investEU
Dalīties

"Macro Array Diagnostics": alerģiju diagnostika

Vīnē bāzēts dzīvības zinātņu jaunuzņēmums izstrādājis jaunu alerģijas testēšanas metodi

Par šo projektu

Vīnē jaunuzņēmums "Macro Array Diagnostics" ir atklājis revolucionāru metodi alerģiju diagnosticēšanai –  "Allergy Explorer" (ALEX) ir pirmais tests pasaulē, ar kura palīdzību var vienlaicīgi pārbaudīt līdz pat 300 alergēniem un ātri iegūt uzticamus rezultātus. Pilnīgai analīžu ainai pietiek ar vienu pilienu asins plazmas vai seruma.  Uzņēmums saņem ES finansējumu.

Allergies: a growing public health problem

The World Health Organisation considers allergies to be among the most serious health problems of the 21st century. This is backed up by statistical evidence from Austria, where a growing number of people suffer from allergies. Whereas in 2012 only 1 in 4 Austrians was affected, by 2017 this had risen to 37% of the population, and the trend continues.

“Our ongoing goal is to help all those suffering from allergies,” says Christian Harwanegg, CEO and founder of Viennese allergy diagnostic developer Macro Array Diagnostics. “Conventional diagnostic tests are expensive and often unpleasant for the patient because several diagnostic steps are necessary. With our faster and more effective test method, we want to change this. And we will further develop our technology so that even more people can benefit from it.”

Uzlabota alerģiju diagnostika palīdz paaugstināt alerģisku personu dzīves kvalitāti

"Macro Array Diagnostics" ir izveidojis multiparametru alerģiju testu, kas vienā laboratorijas testā ļauj aptvert gandrīz 100 % no pasaulē zināmajiem alergēniem. Tradicionālie alerģiju testi ļauj vienlaicīgi pārbaudīt tikai ierobežotu skaitu alergēnu. 

Izmantojot jauno testēšanas metodi, alerģijas pacienti saņems detalizētu informāciju par sensibilitāti pret alergēniem, bet ārsti, kas diagnostikā izmanto ALEX, varēs ātrāk un precīzāk nozīmēt terapiju vai sniegt ieteikumus.   

"Macro Array Diagnostics GmbH" bija vienīgais Austrijas dzīvības zinātņu uzņēmums, kas augsta līmeņa atlases komiteju pārliecināja par Eiropas Inovācijas padomes MVU instrumenta 2. posma finansējuma piešķiršanu ES pamatprogrammas "Apvārsnis 2020" ietvaros. Saņemtie papildu līdzekļi tiks izmantoti, lai pastiprinātu darbu pie šīs revolucionārās tehnoloģijas diagnostikas jomā.

Ar ES finansējumu tiek radītas jaunas darbvietas

"Domāju, ka ES finansējuma piešķiršana ir liela atzinība mūsu unikālajai diagnosticēšanas metodei un mūsu īpaši motivētajiem darbiniekiem. ES atbalsts ievērojami sekmēs šīs tehnoloģijas turpmāko izstrādi. Tas savukārt ļaus ātrāk iegūt jaunus klientus un izveidot jaunas darbvietas," gandarījumu pauž uzņēmuma izpilddirektors un dibinātājs Kristians Harvanegs (Christian Harwanegg).

Laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam no ES programmas "Apvārsnis 2020" pētniecības un inovācijas projektiem Eiropas mērogā būs piešķirti gandrīz 75 miljardi eiro.  Šīs programmas galvenie mērķi ir panākt izcilību pētniecībā, izveidot konkurētspējīgu pētniecību un uzņēmējdarbību, ieviest vairāk novatorisku produktu un pakalpojumu, kā arī vienkāršot regulējumu.

Fakti un skaitļi
  • Izveidots 2016. gadā
  • Patlaban nodarbina 15 darbinieku
  • Pētniecība un izstrāde Vīnē
  • Komercializācija 2017. gada septembrī
  • ES finansējums 2,5 miljonu eiro apmērā revolucionārās alerģiju diagnosticēšanas tehnoloģijas turpmākai izstrādei
Koordinators:
Christian Harwanegg
ES finansējums:
EUR 2 500 000
Partneri:
N/A
Atrašanās vieta:
Austrija , Vīne
Laikposms:
2018 - 2020
ECAS Login