Cesta

Pro školáky: informace pro rodiče a učitele

Pro školáky: informace pro rodiče a učitele

Pro školáky: informace pro rodiče a učitele

Stránky Evropské unie s názvem Pro školáky obsahují výběr her pro různé věkové skupiny dětí a mládeže od 6 do 16 let. Hry jsou přeloženy do 22 jazyků Unie a na jejich vzniku se podíleli pracovníci evropských institucí.

kids-corner

Informace pro rodiče a opatrovníky

Hry na stránkách Pro školáky jsou rozděleny do kategorií podle věku cílové skupiny, což je pro vás vodítkem, jaký stupeň náročnosti pro vaše dítě zvolit.

Informace pro učitele

Učební materiál o EU obecně či o konkrétních evropských politikách je k dispozici zdarma na stránkách s názvem Učitelům. Jedná se o různé omalovánky, brožurky a informační balíčky, jež jsou rovněž členěny podle věkové skupiny.

  • Další hry a učební materiál je k dispozici na stránkách s názvem Učitelům;
  • Velké množství audiovizuálních materiálů pro výuku o EU je rovněž dostupné na stránkách Evropského parlamentu (EuroParlTV);
  • Kromě toho EU pro děti pořádá nejrůznější soutěže.

Bezpečnost na internetu

Mezi nejčastější uživatele internetu a mobilních služeb v Evropě patří dnes právě děti a mládež.

  • V rámci programu s názvem Bezpečnější internet probíhají různé informační kampaně, které mají za cíl děti a mládež seznámit s možnými riziky a zároveň je před nimi chránit. Program se rovněž zaměřuje na potírání nezákonného a škodlivého internetového obsahu a chování on-line;
  • Bezpečnější a odpovědnější používání internetu a mobilních telefonů se každoročně propaguje v den bezpečnějšího internetu.