investEU
Dalīties

Žokai Feketei piederošā mangalicas šķirnes cūku ferma

Jauna uzņēmēja audzē cūkas un no iegūtās gaļas ražo pārtiku

Par šo projektu

Ieguvusi grādu pārtikas zinātnē, Žoka Fekete ar ES finansējuma palīdzību Ungārijā izveidoja savu fermu. Viņa vēlējās audzēt un pārdot mājlopus, dārzeņus un graudaugus un pati ražot gaļas izstrādājumus no Ungārijā populārās cūku šķirnes mangalicas cūkgaļas. Viņas preces ir ieguvušas vairākas prestižas balvas.

Superstar pig breeder

Young Hungarian farmer’s products gain wide recognition
Mangalica pig breeder Zsóka Fekete

Zsóka Fekete’s story has attracted a lot of attention. At just 26, she decided to leave her life in Budapest, where she worked at a multinational company. A successful application for an EU young farmers grant enabled her to establish her own farm near her home town of Hajdúböszörmény in rural Hungary. She hasn’t looked back since.

She breeds mangalica pigs, a traditional Hungarian breed, and uses their meat to make award-winning food products. The pigs are fed with her home-made natural feed.

Zsóka’s dedication is helping to make her products – which she sells fortnightly at Budapest’s Lehel Market – more and more popular.

No fermas līdz veikalu plauktiem – jaunas cūku audzētājas stāsts

Ieguvusi grādu pārtikas zinātnē, Žoka Fekete piepildīja savu bērnības sapni, ar ES finansējuma palīdzību izveidojot pati savu mangalicas šķirnes cūku fermu. Sākotnēji tajā bija 20 sivēnmātes, bet nu ir vairāk nekā 40 sivēnmātes un gandrīz 350 mangalicas šķirnes cūkas. Žoka audzē un pārdod mājlopus, dārzeņus un graudaugus un ražo gaļas izstrādājumus no mangalicas šķirnes cūkām.

Viņas ferma ir kļuvusi par ģimenes uzņēmumu. Žokas tēvs ir agronoms, viņš gādā cūkām barību. Savukārt māte raksta pieteikumus finansējuma saņemšanai, bet māsas palīdz pārdot produkciju.

Ferma ir saņēmusi daudzus apbalvojumus, un Žoka katru gadu piedalās Ungārijas mangalicas festivālā. Kopš 2013. gada viņa ir saņēmusi vairākas balvas produktu kategorijā.

Fakti un skaitļi
  • Fermā izveidots savs mangalicas šķirnes ganāmpulks, kurā ir 40 sivēnmātes un 350 cūkas
  • Izveidota viena pilnas slodzes darbvieta
  • Starp saņemtajiem apbalvojumiem ir Hajdū-Biharas apgabala balva par kvalitatīvu preci un vairākas balvas Ungārijas mangalikas festivālā
Koordinators:
Žoka Fekete (Zsóka Fekete), jauna lauku saimniecības īpašniece
ES finansējums:
EUR 68 590
Partneri:
N/A
Atrašanās vieta:
Ungārija, Hajdūbesermēņa
Laikposms:
2011 - 2015
ECAS Login