investEU

Prehľad projektu

Filtrovať podľa:

Belvue: nízkoenergetický hotel

Hotel Belvue na mieste starého pivovaru Belle-Vue je inovatívny projekt, ktorý vznikol s podporou mestskej časti Molenbeek-Saint-Jean. Je spojením priemyselného dedičstva, obnovy miest, energetickej efektívnosti a tvorby pracovných miest a predstavuje ideálny východiskový bod na návštevu turistických atrakcií Bruselu.

Read more about Belvue: nízkoenergetický hotel Prečítajte si viac >

Energetikum – živé laboratórium

Výskumné centrum Energetikum na Univerzite aplikovaných vied v rakúskom Burgenlande je supermoderným experimentálnym zariadením. Výskumníci uskutočňujú štúdie týkajúce sa prevádzky budov, pričom zohľadňujú správanie sa používateľov. Cieľom je nájsť spôsob, ako maximalizovať pohodlie a zároveň minimalizovať spotrebu energie budovy.

Read more about Energetikum – živé laboratórium Prečítajte si viac >

Systémy na manipuláciu s kremíkovými doskami

Vďaka úveru v rámci iniciatívy EÚ Investičný plán pre Európu môže podnik mechatronic systemtechnik z Villachu v rakúskom Korutánsku ďalej rásť a vyvíjať nové stroje. Spoločnosť dodáva špecializované systémy zákazníkom v odvetví polovodičových výrobkov už takmer 20 rokov. Má tak osobitné postavenie na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu.

Read more about Systémy na manipuláciu s kremíkovými doskami Prečítajte si viac >

Inovácie pre všetkých

V rámci projektu InnoCámaras poskytujú španielske obchodné komory financovanie tým MSP a samostatne zárobkovo činným osobám, ktoré chcú vo svojich podnikoch zvýšiť mieru inovácií. Príjemcovia dostávajú grant, poradenstvo a pozvánky na podujatia, na ktorých sa môžu podeliť o skúsenosti a rozšíriť si znalosti.

Read more about Inovácie pre všetkých Prečítajte si viac >

Zrenovovaná štvrť zlepšuje život obyvateľov

Financie z EÚ a súkromné investície umožnili katalánskemu mestu Santa Coloma de Gramenet zrenovovať susedstvá v oblasti Serra d’en Mena. Obnova zahŕňala výstavbu viacúčelovej budovy s trhom, knižnicou a jasľami. Táto renovácia je príkladom, ako možno spríjemniť život v susedstvách a zmeniť ich na hospodársky a environmentálne udržateľné.

Read more about Zrenovovaná štvrť zlepšuje život obyvateľov Prečítajte si viac >

Múzeum letectva v meste Szolnok

V priestoroch interaktívneho múzea letectva RepTár v maďarskom meste Szolnok dokončeného z fondov EÚ sa nachádza výstavné centrum s jedinečnými ukážkami z dejín letectva. Z investícií sa revitalizovalo aj predtým zanedbané susedstvo, kde sa začali otvárať nové obchody a kaviarne.

Read more about Múzeum letectva v meste Szolnok Prečítajte si viac >

Farma s mangalicami Zsóky Feketeovej

Po dokončení štúdia potravinárstva Zsóka Feketeová s pomocou finančných prostriedkov EÚ založila v Maďarsku vlastnú farmu. Jej cieľom bolo chovať a predávať dobytok, pestovať zeleninu a iné plodiny a vyrábať mäsové produkty z mangalice, maďarského plemena ošípaných. Jej produkty vyhrali viacero prestížnych ocenení.

Read more about Farma s mangalicami Zsóky Feketeovej Prečítajte si viac >

Nový druh testu na alergie

Vďaka finančným prostriedkom z EÚ vyvinula spoločnosť SenzaGen test na alergie. Test si nevyžaduje testovanie na zvieratách a slúži na zisťovanie, či sú chemikálie, s ktorými sa stretávame v každodennom živote, alergénne. Doteraz neboli k dispozícii žiadne metódy, ktorými by sa dalo zistiť, či chemikálie spôsobujú alergie dýchacích ciest. Alergia dýchacích ciest je čoraz vážnejším problémom. Takmer 10 % Švédov a 4 % Európanov trpí astmou. Je to aj preto, že niektoré chemikálie, s ktorými prichádzame do kontaktu,...

Read more about Nový druh testu na alergie Prečítajte si viac >

Najekologickejšia batéria na svete

Výrobca batérií Northvolt plánuje vyvinúť najekologickejšiu batériu na svete s využitím energie z vodnej elektrárne v severnom Švédsku. Vďaka finančným prostriedkom z EÚ môže Northvolt postaviť vývojové centrum Northvolt Labs, kde bude prebiehať vývoj a testovanie batérií, skôr než sa začne ich sériová výroba v továrni v meste Skellefteå. Vývojové centrum vytvorí 400 pracovných miest.

Read more about Najekologickejšia batéria na svete Prečítajte si viac >

Od materskej škôlky po globálny trh

Árpád Vas, zakladateľ podniku Faktum Bútor, postavil základy svojej spoločnosti na remeselnej výrobe nábytku pre materskú škôlku svojho syna. Nasledoval vývoj a marketing, pričom výrobné zariadenia Árpád Vas zakúpil a podnik modernizoval vďaka opakovaným finančným príspevkom z EÚ. V súčasnosti – o 25 rokov neskôr, má Faktum Bútor 45 zamestnancov a je najvýznamnejším aktérom v sektore nábytku pre deti, ktorý expandoval na mnohé nové trhy.

Read more about Od materskej škôlky po globálny trh Prečítajte si viac >

Pages