investEU
Sdílet

Kůže jako inspirace

Společnost Skinspiration vyrábí dermatologicky zaměřenou kosmetiku

O projektu

Společnost byla založena v roce 2014. Sídlo má ve Funchalu na Madeiře. Spolupracuje s farmaceutickou fakultou Lisabonské univerzity (Universidade de Lisboa) na klinickém vývoji řady dermatologických produktů. Kosmetické výrobky dodává na portugalský trh a nyní by ráda upevnila své postavení i na trzích v zahraničí.

Inovativní kosmetika založená na tradičních přísadách

Ve spolupráci s farmaceutickou fakultou Lisabonské univerzity a podporu EU vytvořila společnost Skinspiration koncept „tradiční kosmetiky nové éry“. Tak se pomocí inovativních technologií maximalizoval potenciál tradičních surovin.

Finanční prostředky EU rovněž přispěly na provádění klinických, senzorických a bezpečnostní zkoušek, na jejichž základě se ustálilo základní složení charakteristické pro tuto řadu výrobků. Ta má název Skinsecret a zahrnuje krém na obličej, tělo a ruce a její speciální přísadou je mléko jednoho portugalského oslího plemene.

Kromě Portugalska společnost působí také ve Spojeném království a v USA. Jejím cílem je nyní proniknout na nové trhy, jako je Rusko.

Fakta a čísla
  • Působí v Portugalsku, Spojeném království a Spojených státech amerických
  • Strategické partnerství s farmaceutickou fakultou Lisabonské univerzity
  • Řada výrobků na bázi mléka z portugalského oslího plemene, moringy a granátového jablka
Koordinátor:
Pedro Boavida (zakládající partner)
Partneři:
Farmaceutická fakulta Lisabonské univerzity (FFUL)
Místo:
Portugalsko, Funchal, Madeira
Časový rámec:
2013 - 2014
ECAS Login