investEU
Jaga

Zsóka Fekete seafarm mangalitsa tõugu sigadele

Noorettevõtja kasvatab oma lihatoodete valmistamiseks ise sigu

Projektist

Pärast toiduteaduse alaste õpingute lõppu rajas Zsóka Fekete ELi rahastamise toel Ungaris oma põllumajandusettevõtte. Ta soovis tegeleda tõuaretuse ja elusloomade müügi, põllukultuuride ja köögiviljade kasvatamise ning Ungari seatõu mangalitsa lihast toodete valmistamisega. Nüüdseks on tema tooted võitnud palju mainekaid auhindu.

Superstar pig breeder

Young Hungarian farmer’s products gain wide recognition
Mangalica pig breeder Zsóka Fekete

Zsóka Fekete’s story has attracted a lot of attention. At just 26, she decided to leave her life in Budapest, where she worked at a multinational company. A successful application for an EU young farmers grant enabled her to establish her own farm near her home town of Hajdúböszörmény in rural Hungary. She hasn’t looked back since.

She breeds mangalica pigs, a traditional Hungarian breed, and uses their meat to make award-winning food products. The pigs are fed with her home-made natural feed.

Zsóka’s dedication is helping to make her products – which she sells fortnightly at Budapest’s Lehel Market – more and more popular.

Talust toidulauani – noore seakasvataja lugu

Toiduteadust õppinud Zsóka Fekete täitis lapsepõlveunistuse ja rajas ELi toetuse abil mangalitsa seafarmi. Esialgu oli selles 20 aretusemist, kuid praegu on neid juba üle 40. Lisaks on farmis umbes 350 mangalitsa tõugu siga. Zsóka kasvatab ja müüb elusloomi, kasvatab köögivilju ja põllukultuure ning valmistab mangalitsa tõugu sigadest lihatooteid.

Seafarmist on saanud pereettevõte. Zsóka agronoomist isa hoolitseb loomasööda eest, ema koostab rahastamistaotlusi ning õed-vennad aitavad müügialal.

Seafarm on pälvinud palju tunnustust ja Zsóka osaleb igal aastal Ungari mangalitsa festivalil. Alates 2013. aastast on ta toodete kategoorias võitnud mitmeid auhindu.

Faktid ja arvud
  • 40 aretusemisest ja 350 mangalitsa tõugu seast koosneva karja arendamine
  • 1 täistööajaga töökoht
  • Hajdú-Bihari komitaadi kvaliteetse toote auhind ja mitmed auhinnad Ungari mangalitsa festivalilt
Koordinaator:
Zsóka Fekete, noor seakasvataja
ELi-poolne rahastamine:
EUR 68 590
Partnerid:
N/A
Asukoht:
Ungari, Hajdúböszörmény
Ajaraamistik:
2011 - 2015
ECAS Login