Mācību stūrītis
Rīki skolotājiem

Programma Vēstnieku skola

Mācību materiāls Europe@school — aktīvas nodarbības par Eiropas Savienību ir izstrādāts, lai skolēni klasē varētu izglītoties par Eiropas Savienības jautājumiem. Tajā ir 7 moduļi, kurus var izmantot atsevišķi, un skolotāju rokasgrāmata. Šis līdzeklis palīdz uzzināt par ES, tās dalībvalstīm, vēsturi, vērtībām un ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi. Tajā ir iekļauts arī modulis par medijpratību un dezinformāciju. Ar šo materiālu tiek īstenota ideja par mācīšanos spēlējot –– ar viktorīnām, lomu spēlēm un uzdevumiem. Tas ir ideāls materiāls skolēniem no vidusskolām un arodskolām, un tam ir pievienota skolotāju rokasgrāmata.

Vecums no 12 līdz 15 gadiem 15 gadi Par Eiropas Savienību
Videomateriāls

Animācijas seriāls “DIGITĀLIE PĒTNIEKI”

Iepazīsties ar Helēnu, Klausu, Kasju, Enzo un Marionu — mūsu “DIGITĀLAJIEM PĒTNIEKIEM”, kuri dodas ekskursijā pa visu Eiropu, lai redzētu, kā tiek īstenota digitalizācija. Digitalizācija paver milzumu iespēju: nepalaid garām iespēju uzzināt par interesantākajām tēmām, tostarp mākslīgo intelektu, datiem vai superdatoriem, un uzzināt, kā tie veido Eiropas digitālo nākotni — TAVU nākotni.

Vecums no 12 līdz 15 gadiem 15 gadi Digitālā joma
Brošūra
Tīmekļa vietne

Mūsu planēta, mūsu nākotne

Izpētiet interaktīvo vietni “Mūsu planēta, mūsu nākotne”, lai uzzinātu par klimata pārmaiņu zinātni un pasākumiem, kurus īsteno visā ES, kā arī par to, kā mēs visi varam palīdzēt cīņā pret klimata pārmaiņām. Sadaļā “Skolotāja centrs” ir arī vairāki mācību uzdevumi un saistīti materiāli.

Vecums no 9 līdz 12 gadiem Vecums no 12 līdz 15 gadiem Vide, klimats un enerģija
Prezentāciju slaidi
Rīki skolotājiem

Vai esat gatavi zaļajam izaicinājumam?

Vidusskolu skolotājiem ir pieejama mācību rīkkopa, kurā apkopotas jaunas idejas un pamatinformācija, ko var izmantot mācību stundās par ilgtspējības jautājumiem. Šī rīkkopa tika  izstrādāta kā daļa no kampaņas “Zaļais ceļojums”, kuras mērķis ir popularizēt ilgtspējīgus projektus un videi draudzīgu dzīvesveidu jauno eiropiešu vidū.

Vecums no 12 līdz 15 gadiem 15 gadi Vide, klimats un enerģija
Prezentāciju slaidi
Rīki skolotājiem

Pamanīt un cīnīties ar dez informāciju

Pandēmija parādīja, cik ātri nepatiesa informācija izplatās tiešsaistē. Pateicoties šai rīkkopai, vidusskolas skolotāji var palīdzēt saviem skolēniem nošķirt faktus un fikciju, kad viņi pārlūko internetu. Tā sastāv no rediģējamas prezentācijas un brošūras, kas satur norādījumus.

15 gadi Dezinformācija Digitālā joma
Uzdevumu grāmata

ES & es

Ja esat vecumā no 14 līdz 18 gadiem vai vidusskolas skolotājs un vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un tas darbību, tad šī publikācija domāta jums.

Šai publikācijai un tajā ietvertajiem uzdevumiem vajadzētu dot vielu ne tikai tavām personīgajām pārdomām, bet arī tavām sarunām par Eiropu ar draugiem un ģimeni.

Šo brošūru papildina tiešsaistes viktorīna, kas ļaus aizraujošā veidā atskatīties uz dažiem no aplūkotajiem jautājumiem.

15 gadi ES regulējums un ES iestādes ES vēsture ES valstis Par Eiropas Savienību
Spēle
Viktorīna

ES & es

Šī tiešsaistes viktorīna ir sagatavota vidusskolēniem, lai viņiem palīdzētu saprast galveno informāciju par ES. To var izmantot stundās vai uzdot kā mājasdarbu. To var pildīt gan datorā, gan planšetē un viedtālrunī.

15 gadi ES regulējums un ES iestādes ES vēsture ES valstis Par Eiropas Savienību
Tīmekļa vietne

ES pionieri

Ko tu zini par personībām, kuras veidojušas Eiropu tādu, kāda tā ir šodien? Savu artavu Eiropas izveidē ieguldījuši gan juristi, gan pretošanās kustību dalībnieki, gan zinātnieki, gan politiķi, gan daudzi citi.

15 gadi ES vēsture
Spēle

ES puzle

Vēlaties spēlēt puzli par ES valstīm vai spēli par ES valodām? Vai abus? Varat arī izdrukāt milzīgu izkrāsojamu Eiropas karti.

Līdz 9 gadiem Kultūra ES valstis