investEU

Projekti ülevaade

Filtreeri:

Energetikum – tulevikulahenduste labor

Teadusmaja Energetikum Burgenlandi rakenduskõrgkoolis Austrias on üks ajakohasemaid katserajatisi. Teadlased korraldavad ehitustoiminguid käsitlevaid uuringuid, võttes arvesse kasutajate käitumist. Eesmärgiks on saavutada kõrgeim mugavustase, minimeerides samal ajal hoonete energiakasutust.

Read more about Energetikum – tulevikulahenduste labor Loe rohkem >

Ränist pooljuhtplaatide käitlussüsteemid

Tänu Euroopa investeerimiskava raames saadud laenule saab Kärnteni liidumaal Villachis asuv ettevõte Mechatronic Systemtechnik jätkuvalt kasvada ning välja töötada uusi seadmeid. Ettevõte on pooljuhtide tööstuses tegevaid ettevõtteid eriseadmetega varustanud juba peaaegu 20 aastat. See muudab ta sel kiiresti areneval turul eriliseks.

Read more about Ränist pooljuhtplaatide käitlussüsteemid Loe rohkem >

Innovatsioon kõigile

Projekti InnoCámaras raames annab Hispaania kaubanduskoda toetusi VKEdele ja füüsilisest isikust ettevõtjatele, kes soovivad oma ettevõtetes näha rohkem innovatsiooni. Nad saavad toetust, nõu ja kutsed üritustele, kus nad saavad jagada oma kogemusi ja täiustada teadmisi.

Read more about Innovatsioon kõigile Loe rohkem >

Parem naabruskond

ELi vahendid ja erainvesteeringud on võimaldanud Santa Coloma de Gramenet’i (Kataloonia) kohalikul omavalitsusel uuendada Serra d’en Mena piirkonda. Uuendused hõlmavad turu, raamatukogu ja lasteaaia jaoks mitmeotstarbelise hoone ehitamist. See on näide sellest, kuidas ümbruskonda saab inimsõbralikumaks ning majanduslikult ja keskkonnaalaselt jätkusuutlikumaks muuta.

Read more about Parem naabruskond Loe rohkem >

Szolnoki lennundusmuuseum

Ungari linna Szolnokisse ELi toel ehitatud interaktiivses RepTári lennundusmuuseumis on välja pandud ainulaadseid eksponaate lennundusajaloost. Investeeringud on ellu äratanud varem tähelepanuta jäänud piirkonna, kus nüüd on avatud mitmed uued kauplused ja kohvikud.

Read more about Szolnoki lennundusmuuseum Loe rohkem >

Zsóka Fekete seafarm mangalitsa tõugu sigadele

Pärast toiduteaduse alaste õpingute lõppu rajas Zsóka Fekete ELi rahastamise toel Ungaris oma põllumajandusettevõtte. Ta soovis tegeleda tõuaretuse ja elusloomade müügi, põllukultuuride ja köögiviljade kasvatamise ning Ungari seatõu mangalitsa lihast toodete valmistamisega. Nüüdseks on tema tooted võitnud palju mainekaid auhindu.

Read more about Zsóka Fekete seafarm mangalitsa tõugu sigadele Loe rohkem >

Uut tüüpi allergiatest

SenzaGen on ELi toetuse abil välja töötanud allergiatesti. Selle jaoks ei ole vaja teha loomkatseid ja see näitab, kas kemikaalid, millega regulaarselt kokku puutume, tekitavad allergiat. Seni ei ole hingamisteede allergiate kindlakstegemise meetodid olnud kättesaadavad. Hingamisteede allergia on üha suurem probleem. Peaaegu 10% rootslastest ja 4% eurooplastest põevad astmat. Seda tekitavad osaliselt kemikaalid, millega inimesed kokku puutuvad ja mis võivad põhjustada allergiat ja astmat.

Read more about Uut tüüpi allergiatest Loe rohkem >

Maailma kõige keskkonnahoidlikum aku

Akutootja Northvolt püüab luua maailma kõige keskkonnahoidlikumat akut, kasutades selleks Põhja-Rootsi hüdroenergiat.

Tänu ELi rahastusele saab Northvolt ehitada laboratooriumi Northvolt Labs, mis on arenduskeskus, kus hakatakse akut välja töötama ja katsetama enne selle masstootmisesse laskmist Skellefteå tehases. Arenduskeskusesse tuleb 400 töökohta.

Read more about Maailma kõige keskkonnahoidlikum aku Loe rohkem >

Sisserändajate integreerimine tänu tööle

Haridus ja töö aitavad sisserändajatel Soome ühiskonda integreeruda. Projektiga Social Impact Bond (SIB) soovitakse leida 2500 rändajale töö ning töötajate puuduse all kannatavatesse sektoritesse vajalik tööjõud. Projekt kestab 2016.–2019. aastani ja peaks riigile 2022. aasta lõpuks säästma 28 miljonit eurot. Seda tänu väiksematele hoolekande- ja integreerimiskuludele ning suuremale maksutulule.

Read more about Sisserändajate integreerimine tänu tööle Loe rohkem >

Investeerime inimeste tulevikku

EL investeerib organisatsiooni Comme Chez Nous, mis pakub ajutist majutust, tervishoiuteenuseid ja koolitusi Belgias Valloonias abivajavatele inimestele. See aitab neil jälle jalule saada ja hakata ühiskonnas järk-järgult aktiivsemalt osalema. 2018. aastal pakkus Comme Chez Nous abi ja nõustamist 1037 inimesele.

Read more about Investeerime inimeste tulevikku Loe rohkem >

Pages