Navigačný riadok

kids-corner

Informácie o Európskej únii

Informácie o Európskej únii

Informácie o Európskej únii

EÚ sa rôznymi spôsobmi usiluje zlepšiť náš každodenný život – chráni našu prírodu, zabezpečuje, aby sme mali zdravé potraviny či lacné telefonovanie, bojuje proti trestným činom a nielen to.

EÚ takisto bojuje za zlepšenie života detí a mladých ľudí. Mal by si poznať svoje práva, vedieť, čo môžeš očakávať od ľudí okolo seba a kedy vyhľadať pomoc.

Je toho veľa, čo sa môžeš dozvedieť. Si na správnom mieste! Veľa zábavy!

EÚ: o čo vlastne ide?

Čo viete o Európskej únii (EÚ)?

Vedeli ste, že v EÚ žije viac ako 500 miliónov ľudí?

A že obyvatelia Európskej únie hovoria 24 rôznymi oficiálnymi jazykmi?

Vedeli ste, že Európska únia bola vytvorená pred 50 rokmi a zo šiestich zakladajúcich štátov sa rozrástla na 28 dnešných členov?

Počuli ste už, že na európskej vlajke je12 zlatých hviezd na modrom pozadí?

Kliknite sem, ak sa chcete dozvedieť viac o EÚ!

Spoznajme Európu!

EÚ má 28 členských štátov. Každý z nich má inú históriu, prírodu a kultúru. Otestuj si svoje znalosti v spoločenskej hre, ktorú môžeš hrať sám alebo s kamarátmi.

ČÍTAJ12+

Stroj času

V tomto kvíze si môžeš overiť, čo vieš o histórii Európy. Naviguj svoju vesmírnu loď ku správnej odpovedi, avšak pozor na meteority!

12+

NEURODYSSÉE

Otestuj si svoje poznatky o EÚ a jej 28 členských štátoch v koži mimozemšťana, ktorý pristál na planéte Zem. Môžeš hrať sám alebo si vyskúšaj svoje sily v hre s kamarátmi. Táto hra je skutočným hlavolamom.

12+

Jazykový kvíz

Myslíte si, že o jazykoch čo-to viete? Otestujte si svoje vedomosti v našom kvíze o európskych jazykoch.

12+

Hľadači kultúrneho dedičstva

Online hra „Hľadači kultúrneho dedičstva“ pre žiakov vo veku 10 až 12 rokov alebo 13 až 15 rokov je súčasťou vzdelávacích nástrojov pre učiteľov. Poskytuje základné informácie o kultúrnom dedičstve a podnecuje diskusiu o ňom. Hru možno hrať vo dvojiciach alebo v skupinách pod vedením učiteľa.

READ9+

Eko Šano

Farmár je preč a ty musíš zatúlaným zvieratkám z Veľkého mesta postaviť mesto nové – ekologické! Musíš sa postarať o to, aby boli spokojné a nič im nechýbalo, a pri tom zároveň chrániť životné prostredie.

9+

LinguaGo!

EÚ má 24 úradných jazykov. Pokús sa ich rozpoznať a nazbierať čo najviac bodov. Pozor, budú ťa prenasledovať nebezpečné pavúky. Musíš byť rýchly!

9+

Pamäťová hra

Každá z 28 členských krajín má vlastnú vlajku. Postupne otáčaj karty a hľadaj zhodné páry. Dozvieš sa o význame farieb použitých na vlajkách.

ČÍTAJ6+