investEU

Prehľad projektu

Filtrovať podľa:

Investovanie do budúcnosti ľudí

EÚ investuje do združenia Comme Chez Nous, ktoré ponúka núdzové ubytovanie, zdravotnú starostlivosť a odbornú prípravu ľuďom v núdzi vo Valónsku v Belgicku. To im umožňuje postaviť sa opäť na nohy a postupne zohrávať aktívnejšiu úlohu v spoločnosti. V roku 2018 poskytlo združenie Comme Chez Nous pomoc a odborné poradenstvo 1 037 osobám.

Read more about Investovanie do budúcnosti ľudí Prečítajte si viac >

Belvue: nízkoenergetický hotel

Hotel Belvue na mieste starého pivovaru Belle-Vue je inovatívny projekt, ktorý vznikol s podporou mestskej časti Molenbeek-Saint-Jean. Je spojením priemyselného dedičstva, obnovy miest, energetickej efektívnosti a tvorby pracovných miest a predstavuje ideálny východiskový bod na návštevu turistických atrakcií Bruselu.

Read more about Belvue: nízkoenergetický hotel Prečítajte si viac >

Informatická analýza od firmy Critical Materials

Spoločnosť Critical Materials vyvíja informatické riešenia na analýzu štrukturálnych prvkov komplexných nástrojov ako sú lietadlové a veterné turbíny. Na ich základe dodáva návrhy a diagnózy s cieľom zlepšiť výkonnosť, znížiť náklady na údržbu a predchádzať nehodám. Spoločnosť bola založená v roku 2009 a sídli v portugalskom meste Guimarães.

 

Read more about Informatická analýza od firmy Critical Materials Prečítajte si viac >

Wello, zdravotná aplikácia pre deti a rodičov

Startup z rumunského Klužu s využitím finančných prostriedkov EÚ vytvoril zdravotnú aplikáciu Wello, založenú na inováciách v oblasti hier a umelej inteligencie. Je to prvá platforma zdravotnej starostlivosti v Rumunsku s cieľom pomáhať rodinám, ktoré majú deti s nadváhou, schudnúť a žiť zdravšie.

Read more about Wello, zdravotná aplikácia pre deti a rodičov Prečítajte si viac >

Ekologické farmy ponúkajú starostlivosť o seniorov

Vďaka projektu Green Care Farms majú seniori v Poľsku možnosť stráviť istý čas na farmách – ide o inovatívny prístup k sociálnej starostlivosti vo vidieckych oblastiach. Cieľom je motivovať seniorov k tomu, aby zostali aktívni aj v starobe a vyhli sa tým osamelosti a s ňou súvisiacim zdravotným problémom. Vďaka finančným prostriedkom EÚ sa Kujavsko-pomoranskému poľnohospodárskemu poradenskému centru (KPODR) podarilo vytvoriť...

Read more about Ekologické farmy ponúkajú starostlivosť o seniorov Prečítajte si viac >

Spoločnosť MacroArray skúma alergie

Startup Macro Array Diagnostics vo Viedni vyvíja revolučné metódy na diagnostiku alergií:  Testovací systém ALEX (The Allergy Explorer) je prvou testovacou metódou na svete, ktorou možno rýchlo a spoľahlivo testovať až 300 alergénov súčasne. Na komplexnú analýzu stačí kvapka krvnej plazmy alebo krvného séra. Startup je financovaný z prostriedkov EÚ

Read more about Spoločnosť MacroArray skúma alergie Prečítajte si viac >

Jedinečné miesto vzdelávania

Nový areál univerzity Nova School of Business and Economics (Nova SBE) v meste Carcavelos vedľa Lisabonu má rozlohu 84 000 m². V plnej prevádzke by mal byť od začiatku akademického roka 2018/2019. Projekt spolufinancovaný EÚ môže poskytnúť ubytovanie 3 200 študentom, čo je o 700 viac ako v súčasnom areáli v Campolide.

Read more about Jedinečné miesto vzdelávania Prečítajte si viac >

Tašky na solárnu energiu

Spoločnosť SunnyBAG so sídlom v rakúskom Grazi je výrobcom inovatívnych kabeliek a plecniakov. Tie premieňajú slnečné svetlo na elektrinu a svojim majiteľom umožňujú nabíjať si prenosné zariadenia ako smartfóny a tablety aj mimo budov.

Read more about Tašky na solárnu energiu Prečítajte si viac >

Energia na Borkume bude inteligentnejšia

V rámci projektu NETfficient vedci vyvíjajú a testujú škálu inteligentných technológií na uskladňovanie rôznych druhov energie z obnoviteľných zdrojov na ostrove Borkum v Severnom mori. Patria medzi ne opätovné využitie batérií z elektromobilov, ultrakondenzátory, lítium-iónové batérie, vodíkové palivové články a hybridný systém pre uskladňovanie elektrickej energie. Vďaka finančnej podpore EÚ projekt prispeje k energetickej sebestačnosti Borkumu.

Read more about Energia na Borkume bude inteligentnejšia Prečítajte si viac >

Čistý vzduch vďaka supermoderným umelým stromom

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie žije viac ako 90 % svetovej populácie v oblastiach, kde kvalita ovzdušia nespĺňa normy stanovené touto organizáciou. Nemecký start-up Green City Solutions vyvinul s finančnou podporou EÚ inteligentný vzduchový filter vyrobený z machu. Zabezpečuje čistejší a chladnejší vzduch na miestach, kde sa nevyskytuje zeleň.

Read more about Čistý vzduch vďaka supermoderným umelým stromom Prečítajte si viac >

Pages