Evropa pro školy
Pracovní sešit
Kvíz
Webová stránka

EU & já

Publikace je urcena mladým lidem ve veku 14 až 18 let a ucitelum stredních škol, kterí mají zájem dozvedet se více o Evropské unii a tom, co nabízí. Jde o interaktivní publikaci a cvicení je možné vyplnovat i online!

15 let a více Základní informace o EU Státy EU Historie EU Právní předpisy a orgány EU
Hra

Skládanka EU

Co takhle puzzle o zemích EU nebo o evropských jazycích? Nebo obojí? Také si můžete vytisknout velkou mapu Evropy ve formě omalovánek!

Do 9 let Kultura Státy EU
Kvíz

Kvíz EU A JÁ

Náš online kvíz pomůže středoškolákům s osvojením základních znalostí o EU. Může být součástí výuky nebo jej lze zadat jako domácí úkol. Funguje na počítači, v tabletu i smartphonu.s.

15 let a více Základní informace o EU Státy EU Historie EU Právní předpisy a orgány EU
Leták

Evropa ve 12 lekcích

Jaký je smysl Evropské unie? Proč a jak vznikla? Jak funguje? Co už udělala pro své občany a jaké problémy řeší v současné době? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek přináší 12 jednoduchých lekcí, které připravil odborník EU Pascal Fontaine

15 let a více Základní informace o EU
Hra

Poznejte Evropu!

EU se skládá z 28 členských států. Každý z nich má jiná zeměpisná a přírodní specifika, vlastní dějiny a kulturu. Vyzkoušej své znalosti a zahraj si naši deskovou hru, ať už sám či s kamarády.

 

9 až 12 let 12 až 15 let Státy EU
Hra

Najdi dvě stejné vlajky

Každá z 28 členských zemí Unie má svou státní vlajku. Dokážeš je k sobě správně přiřadit? Při hře se dozvíš, co jednotlivé barvy na vlajkách znamenají.

Do 9 let Kultura Státy EU
Hra

Origami

Seznamte se s některými základními fakty o EU: vytiskněte si a složte hru origami, kterou děti milují!

Do 9 let Základní informace o EU
Hra

Evropská unie: jaká vlastně je?

Pomocí této zábavné a interaktivní mapy můžete svým žákům přiblížit nové informace o zemích Evropské unie. Vydejte se na výlet po všech členských zemích a poznejte, co lidé rádi jedí v České republice nebo který sport je nejpopulárnější na Slovensku. Žáci se také mohou seznámit se slavnými nizozemskými malíři a zjistit spoustu dalších zajímavostí!

9 až 12 let Základní informace o EU Kultura Státy EU Historie EU Právní předpisy a orgány EU