investEU

Projekta pārskats

Filtrēt pēc:

PLOCAN – vārti uz okeānu

Kanāriju salu Okeāna platforma (PLOCAN) ir peldoša laboratorija, kur tiek izstrādātas visprogresīvākās jūras tehnoloģijas. Tā atrodas Grankanārijas salas austrumu krastā, un tajā tiek īstenoti daudzi pētniecības projekti dažādās jomās – no jūras bioloģijas līdz transportlīdzekļu konstrukcijai.

Read more about PLOCAN – vārti uz okeānu Lasīt vairāk >

Inovatīva pilsētas notekūdeņu kanalizācijas sistēma

ES finansētā projekta “LIFE CERSUDS” autori ir izveidojuši inovatīvu un ilgtspējīgu pilsētas notekūdeņu kanalizācijas sistēmu. Ceļa klājumam tiek izmantotas lētas keramikas flīzes, caur kurām tiek novadīts ūdens. Izmantojot šo sistēmu, pilsētas var pielāgoties klimata pārmaiņām, jo šādā veidā tiek ierobežotas plūdu radītās sekas un atvieglota savāktā ūdens atkārtota izmantošana.

Read more about Inovatīva pilsētas notekūdeņu kanalizācijas sistēma Lasīt vairāk >

Atikas reģionā uzbūvētas modernas skolas

Grieķijā skolu ēkām bieži ir strukturālas problēmas, un tās tiek slikti uzturētas. Turklāt ir pārāk maz skolu. 24 jaunas valsts skolas Atikas reģionā atrisina kapacitātes problēmas. To ēkas ir kvalitatīvas, un skolas pašas saražo visu tām nepieciešamo enerģiju. Tikai daži piemēri ir Ilionas pamatskola, Keratsini mākslas skola un Tisio skola.

Read more about Atikas reģionā uzbūvētas modernas skolas Lasīt vairāk >

“Dominó” – nākotnes flīzes

“Dominó” ir 1988. gadā dibināts ģimenes uzņēmums Portugālē, Koimbras reģionā. Uzņēmumā jau trešajā paaudzē tiek ražotas flīzes – grīdām un sienām, celtniecībai un apdarei. 2009. gadā uzņēmuma darbu iedragāja ekonomikas krīze. Taču tam izdevās pārvarēt grūtības, pievēršoties eksporta tirgum un saglabājot kvalificēto darbaspēku: cilvēki netika atlaisti un algas netika samazinātas.

Read more about “Dominó” – nākotnes flīzes Lasīt vairāk >

Unikāls izglītības centrs

Jaunās biznesa un ekonomikas augstskolas komplekss (Nova SBE), kas atrodas Karkavelosā, netālu no Lisabonas, aizņem 84 000 m². Sagaidāms, ka tas pilnībā būs gatavs darbam 2018.–2019. mācību gada sākumā. ES līdzfinansētais augstskolas komplekss var uzņemt 3200 studentu, — tas ir par 700 studentiem vairāk salīdzinājumā ar pašreizējo kompleksu Kampolidē.

Read more about Unikāls izglītības centrs Lasīt vairāk >

Ilgtspējīga celtniecība, izmantojot koksni

Uzņēmums “Umbria Legno”, kas atrodas Itālijas reģiona Umbrijas pilsētā Foliņo, ir inovatīvs jaunuzņēmums, kas celtniecībai izmanto koku. Tas ne vien ilgi kalpo un ir ilgtspējgs no vides aizsardzības viedokļa, bet arī samazina energopatēriņu ēkās. Pateicoties ES atbalstam, “Umbria Legno” dibinātāji spēja iegūt finansējumu ar izdevīgiem noteikumiem un izveidot uzņēmumu.

Read more about Ilgtspējīga celtniecība, izmantojot koksni Lasīt vairāk >

Pompeju saglabāšana

Pompeji ir viens no pasaules nozīmīgākajiem arheoloģiskajiem objektiem. Īstenojot Lielo Pompeju projektu (Grande Progetto Pompei), pilsētas saglabāšanā un atjaunošanā ieguldīti 105 miljoni eiro, no kuriem 78 miljoni eiro ir finansējums no ES. Šis projekts stimulē ekonomiku, jo tas veicina tūrismu un saistītās vietējās nozares. Projekta pirmais posms beidzās 2015. gada decembrī, un gaidāms, ka atlikušie darbi tiks paveikti līdz 2018. gada beigām.

Read more about Pompeju saglabāšana Lasīt vairāk >

Zālāju saglabāšana un videi draudzīgas degvielas ražošana

ES finansēts Latvijas projekts izmanto neapsaimniekotu lauksaimniecības zemi, kas citādāk aizaugtu, lai ražotu biogāzi un biodegvielu. Zālāju aizsargāšana un atjaunošana ir vēl viens šī projekta aspekts.

Read more about Zālāju saglabāšana un videi draudzīgas degvielas ražošana Lasīt vairāk >

Ēberliņu dravas 350-kārtīgā izaugsme

27 gadus vecs jaunietis ar akadēmisko maģistra grādu jauno mediju mākslā — Krists Ēberliņš izklausās pēc mazticama kandidāta uz dravnieka amatu, taču jau piecus gadus viņš vada ģimenes bišu dravu Saldus novada Nīgrandē. Ar Eiropas Savienības atbalstu iegādātās iekārtas ļāva Ēberliņu dravai izaugt līdz pat 350 bišu saimēm, radīt jaunus, augstvērtīgus produktus un attīstīt eksportu. Turklāt Ēberliņu ģimenes biznesa plāni ar to nebūt nebeidzas — padomā ir vēl ražošanas telpu modernizācija un jaunu darbaroku piesaiste. 

Read more about Ēberliņu dravas 350-kārtīgā izaugsme Lasīt vairāk >

Šitake sēnes no Latvijas

Šitake sēnes oriģināli nāk no Austrumāzijas, taču Jānis Volksons ir atradis nišu, audzējot tās savā zemnieku saimniecībā "Trubenieki", tepat Latvijā. Pieaugošais pieprasījums rosināja Jāni pieteikties un saņemt Eiropas Savienības finansējumu profesionāla sēņu inkubatora, kā arī smalcināšanas un apstrādes iekārtu uzstādīšanai. Tika izveidota arī apmeklētāju uzņemšanas telpa, kurā 2018. gada otrajā pusē tika uzņemti vairāk nekā 250 apmeklētāju.

Read more about Šitake sēnes no Latvijas Lasīt vairāk >

Pages