymi osobami lub grupami ludzi. Jednocześnie nie wszystko możemy osiągnąć sami, bez udziału innych. W materiałach na ten temat badamy dynamikę wojny i pokoju na podstawie wzorów interakcji, np. między zwycięzcami i pokonanymi, pacyfistami i podżegaczami. Podkreślamy, że dzisiejsza Europa ukształtowała się w dużym stopniu jako wypadkowa zarówno historii wojny, okupacji i destrukcji, jak i historii solidarności, negocjacji i pojednania.

Do 9 lat 9–12 lat Historia UE
Gra

Poznaj owady zapylające

Rzuć wyzwanie swoim znajomym i rodzinie, poznaj różne gatunki owadów zapylających i dowiedz się, dlaczego są ważne dla ludzkości oraz czy grozi im wyginięcie. Im więcej wiesz o tych wspaniałych i cennych stworzeniach, tym większe są Twoje szanse na wygraną!

9–12 lat 12–15 lat Środowisko, klimat i energia