Ścieżka nawigacji

kids-corner

About the European Union

About the European Union

About the European Union

UE na wiele różnych sposobów stara się ułatwić życie swoim mieszkańcom: chroni przyrodę, walczy z przestępczością, dba o bezpieczną żywność, pilnuje, by rozmowy telefoniczne oraz sms-y były tańsze, i troszczy się o wiele innych rzeczy.

UE stara się również poprawić sytuację dzieci i młodzieży. Powinieneś znać swoje prawa. Wiedzieć, co się dzieje na świecie, i pamiętać, że nie na wszystko musisz się zgadzać!

Dowiesz się jeszcze tylu rzeczy – zacznij odkrywać świat już teraz! Życzymy dobrej zabawy!

Unia Europejska: z czym to się je?

Co wiesz o Unii Europejskiej (UE)?

Czy wiesz, że mieszka w niej w sumie ponad 500 milionów osób?

Czy wiesz, że w Unii obowiązują 24 języki urzędowe?

Czy wiesz, że powstała ponad 50 lat temu? I że założyło ją 6 krajów, a obecnie liczy już 28 członków?

Czy widziałeś już kiedyś europejską flagę z dwunastoma złotymi gwiazdami na błękitnym tle?

Aby dowiedzieć się więcej o UE, kliknij tutaj!

Odkryjmy Europę!

Do UE należy 28 krajów. Każdy z nich ma własną historię, geografię i kulturę. Sprawdź swoją wiedzę w grze planszowej. Zagraj samodzielnie lub z kolegami.

PRZECZYTAJ12+

Wehikuł czasu

Rozwiąż quiz i udowodnij, że dobrze znasz historię Europy. Postaraj się trafić statkiem kosmicznym we właściwą odpowiedź, ale nie zderz się przy tym z meteorytem!

12+

NEURODYSSÉE

Sprawdź swoją wiedzę o UE i jej 28 krajach, wcielając się w przybysza z innej planety. Zagraj samodzielnie, z kolegami lub z innymi graczami – to prawdziwe wyzwanie!

12+

Quiz językowy

Myślisz, że wiesz co nieco o językach? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie o językach europejskich.

12+

Detektywi dziedzictwa kulturowego

Gra internetowa „Detektywi dziedzictwa kulturowego” jest przeznaczona dla uczniów w wieku 10-12 lub 13-15 lat i jest dostępna w zestawie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli. Gra stanowi wprowadzenie do dziedzictwa kulturowego Europy i może być wstępem do dyskusji na ten temat. Można grać w parach lub grupach z udziałem nauczyciela.

9+

LinguaGo!

W UE obowiązują 24 języki urzędowe. Spróbuj je rozpoznać, a jednocześnie uciec przed krwiożerczym pająkiem. Sprawdź swój refleks!

9+

Zapamiętaj

Każdy z 28 krajów UE ma swoją własną flagę. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Dowiedz się, co oznaczają kolory na każdej z nich.

PRZECZYTAJ6+