Naršymo kelias

kids-corner

Apie Europos Sąjungą

Apie Europos Sąjungą

Apie Europos Sąjungą

ES įvairiausiais būdais stengiasi pasirūpinti, kad visi gyventume geriau, pavyzdžiui: saugo kaimą, užtikrina, kad valgytume sveiką maistą, rūpinasi, kad skambinti telefonu ir siųsti SMS žinutes būtų pigiau, kovoja su nusikalstamumu ir t. t.

Be to, ES stengiasi užtikrinti geresnį gyvenimą vaikams ir jaunimui. Turi žinoti savo teises, ko tikėtis iš supančio pasaulio ir su kuo nesitaikstyti.

Sužinoti galima tiek daug ir geriausia pradėti čia! Sėkmės!

Kas gi ta Europos Sąjunga?

Ką žinai apie Europos Sąjungą (ES)?

Ar žinai, kad joje yra daugiau kaip 500 milijonų gyventojų?

Ar žinai, kad Europos Sąjungoje kalbama 24 skirtingomis oficialiomis kalbomis?

O kad ji buvo įkurta prieš daugiau kaip 50 metų ir kad jos šalių narių iš pradžių 6, o paskui vis daugėjo iki 28?

Ar girdėjai apie Europos vėliavą su dvylika auksaspalvių žvaigždučių mėlyname fone?

Apie ES sužinosi daug daugiau spustelėjęs čia!

Pažinkime Europą!

ES yra 28 valstybės narės. Kiekvienos iš jų istorija, geografija ir kultūra skirtinga. Patikrink savo žinias šį stalo žaidimą žaisdamas vienas ar su klasės draugais.

SKAITYTI12+

Laiko mašina

Atsakyk į šios viktorinos klausimus ir patikrink Europos istorijos žinias. Teisingą atsakymą pasieksi kosminiu laivu, tik saugokis meteoritų!

12+

NEURODISĖJA

Patikrink savo žinias apie ES ir jos 28 šalis nares tapdamas Žemę aplankiusiu ateiviu. Pajudink smegenis žaisdamas šį žaidimą vienas ar su draugais!

12+

Kalbų viktorina

Manote, kad šį tą žinote apie kalbas? Patikrinkite savo žinias mūsų Europos kalbų viktorinoje.

12+

Kultūros paveldo detektyvai

Internetinis žaidimas „Kultūros paveldo detektyvai“, skirtas 10–12 metų arba 13–15 metų moksleiviams, yra švietimo priemonių rinkinio mokytojams dalis. Juo supažindinama su Europos kultūros paveldu ir skatinamos diskusijos. Žaidimą galima žaisti poromis arba grupėse padedant mokytojui.

READ9+

Tvarusis Avinukas Vinukas

Kol ūkininkas išvykęs, padėk pastatyti naują ekologišką miestą Didžiojo miesto benamiams gyvūnams! Pasirūpink, kad jiems nieko netrūktų, ir kartu saugok aplinką.

9+

Euro Run

Padėk Anai ir Aleksui surinkti euro – ES valiutos, naudojamos 19 šalių – monetas ir banknotus. Būk atsargus: tavo pinigų taip pat gviešiasi šarkos ir pinigų padirbinėtojai!

SKAITYTI9+

LinguaGo!

ES yra 24 oficialiosios kalbos. Atpažink jas ir pelnyk taškus. Tik saugokis piktųjų vorų – būk vikrus!

9+

Atminties žaidimas

Kiekviena iš 28 ES šalių turi savo vėliavą. Pabandyk surasti po dvi korteles su kiekvienos šalies vėliava. Sužinok, ką reiškia kiekvienos vėliavos spalvos.

SKAITYTI6+