investEU

Projekta pārskats

Filtrēt pēc:

Palīdzība demences pacientiem

Pašlaik Vācijā demence ir apmēram 1,6 miljoniem cilvēku. Vairums turpina dzīvot mājās tik ilgi, cik vien viņi to spēj. Kemnicas Tehniskās universitātes zinātnieki cenšas viņiem dot šādu iespēju. Izmantojot ES finansējumu, viņi izstrādā sistēmu AUXILIA, kas palīdz pacientiem, aprūpētājiem un ģimenes locekļiem.

Read more about Palīdzība demences pacientiem Lasīt vairāk >

Centrs visām paaudzēm

2002. gadā Bavārijā, Mālersdorfā-Pfafenbergā, netālu no Rēgensburgas, tika pārtraukta rūpnīcas darbība, un nu tās 19 000 m² plašās ēkas atradās uz sabrukšanas robežas. Taču pašvaldība izrādīja iniciatīvu un, saņemot ES līdzfinansējumu, 1960. gados celto ražotni pārbūvēja par kopienas centru visu vecumu iedzīvotājiem.

Read more about Centrs visām paaudzēm Lasīt vairāk >

Cīņa pret bērnu vēzi

Austrijas biotehnoloģiju uzņēmums “Apeiron Biologics” izstrādā zāles vēža ārstēšanai, specializējoties uz retām vēža formām, kas galvenokārt skar bērnus. ES aizdevums ļaus uzņēmumam paplašināt pētījumus un izstrādāt jaunus veidus, kā cīnīties pret šo slimību.

Read more about Cīņa pret bērnu vēzi Lasīt vairāk >

Zālāju saglabāšana un videi draudzīgas degvielas ražošana

ES finansēts Latvijas projekts izmanto neapsaimniekotu lauksaimniecības zemi, kas citādāk aizaugtu, lai ražotu biogāzi un biodegvielu. Zālāju aizsargāšana un atjaunošana ir vēl viens šī projekta aspekts.

Read more about Zālāju saglabāšana un videi draudzīgas degvielas ražošana Lasīt vairāk >

Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra būvniecība Torņakalnā turpinās

Eiropas Investīciju banka piešķīrusi 30 miljonus eiro Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Rīgā būvniecības otrajai kārtai. Jaunās ēkas nodrošinās modernas telpas vairākām universitātes fakultātēm un institūtiem.

Read more about Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra būvniecība Torņakalnā turpinās Lasīt vairāk >

Integrācija ar nodarbinātības palīdzību

Pateicoties mācībām un nodarbinātībai, imigranti spēj iekļauties Somijas sabiedrībā. Projekta “Social Impact Bond” (SIB) mērķis ir palīdzēt 2500 imigrantiem atrast darbu, bet nozarēm, kurās trūkst darbinieku – sagādāt tos. SIB tiek īstenots no 2016. gada līdz 2019. gadam, un paredzams, ka līdz 2022. gadam tas būs ietaupījis valstij 28 miljonus eiro. Šo summu veido izdevumu samazinājums sociālajiem pabalstiem un integrācijai, kā arī lielāki ieņēmumi nodokļu veidā.

Read more about Integrācija ar nodarbinātības palīdzību Lasīt vairāk >

PLOCAN – vārti uz okeānu

Kanāriju salu Okeāna platforma (PLOCAN) ir peldoša laboratorija, kur tiek izstrādātas visprogresīvākās jūras tehnoloģijas. Tā atrodas Grankanārijas salas austrumu krastā, un tajā tiek īstenoti daudzi pētniecības projekti dažādās jomās – no jūras bioloģijas līdz transportlīdzekļu konstrukcijai.

Read more about PLOCAN – vārti uz okeānu Lasīt vairāk >

Daļas, kas iekustina turbīnas

Uzņēmums “Turbocam România” ir dibināts 2008. gadā un bāzēts Sentana de Murešā, kas atrodas Murešas apgabalā Rumānijā. Tas ražo rezerves daļas un augsto tehnoloģiju komponentus ģeneratoriem, turbīnām un kompresoriem, kurus izmanto autobūves, enerģētikas un aeronavigācijas nozarē.

Ar ES finansējuma palīdzību uzņēmums, kas iepriekš eksportēja tikai komponentus, varēja sākt pārdot integrētas daļas starptautiskajā turbīnu tirgū

Read more about Daļas, kas iekustina turbīnas Lasīt vairāk >

Ilgtspējīga celtniecība, izmantojot koksni

Uzņēmums “Umbria Legno”, kas atrodas Itālijas reģiona Umbrijas pilsētā Foliņo, ir inovatīvs jaunuzņēmums, kas celtniecībai izmanto koku. Tas ne vien ilgi kalpo un ir ilgtspējgs no vides aizsardzības viedokļa, bet arī samazina energopatēriņu ēkās. Pateicoties ES atbalstam, “Umbria Legno” dibinātāji spēja iegūt finansējumu ar izdevīgiem noteikumiem un izveidot uzņēmumu.

Read more about Ilgtspējīga celtniecība, izmantojot koksni Lasīt vairāk >

Trevizo jaunajā slimnīcā priekšplānā ir veselība un ilgtspēja

Vides ilgtspēja nozīmē ievērojamas saistības visos ekonomikas sektoros, tostarp veselības aprūpē. Itālijā šo izaicinājumu pieņēma “Ca’Foncello” slimnīca Trevizo, kur, pateicoties Veneto reģiona un ES atbalstam, esošās ēkas tiks modernizētas un tiks būvētas jaunas ēkas. Tas palīdzēs slimnīcai līdz 2024. gadam uzlabot tās energoefektivitāti, samazināt oglekļa dioksīda emisijas un sasniegt augstu ekoilgtspējas līmeni.

Read more about Trevizo jaunajā slimnīcā priekšplānā ir veselība un ilgtspēja Lasīt vairāk >

Pages