investEU

Projekta pārskats

Filtrēt pēc:

Maza saimniecība, bet vērienīgas idejas

2015. gadā 11 jauni nesen augstskolas diplomu saņēmuši agronomi Augšvjennas departamenta Francijā nāca klajā ar ideju izveidot kopēju saimniecību un pārdot turpat uz vietas un ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm izaudzētus produktus. Divus gadus vēlāk šis riskantais gājiens ir atmaksājies un saimniecība “La Tournerie” audzē augļus, dārzeņus, gaļas lopus un pat ražo bioloģisko alu. Šo lauksaimnieku atbildīgā un uz bioloģisko saimniekošanu vērstā pieeja izpelnījusies ES finansiālu atbalstu.

Read more about Maza saimniecība, bet vērienīgas idejas Lasīt vairāk >

Atbalsts pētniecības jaunuzņēmumiem

“Quadrivium 1” ir 56,1 miljonu eiro liels sākumkapitāla fonds, ko 2013. gadā izveidoja Francijas riska kapitāla uzņēmums “Seventure Partners”. Tas atbalsta perspektīvus jaunuzņēmumus dzīvības zinātņu (piemēram, biotehnoloģiju, veselības un nepiesārņojošu tehnoloģiju), digitālo tehnoloģiju un robotikas jomā.

Read more about Atbalsts pētniecības jaunuzņēmumiem Lasīt vairāk >

Vieda enerģijas taupīšana mājokļos

Bulgārijas uzņēmums “MClimate” ar ES atbalstu izstrādājis viedierīci “Melissa”, kas, izmantojot viedtālruņa mobilo lietotni, ļauj attālināti kontrolēt gaisa kondicionēšanu mājoklī. “Melissa” apkopo un analizē ikdienas datus, piemēram, to, cik ilgs laiks vajadzīgs, līdz gaisa kondicionēšanas sistēma sasniedz temperatūru, kuru lietotāji visbiežāk iestata, kad atrodas mājās. Balstoties uz šiem datiem, tā izveido temperatūras iestatījumu shēmu, kas prasa iespējami mazāko enerģijas patēriņu.

Read more about Vieda enerģijas taupīšana mājokļos Lasīt vairāk >

Trevizo jaunajā slimnīcā priekšplānā ir veselība un ilgtspēja

Vides ilgtspēja nozīmē ievērojamas saistības visos ekonomikas sektoros, tostarp veselības aprūpē. Itālijā šo izaicinājumu pieņēma “Ca’Foncello” slimnīca Trevizo, kur, pateicoties Veneto reģiona un ES atbalstam, esošās ēkas tiks modernizētas un tiks būvētas jaunas ēkas. Tas palīdzēs slimnīcai līdz 2024. gadam uzlabot tās energoefektivitāti, samazināt oglekļa dioksīda emisijas un sasniegt augstu ekoilgtspējas līmeni.

Read more about Trevizo jaunajā slimnīcā priekšplānā ir veselība un ilgtspēja Lasīt vairāk >

Augstas kvalitātes un ekonomiski izdevīga veselības aprūpe

Vidusjūras reģiona transplantācijas un modernu specializētu terapiju institūts (ISMETT), kas atrodas Sicīlijā, ir pirmā slimnīca Itālijā, kas paredzēta tikai un vienīgi transplantācijām un aprūpei, ko sniedz dzīvībai svarīgu orgānu mazspējas pēdējā stadijā. Tas ir atzīts par etalonu medicīnas jomā visā Eiropā, tāpat tas ir pierādījis, ka ir reģionālās ekonomikas virzītājspēks. Dotācijas no Sicīlijas reģiona un ES ir  ļāvušas uzlabot ISMETT piedāvāto pakalpojumu kvalitāti.

Read more about Augstas kvalitātes un ekonomiski izdevīga veselības aprūpe Lasīt vairāk >

Superpārtika no Lapzemes

Uzņēmums “Arctic Warriors” superpārtikas ražošanai izmanto vietējā dabā augošus augus, piemēram, zeltsakni, zirdzeni un nātres. Šie augi nāk no nelielām vietējām saimniecībām vai tiek ievākti dabā. Ik gadu uzņēmums dod darbu 9 lauksaimniekiem un apmēram 10 augu vācējiem. Ar ES atbalstu uzņēmums izstrādā jaunus produktus un iekaro eksporta tirgu.

Read more about Superpārtika no Lapzemes Lasīt vairāk >

Vienas pieturas konsultāciju centri jauniešiem

Somijā vienas pieturas konsultāciju centri sniedz jauniešiem, kuriem vēl nav 30 gadu, padomus par mācību iespējām un tamlīdzīgus pakalpojumus. Tas tiek darīts, lai palielinātu nodarbinātību jauniešu vidū un novērstu izolēšanos. Tam ir ļoti liela nozīme, jo Somijā apmēram 25 tūkstoši jauniešu vecumā no 20 līdz 24 gadiem nedz mācās, nedz strādā. Projekts ar nosaukumu “Kohtaamo” koordinē centrus, kas darbojas Somijas Jaunatnes garantiju programmas paspārnē.

Read more about Vienas pieturas konsultāciju centri jauniešiem Lasīt vairāk >

Lielais, skanīgais dzintars

Tūristu skaita pieaugums par 39% gada laikā, jauni restorāni, izklaides vietas un naktsmājas — 2015. gada nogalē atklātā koncertzāle “Lielais dzintars” ir kļuvusi labi pamanāma ne tikai Liepājas ainavā, bet arī ekonomikā. Ar Eiropas Savienības atbalstu uzceltā ēka silti oranžā krāsā ir mājas vienam no Baltijas vecākajiem simfoniskajiem orķestriem, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai, mākslas galerijai un restorānam. “Lielā dzintara” radošā komanda plāno iekarot Baltijas labākās akustiskās koncertzāles slavu jau tuvākos...

Read more about Lielais, skanīgais dzintars Lasīt vairāk >

Ieguldījumi, kas spārno

Lielākā daļa ieguldījumu, ko starptautiskajā lidostā “Rīga” veicis Eiropas Savienības Kohēzijas fonds, pasažiera acij nav redzama — daudzi no tiem ir burtiskā nozīmē ierakti zemē, taču to ietekme uz lidojumu ērtumu un drošību ir nenoliedzama. Spēcīgs ir arī to iespaids uz lidostas konkurētspēju. Skrejceļa renovācija, papildu manevrēšanas ceļu izbūve, jaunas nosēšanās ugunis un peronu paplašināšana, degvielas uzpildes paātrināšana un jauni pretapledojuma apstrādes laukumi — šīs ir investīcijas, kas ļauj Rīgai veiksmīgi konkurēt ne tikai ar...

Read more about Ieguldījumi, kas spārno Lasīt vairāk >

Palīdzība demences pacientiem

Pašlaik Vācijā demence ir apmēram 1,6 miljoniem cilvēku. Vairums turpina dzīvot mājās tik ilgi, cik vien viņi to spēj. Kemnicas Tehniskās universitātes zinātnieki cenšas viņiem dot šādu iespēju. Izmantojot ES finansējumu, viņi izstrādā sistēmu AUXILIA, kas palīdz pacientiem, aprūpētājiem un ģimenes locekļiem.

Read more about Palīdzība demences pacientiem Lasīt vairāk >

Pages