Cesta

kids-corner

O Evropské unii

O Evropské unii

O Evropské unii

Evropská unie chce, abychom měli všichni spokojenější život – zasazuje se například o ochranu krajiny a životního prostředí, zajišťuje nezávadnost potravin, snižuje ceny telefonních hovorů a zpráv sms, bojuje proti kriminalitě a stará se ještě o řadu dalších věcí.

Unie se rovněž věnuje tomu, aby zlepšila život dětí a mládeže. V běžném životě se děti mohou ocitnout v různých situacích. Je potřeba, aby znaly svá práva a nenechaly si všechno líbit!

Je ještě hodně věcí, které se můžete dozvědět a naučit. A tohle je to nejlepší místo, kde začít! Dobrou zábavu!

Evropská unie: Jaká vlastně je?

Co víte o Evropské unii?

Víte, že v ní žije více než 500 milionů lidí?

Že se zde hovoří 24 různými úředními jazyky?

A že Evropská unie vznikla před 50 lety a místo původních 6 ji dnes tvoří již 28 zemí?

A znáte evropskou vlajku, která zobrazuje dvanáct zlatých hvězd na modrém pozadí?

Klikněte zde pro více informací o Evropské unii!

Poznejte Evropu!

EU se skládá z 28 členských států. Každý z nich má jiná zeměpisná a přírodní specifika, vlastní dějiny a kulturu. Vyzkoušej své znalosti a zahraj si naši deskovou hru, ať už sám či s kamarády.

ČÍST12+

Stroj času

Vyzkoušej si náš kvíz a zjistíš, kolik toho víš o dějinách Evropy. Leť svojí vesmírnou lodí směrem ke správné odpovědi a nezapomeň se přitom vyhýbat meteoritům!

12+

NEURODYSEA

Vyzkoušej své znalosti EU a jejích 28 členských států v kůži mimozemšťana, který poprvé v životě navštěvuje planetu Zemi. Hrát můžeš sám, s kamarády nebo dalšími hráči na síti. Při téhle hře budeš pěkně namáhat mozkové závity!

12+

Jazykový kvíz

Myslíte si, že jazyky jsou vaší silnou stránkou? Otestujte své znalosti v našem kvízu o evropských jazycích.

12+

Detektivové kulturního dědictví

Online hra „Detektivové kulturního dědictví“ pro studenty ve věku 10 až 12 let nebo 13 až 15 let tvoří součást materiálů, které mohou učitelé využít ve výuce. Poskytuje základní informace o evropském kulturním dědictví a funguje jako podnět k diskusi. Hru lze hrát v párech nebo skupinách a učitel při ní asistuje.

READ9+

Ekologický Shaun

Farmář je pryč a ty musíš zatoulaným zvířátkům z města postavit město nové – ekologické! Musíš se o ně starat, aby jim nic nechybělo, a zároveň chránit životní prostředí.

9+

Euro Run

Pomoz Anně a Alexovi sesbírat euromince a eurobankovky, kterými se platí v 19 členských zemích Unie. Měj se však na pozoru – na peníze mají spadeno i straky zlodějky a padělatelé!

ČÍST9+

LinguaGo!

V Evropské unii je 24 úředních jazyků. Víš, které to jsou? Vyzkoušej si to a nasbírej co nejvíce bodů. Nezapomeň se ale vyhnout záludným pavoukům smažouchům. Rychlejší vítězí!

9+

Pexeso

Každá z 28 členských zemí Unie má svou státní vlajku. Dokážeš je k sobě správně přiřadit? Při hře se dozvíš, co jednotlivé barvy na vlajkách znamenají.

ČÍST6+