investEU

Projekta pārskats

Filtrēt pēc:

“Energetikum” – dzīva laboratorija

Pētījumu ēka "Energetikum" Lietišķo zinātņu universitātē Burgenlandē (Austrijā) ir moderna eksperimentāla būve. Zinātnieki veic ar ēku funkcionēšanu saistītus pētījumus, ņemot vērā lietotāju uzvedību. Mērķis ir rast veidus, kā optimizēt ērtības, tajā pašā laikā līdz minimumam samazinot ēku energopatēriņu.

Read more about “Energetikum” – dzīva laboratorija Lasīt vairāk >

Silīcija plākšņu apstrādes sistēmas

Pateicoties ES iniciatīvas “Investīciju plāns Eiropai” atbalstītam aizdevumam, uzņēmums “Mechatronic Systemtechnik” no Fillahas pilsētas Austrijas reģionā Karintijā var turpināt izaugsmi, izstrādājot jaunas mašīnas. Šis uzņēmums jau gandrīz 20 gadus piegādā specializētas sistēmas klientiem, kas strādā pusvadītāju nozarē. Līdz ar to uzņēmumam ir iespēja izcelties strauji augošā tirgū.

Read more about Silīcija plākšņu apstrādes sistēmas Lasīt vairāk >

Inovācija visiem

Projektā “InnoCámaras” Spānijas tirdzniecības palātas nodrošina finansējumu MVU un pašnodarbinātām personām, kas vēlas ieviest inovācijas savā uzņēmumā. Dalībnieki saņem dotāciju, konsultācijas un ielūgumus uz pasākumiem, kur viņi var dalīties pieredzē un uzlabot zināšanas.

Read more about Inovācija visiem Lasīt vairāk >

Patīkamāka pilsētvide

ES finansējums un privātās investīcijas deva iespēju Santakolomas de Gramenetas pašvaldībai Katalonijā atjaunot Serradenmenas rajonu. Ir veikti dažādi uzlabojumi, piemēram, uzcelta daudzfunkcionāla ēka, kur izvietots tirdziņš, bibliotēka un bērnudārzs. Šis piemērs liecina, kā pilsētas var kļūt mājīgākas un ekonomiski un ekoloģiski ilgtspējīgas.

Read more about Patīkamāka pilsētvide Lasīt vairāk >

Aviācijas muzejs Solnokā

Ungārijā, pateicoties ES finansējumam, pabeigta "RepTár" interaktīvā aviācijas muzeja izveide Solnokā – tur vietu radusi izstāžu telpa, kur apmeklētāji var iepazīties ar dažiem patiesi unikāliem aviācijas vēstures stāstiem. Investīcijas arī ļāvušas atgriezt dzīvību reiz nolaistā pilsētas daļā – turpat netālu durvis vēruši jauni veikali un kafejnīcas. 

Read more about Aviācijas muzejs Solnokā Lasīt vairāk >

Žokai Feketei piederošā mangalicas šķirnes cūku ferma

Ieguvusi grādu pārtikas zinātnē, Žoka Fekete ar ES finansējuma palīdzību Ungārijā izveidoja savu fermu. Viņa vēlējās audzēt un pārdot mājlopus, dārzeņus un graudaugus un pati ražot gaļas izstrādājumus no Ungārijā populārās cūku šķirnes mangalicas cūkgaļas. Viņas preces ir ieguvušas vairākas prestižas balvas.

Read more about Žokai Feketei piederošā mangalicas šķirnes cūku ferma Lasīt vairāk >

Jauna veida alerģiju tests

Ar finansējumu no ES “SenzaGen” ir izstrādājis alerģijas testu. Ar šo testu, kas izstrādāts bez izmēģinājumiem ar dzīvniekiem, tiks noskaidrots, vai ķīmiskās vielas, ar kurām saskaramies ikdienā, izraisa alerģiju. Līdz šim nebija pieejamas metodes, kas ļautu pārbaudīt, vai ķīmiskās vielas izraisa elpceļu alerģiju. Elpceļu alerģijas kļūst par aizvien lielāku problēmu. Gandrīz 10% Zviedrijas iedzīvotāju un 4% eiropiešu cieš no astmas. Daļēji tas ir tāpēc, ka dažas ķīmiskās vielas, ar kurām saskaramies, var izraisīt...

Read more about Jauna veida alerģiju tests Lasīt vairāk >

Pasaulē visekoloģiskākais akumulators

Zviedrijas ziemeļos akumulatoru ražotājam “Northvolt” ir iecere ražot pasaulē ekoloģiskāko akumulatoru, izmantojot hidroenerģiju. Pateicoties ES finansējumam, “Northvolt” izveidoja izstrādes centru “Northvolt Labs”, kur tiks izstrādāti un izmēģināti akumulatori pirms to laišanas lielapjoma ražošanā Šellefteo rūpnīcā. Izstrādes centrā būs 400 darbvietas.

Read more about Pasaulē visekoloģiskākais akumulators Lasīt vairāk >

Integrācija ar nodarbinātības palīdzību

Pateicoties mācībām un nodarbinātībai, imigranti spēj iekļauties Somijas sabiedrībā. Projekta “Social Impact Bond” (SIB) mērķis ir palīdzēt 2500 imigrantiem atrast darbu, bet nozarēm, kurās trūkst darbinieku – sagādāt tos. SIB tiek īstenots no 2016. gada līdz 2019. gadam, un paredzams, ka līdz 2022. gadam tas būs ietaupījis valstij 28 miljonus eiro. Šo summu veido izdevumu samazinājums sociālajiem pabalstiem un integrācijai, kā arī lielāki ieņēmumi nodokļu veidā.

Read more about Integrācija ar nodarbinātības palīdzību Lasīt vairāk >

Investīcijas cilvēku nākotnē

ES investē asociācijā Comme Chez Nous, kura piedāvā pagaidu mājokli, veselības aprūpi un apmācību grūtā situācijā nonākušiem cilvēkiem Valonijā, Beļģijā. Tas viņiem dod iespēju atkal nostāties uz kājām un pakāpeniski aktīvāk iekļauties sabiedrības dzīvē. 2018. gadā Comme Chez Nous palīdzējusi un konsultējusi 1037 personas.

Read more about Investīcijas cilvēku nākotnē Lasīt vairāk >

Pages