investEU

Přehled projektů

Filtrovat podle:
Sdílet

Integraci výrazně pomáhá práce

Vzdělávání a práce umožňují přistěhovalcům se začlenit do finské společnosti. Cílem projektu Social Impact Bond je pomoci 2 500 přistěhovalců najít si zaměstnání a odvětvím ekonomiky, která se potýkají s nedostatkem pracovních sil, najít pracovníky, které potřebují. Projekt probíhá v období 2016–19 a státu by měl ušetřit 28 milionů eur do konce roku 2022, jelikož se sníží výdaje na sociální péči a integraci a zvýší se daňové příjmy.

Read more about Integraci výrazně pomáhá práce Číst dále >
Sdílet

PLOCAN: brána k mořím a oceánům

Oceánská plošina Kanárských ostrovů (PLOCAN) je plovoucí laboratoř pro vývoj vyspělých námořních technologií. Nachází se u východního pobřeží ostrova Gran Canaria a je centrem několika výzkumných projektů, které se zabývají různými obory od mořské biologie po konstrukci vozidel.

Read more about PLOCAN: brána k mořím a oceánům Číst dále >
Sdílet

Součástky pohánějící turbíny

Společnost Turbocam România byla založena v roce 2008 a sídlí ve městě Sântana de Mureş v rumunské župě Mureş. Vyrábí náhradní díly a technologicky vyspělé komponenty pro generátory, turbíny a kompresory, které se používají v automobilovém průmyslu, energetice a letectví. Společnost, jež se původně věnovala pouze vývozu součástek, mohla díky finančním prostředkům z EU zahájit prodej integrovaných jednotek na mezinárodním trhu s turbínami.

Read more about Součástky pohánějící turbíny Číst dále >
Sdílet

Stavět udržitelným způsobem znamená stavět ze dřeva

Ve Folignu, v italském regionu Umbrie sídlí inovativní startup, který se zaměřuje na používání dřeva jako stavebního materiálu. Dřevo je trvanlivý a environmentálně udržitelný materiál – také proto, že přispívá ke snížení spotřeby energie v budovách. Díky podpoře EU byli zakladatelé podniku Umbria Legno schopni získat finanční prostředky za výhodných podmínek a rozjet podnikání.

Read more about Stavět udržitelným způsobem znamená stavět ze dřeva Číst dále >
Sdílet

Nová nemocnice v Trevisu se zaměřuje na péči o pacienty a udržitelnost

Environmentální udržitelnost vyžaduje výrazné úsilí všech hospodářských odvětví, včetně zdravotní péče. V Itálii tuto výzvu přijala nemocnice Ca’ Foncello v Trevisu, která za podpory regionu Benátsko a Evropské unie přistoupila k rekonstrukci svých stávajících budov a výstavbě nových oddělení. Nemocnice do roku 2024 zvýší svou energetickou účinnost, sníží emise oxidu uhličitého a dosáhne tak vysoké úrovně ekologické udržitelnosti.

Read more about Nová nemocnice v Trevisu se zaměřuje na péči o pacienty a udržitelnost Číst dále >
Sdílet

Odrazový můstek pro technologicky vyspělé podniky v regionu Emilia Romagna

Průmyslový výzkum, experimentální vývoj a přenos technologií – to jsou některé z hlavních aspektů projektu financovaného z prostředků EU na podporu 10 technologických center (tzv. technopolis) v italském regionu Emilia-Romagna. Investice vedla k podpisu více než 3 000 smluv mezi podniky a jednotlivými pracovišti a z regionu učinila jeden z největších inovačních uzlů EU.

Read more about Odrazový můstek pro technologicky vyspělé podniky v regionu Emilia Romagna Číst dále >
Sdílet

Integrace odborné přípravy a zaměstnání v oboru domácí asistence

Oblast domácí asistence může být někdy problematická: rodiny, které o asistenci požádaly, se musí často spokojit s neškolenými osobami, a domácí asistenti mají zase problém se integrovat a najít si legální zaměstnání. V Piemontu se snaží tyto problémy řešit, a proto spolu s EU vytvořili program, který zahrnuje politiku rovných příležitostí, práci a odbornou přípravu a kterého již využilo více než 26 000 lidí.

Read more about Integrace odborné přípravy a zaměstnání v oboru domácí asistence Číst dále >
Sdílet

Vysoce kvalitní zdravotní péče s ekonomickými přínosy

Středomořský institut transplantace orgánů a pokročilé terapie (ISMETT) se sídlem na Sicílii je první nemocnicí v Itálii, která byla vybudována výlučně za účelem provádění transplantací a poskytování péče o pacienty, jimž hrozí bezprostřední selhání některého z orgánů. V Evropě je považován za špičku ve svém oboru a zároveň je významným motorem regionální ekonomiky. Díky grantům, které získal od Sicilského regionu a EU, mohl institut zlepšit kvalitu svých služeb.

Read more about Vysoce kvalitní zdravotní péče s ekonomickými přínosy Číst dále >
Sdílet

Modernizace kozí farmy v Nagyréde

Kozí farma v Nagyréde leží na jižním úpatí maďarského pohoří Mátra. Sýry, které mají díky místnímu sopečnému podloží jedinečnou chuť a vůni, vyrábí od roku 1998. Když v roce 2017 nastal čas farmu modernizovat, zažádali její majitelé o finanční prostředky z EU, které také získali.

Read more about Modernizace kozí farmy v Nagyréde Číst dále >
Sdílet

Vodovodní infrastruktura v Gabrovu

Obyvatelé bulharského Gabrova se nyní mohou pochlubit, že jejich město je čistší a modernější. Díky finančním prostředkům EU mohl obecní úřad renovovat většinu vodárenské infrastruktury a opravit a zlepšit vzhled mnoha ulic ve městě.

Read more about Vodovodní infrastruktura v Gabrovu Číst dále >

Pages