investEU

Projekti ülevaade

Filtreeri:

PLOCAN: värav merendusuuringutesse

PLOCAN (The Oceanic Platform of the Canary Islands) on ujuvlabor, kus arendatakse tipptasemel meretehnoloogiat. See arvukate teadusprojektide keskus asub Gran Canaria idarannikul. Selles tegeletakse väga mitmesuguste valdkondadega merebioloogiast kuni meresõidukite projekteerimiseni.

Read more about PLOCAN: värav merendusuuringutesse Loe rohkem >

Uuenduslik äravoolusüsteem linnades

ELi rahastatud projekti LIFE CERSUDS raames on linnapiirkondade jaoks välja töötatud uuenduslik ja säästev äravoolusüsteem, mille puhul filtreeritakse vett läbi sillutise odavate keraamiliste plaatide abil pinnasesse. Süsteem võimaldab linnadel kohaneda kliimamuutustega, vähendades üleujutuste mõju ja hõlbustades kogutud vee korduskasutamist.

Read more about Uuenduslik äravoolusüsteem linnades Loe rohkem >

Attika ülimoodsad koolimajad

Paljud Kreeka koolimajad on halvasti ehitatud ja ka nende hooldus jätab soovida. Samuti on koole kõigi õpilaste mahutamiseks liiga vähe. Attika 24 uut riigikooli lahendavad ruumiprobleemi, neis on parima kvaliteediga sisustus ning nad toodavad ise oma tööks vaja mineva energia. Ilioni algkool, Keratsini kunstikool ja Thiseio kool on vaid mõned silmapaistvad näited.

Read more about Attika ülimoodsad koolimajad Loe rohkem >

Dominó: tulevikukeraamika

Dominó on Portugali Coimbra piirkonnas tegutsev pereettevõte, kus on keraamikatooteid valmistatud kolme põlvkonna jooksul.  Ettevõte asutati 1988. aastal ja see toodab nii ehituslikke kui ka dekoratiivseid põranda- ja seinaplaate. 2009. aastal andis majanduskriis Dominóle tugeva hoobi. Sellest hoolimata ei langetanud ettevõte palku ega koondanud töötajaid, vaid suutis jääda edukaks, keskendudes ekspordile ja kvalifitseeritud tööjõule.

Read more about Dominó: tulevikukeraamika Loe rohkem >

Ainulaadne õppimiskoht

Kõrgkooli Nova School of Business and Economics (Nova SBE) uus linnak Lissaboni lähedal Carcaveloses laiub 84 000 ruutmeetril. See peaks täielikult valmima 2018.–2019. õppeaasta alguseks. ELi kaasrahastatud projekt on mõeldud 3200 üliõpilasele, mis on praeguse Campolides asuvaga võrreldes 700 rohkem.

Read more about Ainulaadne õppimiskoht Loe rohkem >

Keskkonnahoidlikud puitehitised

Itaalias Umbria maakonnas Folignos asuv Umbria Legno on innovaatiline idufirma, mis kasutab ehitusmaterjalina puitu. Lisaks vastupidavusele ja keskkonnahoidlikkusele aitab puit ka hoonete energiatarbimist vähendada. Tänu ELi toetusele said Umbria Legno asutajad soodsatel tingimustel laenu ja oma äritegevusega algust teha.

Read more about Keskkonnahoidlikud puitehitised Loe rohkem >

Pompei arheoloogiapärandi kaitsmine

Pompei on üks maailma kõige tähelepanuväärsemaid arheoloogiamälestisi. Projekti Grande Progetto Pompei raames on selle säilitamisse ja restaureerimisse investeeritud 105 miljonit eurot, millest 78 miljonit eurot saadi ELi fondidest. See edendab turismi ja sellega seotud kohalikku tööstust, mis omakorda hoogustab majandusarengut. Projekti esimene etapp viidi lõpule detsembris 2015 ning ülejäänud tööd lõpetatakse eeldatavalt 2018. aasta lõpus.

Read more about Pompei arheoloogiapärandi kaitsmine Loe rohkem >

Eberlini mesila laieneb

Uusmeedia valdkonnas magistrikraadi omava 27-aastase Krists Ēberliņši puhul ei kujutaks ette, et ta tegeleb mesindusega. Kuid juba 5 aastat on ta juhtinud tema perekonnale kuuluvat mesilat Nīgrandes (Läti). ELi toetusega soetatud seadmed on võimaldanud mesilal kasvada 350 mesilaskolooniani, luua uusi tooteid ja suurendada eksporti. Pere soovib nüüd moderniseerida tootmisrajatisi ja palgata uusi töötajaid.

Read more about Eberlini mesila laieneb Loe rohkem >

EL investeerib puhtasse energiasse

Euroopa Investeerimispank, investeerimisettevõte Mirova ja tuuleenergiaettevõte Eolus on ühiselt rahastanud Långmarkeni tuulepargi rajamist Värmlandis (Rootsi). See hõlmab 8 tuuleturbiini, mis toodavad taastuvenergiat 40 000-le inimesele paljude aastate jooksul, vähendades süsinikdioksiidi heidet ja luues samal ajal töökohti

Read more about EL investeerib puhtasse energiasse Loe rohkem >

Bulgaaria roosiõli uued turud

Ina EOOD, Panagyurishtes (Bulgaaria) asuv eeterlike õlide väiketootja, ostis ELi rahaliste vahendite abiga tänapäevased roosiõli destilleerimisseadmed. See võimaldas ettevõttel rajada uue mahetoodete tootmisliini ja vastata üha suurenevale looduslike õlide nõudlusele Bulgaarias ja Euroopas.

Read more about Bulgaaria roosiõli uued turud Loe rohkem >

Pages