investEU

Přehled projektů

Filtrovat podle:
Sdílet

Integraci výrazně pomáhá práce

Vzdělávání a práce umožňují přistěhovalcům se začlenit do finské společnosti. Cílem projektu Social Impact Bond je pomoci 2 500 přistěhovalců najít si zaměstnání a odvětvím ekonomiky, která se potýkají s nedostatkem pracovních sil, najít pracovníky, které potřebují. Projekt probíhá v období 2016–19 a státu by měl ušetřit 28 milionů eur do konce roku 2022, jelikož se sníží výdaje na sociální péči a integraci a zvýší se daňové příjmy.

Read more about Integraci výrazně pomáhá práce Číst dále >
Sdílet

PLOCAN: brána k mořím a oceánům

Oceánská plošina Kanárských ostrovů (PLOCAN) je plovoucí laboratoř pro vývoj vyspělých námořních technologií. Nachází se u východního pobřeží ostrova Gran Canaria a je centrem několika výzkumných projektů, které se zabývají různými obory od mořské biologie po konstrukci vozidel.

Read more about PLOCAN: brána k mořím a oceánům Číst dále >
Sdílet

Součástky pohánějící turbíny

Společnost Turbocam România byla založena v roce 2008 a sídlí ve městě Sântana de Mureş v rumunské župě Mureş. Vyrábí náhradní díly a technologicky vyspělé komponenty pro generátory, turbíny a kompresory, které se používají v automobilovém průmyslu, energetice a letectví. Společnost, jež se původně věnovala pouze vývozu součástek, mohla díky finančním prostředkům z EU zahájit prodej integrovaných jednotek na mezinárodním trhu s turbínami.

Read more about Součástky pohánějící turbíny Číst dále >
Sdílet

Stěny se mění v prostor pro kreativitu

Bulharská firma Escreo vyvinula nátěr, který promění stěny kanceláře v plochy, na něž se dá psát a kreslit. Lze tak na ně rychle poznamenat nové myšlenky a nápady. Brainstorming, obchodní jednání či prezentace se tím stávají zábavnou a tvůrčí hrou. Nátěry existují ve všech odstínech vzorníku barev RAL.

Read more about Stěny se mění v prostor pro kreativitu Číst dále >
Sdílet

Inteligentní hřiště pro děti

Děti si místo na hřištích stále více hrají na elektronických zařízeních. Vinou nedostatku pohybu a nezdravé stravy stále více dětí trpí obezitou. Evropská unie spolufinancovala bulharskou firmu Playground Energy, která vyvinula hřiště, kde se kinetická energie mění na zvuky a světla. To podporuje fyzickou aktivitu a zdravější život dětí.

Read more about Inteligentní hřiště pro děti Číst dále >
Sdílet

Čerstvá granátová jablka z Řecka

Inovativní podnik sociální ekonomiky s názvem Alfeios Rodi, který spoluzaložili přátelé a kolegové z práce, se věnuje nejen pěstování granátových jablek, ale také jejich skladování, zpracování a prodeji. Cílem je vyvinout novou superpotravinu (jako tzv. „superfood“ se označují potraviny vysoce prospěšné pro lidské zdraví) a dosáhnout postupně toho, aby se z Peloponéského poloostrova i pevninského Řecka stala jedna z nejvýznamnějších oblastí pěstování tohoto ovoce v Evropě.

Read more about Čerstvá granátová jablka z Řecka Číst dále >
Sdílet

Airbagová helma pro cyklisty

Firma Hövding z Malmö vyvinula po letech výzkumu a testů inovativní cyklistickou helmu, která se skrývá v nenápadném límci. Ten obsahuje složený airbag, jenž se v případě nehody nafoukne a vytvoří ochranný štít kolem hlavy.

Read more about Airbagová helma pro cyklisty Číst dále >
Sdílet

Ekologická doprava z Bulharska

Boj proti změně klimatu vyžaduje rázné kroky. Bulharská společnost Eldrive se proto snaží najít vhodný způsob dopravy, který by byl šetrný k životnímu prostředí. S finanční podporou EU usiluje o větší rozmach elektromobility v jihovýchodní Evropě: půjčuje elektromobily a vytváří síť dobíjecích stanic.

Read more about Ekologická doprava z Bulharska Číst dále >
Sdílet

Inteligentní autobusová zastávka

Maďarská společnost AQUIS Innovo se specializuje na inteligentní městskou infrastrukturu, informační technologie ve veřejné dopravě a řešení v oblasti zákaznických služeb. Nyní za přispění EU vyvíjí multifunkční autobusové zastávky. Smart Bus Stop poskytuje aktuální dopravní informace a zároveň umožňuje cestujícím provádět každodenní úkoly, jako je placení účtů, zasílání balíků nebo dobíjení kreditu telefonů.

Read more about Inteligentní autobusová zastávka Číst dále >
Sdílet

Expanze maďarské firmy z kovodělného odvětví

János Papp a jeho otec založili roce 2009 společnost Papp és Társa Lakatos, která se stala předním podnikem v maďarském městě Kecskemét. Vyrábí kovové konstrukce a poskytuje široké spektrum výrobků a služeb kovodělného průmyslu. Firma má zákazníky po celém Maďarsku. V roce 2015 získala finanční prostředky EU na zvýšení výrobní kapacity.

Read more about Expanze maďarské firmy z kovodělného odvětví Číst dále >

Pages