investEU

Přehled projektů

Filtrovat podle:

Belvue: nízkoenergetický hotel

Hotel Belvue, který vznikl na místě bývalého pivovaru Bell-Vue, je inovativní projekt podporovaný bruselskou městskou částí Molenbeek-Saint-Jean. Spojuje v sobě průmyslové dědictví, městskou obnovu, energetickou účinnost a vytváření pracovních míst a je ideálním výchozím bodem pro návštěvu bruselských pamětihodností.

Read more about Belvue: nízkoenergetický hotel Číst dále >

Energetikum – Živoucí laboratoř

Výzkumný objekt Energetikum v areálu rakouské Univerzity aplikovaných věd v Burgenlandu je špičkovým experimentálním pracovištěm. Vědci zde provádějí studie jednotlivých funkcí budovy s ohledem na chování jejích obyvatel. Cílem je najít způsoby, jak maximalizovat pohodlí bydlení a minimalizovat energetickou náročnost budov.

Read more about Energetikum – Živoucí laboratoř Číst dále >

Systémy manipulace s křemíkovými destičkami

Půjčka v rámci investičního plánu pro Evropu (iniciativa EU) umožnila společnosti Mechatronic systemtechnik z rakouského města Villach v Korutanech pokračovat v rozvoji své činnosti vývojem nových strojů. Již téměř 20 let dodává firma svým zákazníkům specializované systémy v oblasti polovodičů, což jí umožňuje se na tomto rychle se rozvíjejícím trhu odlišovat.

Read more about Systémy manipulace s křemíkovými destičkami Číst dále >

Inovace pro všechny

Malé a střední podniky a osoby samostatně výdělečně činné, které chtějí zvýšit míru inovací ve svém podnikání, mohou v rámci projektu InnoCámaras obdržet od některé ze španělských obchodních komor finanční podporu. Příjemci získají grant, poradenství a pozvánky na akce, na nichž si mohou vyměňovat zkušenosti a získávat nové znalosti.

Read more about Inovace pro všechny Číst dále >

Lepší život ve městě

Díky financování EU a soukromým investicím se mohla rada města Santa Coloma de Gramenet v Katalánsku pustit do renovace městských částí v oblasti Serra d’en Mena. Projekt zahrnuje výstavbu víceúčelové budovy, ve které bude tržiště, knihovna a jesle, a dokazuje, jak se dá přeměnit městská čtvrť v přívětivější místo, jež je ekonomicky i environmentálně udržitelné.

Read more about Lepší život ve městě Číst dále >

Letecké muzeum v Szolnoku

V interaktivním leteckém muzeu RepTár v Szolnoku, které vzniklo za finanční účasti EU, se skrývají exponáty, díky nimž návštěvníci poznají jedny z nejunikátnějších kapitol z dějin letectví. Díky investici rovněž ožila opomíjená část města, když se v blízkosti muzea začaly objevovat nové obchody a kavárny.

Read more about Letecké muzeum v Szolnoku Číst dále >

Farma pro chov mangalic Zsóky Feketeové

Zsóka Feketová, absolventka oboru potravinářství, si v Maďarsku za pomoci finančních prostředků EU založila vlastní farmu. Rozhodla se chovat a prodávat prasata, pěstovat zeleninu a další plodiny a vyrábět produkty ze zpracovaného masa prasat typicky maďarské odrůdy mangalica. Její produkty již získaly řadu prestižních ocenění.

Read more about Farma pro chov mangalic Zsóky Feketeové Číst dále >

Nový druh testu na alergie

Společnost SenzaGen vyvinula za finančního přispění EU nový alergologický test, který se nezkouší na zvířatech a který zkoumá, zda chemické látky, s nimiž přicházíme každý den do styku, u nás nevyvolají alergii. Dosud neexistovaly žádné metody, jež by testovaly chemické látky jako potenciální respirační alergeny. Tento typ alergií je čím dál větším problémem. Více než 10 % Švédů a 4 % Evropanů trpí astmatem. Částečně je to dáno tím, že alergii nebo astma mohou způsobovat některé chemické látky, s nimiž přicházíme...

Read more about Nový druh testu na alergie Číst dále >

Nejekologičtější baterie na světě

Společnost Northvolt chce vyrábět ty nejekologičtější baterie na světě za použití hydroelektrické energie ze severního Švédska.

Díky finančním prostředkům z EU bude moci postavit vývojové centrum Northvolt Labs, kde budou vyvíjeny a testovány baterie před tím, než se začnou sériově vyrábět v továrně v Skellefteå. Ve vývojovém centru bude pracovat 400 osob.

Read more about Nejekologičtější baterie na světě Číst dále >

Z dětského pokoje na světový trh

Začátky podnikání Árpáda Vase, zakladatele společnosti Faktum Bútor, spadají do doby, kdy vyráběl nábytek do dětského pokoje svého syna. Poté se rozhodl začít svůj nábytek prodávat, zakoupil potřebné vybavení a zmodernizoval svou dílnu. Nemálo z toho bylo pořízeno díky finančním příspěvkům z EU. Po 25 letech má společnost Faktum Bútor 45 zaměstnanců a je důležitým hráčem v odvětví dětského nábytku. Také prorazila na řadu nových trhů.

Read more about Z dětského pokoje na světový trh Číst dále >

Pages