investEU

Projekto apžvalga

Filtruoti pagal:

Gyvoji laboratorija „Energetikum“

Austrijos Burgenlando taikomųjų mokslų universiteto mokslinių tyrimų pastatas „Energetikum“ yra modernus eksperimentinis įrenginys. Mokslininkai, atsižvelgdami į naudotojų elgseną, atlieka pastato sistemų veikimo tyrimus, per kuriuos ieškoma būdų, kaip užtikrinti kuo didesnį patogumą, pastatuose suvartojant  kuo mažiau energijos.

Read more about Gyvoji laboratorija „Energetikum“ Skaityti daugiau >

Silicio plokštelių tvarkymo sistemos

Gavusi paskolą pagal ES iniciatyvą „Investicijų planas Europai“, Austrijos Karintijos žemės Filacho mieste įkurta bendrovė „Mechatronic systemtechnik“ gali toliau plėsti savo veiklą ir gaminti naują įrangą. Bendrovė jau beveik 20 metų tiekia specialias sistemas klientams, dirbantiems puslaidininkių pramonėje. Tuo ji išsiskiria iš kitų šio sparčiai augančio sektoriaus įmonių.

Read more about Silicio plokštelių tvarkymo sistemos Skaityti daugiau >

Inovacijos visiems

Pagal projektą „InnoCámaras“ Ispanijos prekybos rūmai teikia finansavimą MVĮ ir savarankiškai dirbantiems asmenims, norintiems savo versle diegti daugiau inovacijų. Pagalbos gavėjai gauna subsidiją, patarimų ir kvietimų į renginius, kuriuose jie gali pasidalyti patirtimi ir įgyti daugiau žinių.

Read more about Inovacijos visiems Skaityti daugiau >

Patogesni gyvenamieji kvartalai

ES lėšos ir privačios investicijos suteikė Katalonijos Santa Koloma de Grameneto savivaldybei galimybę atnaujinti Serra d’en Mena rajono kvartalus. Be kita ko, pastatytas daugiafunkcis pastatas, kuriame yra turgus, biblioteka ir vaikų lopšelis. Tai pavyzdys, kaip miestų kvartalai gali tapti jaukesniais, rentabilesniais bei labiau tausojančiais aplinką.

Read more about Patogesni gyvenamieji kvartalai Skaityti daugiau >

Solnoko aviacijos muziejus

Solnoke (Vengrijoje) esantis interaktyvus aviacijos muziejus „RepTár“ užbaigtas pasinaudojus ES finansavimu. Jame yra parodų salė, kurioje demonstruojama unikalių aviacijos istorijos eksponatų. Šiomis investicijomis atgaivintas ir anksčiau buvęs apleistas rajonas, nes jame aplink muziejų atsirado naujų parduotuvių ir kavinių.

Read more about Solnoko aviacijos muziejus Skaityti daugiau >

Zsókos Fekete „Mangalica“ veislės kiaulių ūkis

Baigusi maisto srities studijas Zsóka Fekete gavo ES lėšų ir Vengrijoje įsteigė ūkį. Ji ketino auginti ir pardavinėti gyvulius, auginti daržoves, javus, pati gaminti mėsos gaminius iš vengriškos „Mangalica“ veislės kiaulių mėsos. Nuo to laiko jos gaminiai pelnė ne vieną prestižinį apdovanojimą.

Read more about Zsókos Fekete „Mangalica“ veislės kiaulių ūkis Skaityti daugiau >

Naujos rūšies alergijos tyrimas

Naudodamasi ES lėšomis įmonė „SenzaGen“ išplėtojo alergijos tyrimą. Atliekant jį nereikia jokių bandymų su gyvūnais. Tiriama, ar kasdieniame gyvenime mus supančios cheminės medžiagos sukelia alergiją. Iki šiol nebuvo jokių būtų ištirti, ar cheminės medžiagos sukelia kvėpavimo takų alergiją. Kvėpavimo takų alergija yra didėjanti problema. Astma serga beveik 10 proc. Švedijos gyventojų ir 4 proc. europiečių. Iš dalies taip yra dėl to, kad alerginę reakciją ir astmą gali sukelti kai kurios įprastos cheminės medžiagos...

Read more about Naujos rūšies alergijos tyrimas Skaityti daugiau >

Ekologiškiausios pasaulyje baterijos

Baterijų gamintoja „Northvolt“ siekia, naudodama Šiaurės Švedijoje esančios hidroelektrinės pagaminamą energiją, sukurti ekologiškiausią pasaulyje bateriją. ES finansavimas bendrovei „Northvolt“ padeda statyti plėtojimo centrą „Northvolt Labs“, kuriame bus plėtojamos ir bandomos baterijos prieš pradedant didelio masto gamybą gamykloje Šelefteo. Plėtojimo centre bus sukurta 400 darbo vietų.

Read more about Ekologiškiausios pasaulyje baterijos Skaityti daugiau >

Integravimas suteikiant darbą

Pasitelkus švietimą ir darbą imigrantams padedama integruotis Suomijos visuomenėje. Socialinio poveikio obligacijų (SIB) modelio projektu siekiama padėti 2 500 imigrantų rasti darbą, o sektoriams, kuriuose trūksta darbuotojų, parūpinti reikiamos darbo jėgos. 2016–2019 m. vykdomas projektas iki 2022 m. pabaigos valstybei turėtų sutaupyti 28 mln. eurų. Tai pasiekti padės mažesnės socialinės išlaidos ir išlaidos integracijai bei didesnės mokestinės pajamos.

Read more about Integravimas suteikiant darbą Skaityti daugiau >

Investicijos į žmonių ateitį

ES investuoja į asociaciją „Comme Chez Nous“, skubiai skiriančią būstą ir teikiančią sveikatos priežiūros ir mokymo paslaugas žmonėms, kuriems reikia pagalbos Valonijoje (Belgija). Tai jiems padeda atsistoti ant kojų ir pamažėl imti aktyviau dalyvauti visuomenės gyvenime. 2018 m. asociacija „Comme Chez Nous“ paramą ir konsultuojamojo ugdymo paslaugas suteikė 1 037 asmenims.

Read more about Investicijos į žmonių ateitį Skaityti daugiau >

Pages