investEU
Dalytis

Viešbutis „Hydrama Grand Hotel“

Restauruotas istorinis tabako sandėlis paverstas tradiciniu viešbučiu

Apie šį projektą

Hermanno Spiererio tabako sandėlis pastatytas 1924 m. Tais laikais, kai čia klestėjo tabako pramonė, jis buvo Dramos miesto Šiaurės Graikijoje simbolis.  Nuo 1974 m. iki 2016 m. pastatas stovėjo apleistas, kol verslininkas Manolis Ledakis nepertvarkė jo į prabangų viešbutį „Hydrama Grand Hotel“. Pastatas ir vėl tapo svarbus  kasdieniniam miesto gyvenimui.

Apleistas prekių sandėlis virto prabangiu viešbučiu

Tabako sandėlį šveicarui tabako pirkliui Hermanui Spiereriui pastatė austrų architektas Konradas von Vilas. 7 500 m² ploto pastatas, turėjęs įspūdingas perdirbimo sales ir tabako džiovinimo patalpas, yra įtrauktas į ankstyvosios tarpukario pramonės architektūros paminklų sąrašą.

Jo rekonstrukcijai į viešbutį gauta daugiau kaip 15 mln. eurų pagal 2007–2013 m. nacionalinio strateginių krypčių plano  programą „Konkurencingumas ir verslumas“. 1,2 mln. eurų iš šios sumos skyrė Graikijos investuotojai, o 6,8 mln. eurų yra ES skirtas finansavimas. Kitos lėšos gautos iš privataus kapitalo ir Graikijos investicijų banko paskolos pagal ES finansinę priemonę JESSICA.

„Nepaisant visų sunkumų ir kliūčių, su kuriomis susidūrėme per projekto statybos darbų etapą, darbus baigėme, o viešbutis dabar yra miesto bei regiono puošmena ir lankytojų iš Graikijos bei užsienio traukos centras,“  – džiaugiasi savininkas Manolis Ledakis.

Faktai ir skaičiai
  • 55 nuolatinės darbo vietos
  • 16 000 svečių per metus
  • Į Aplinkos, teritorijų planavimo ir viešųjų darbų ministerijos sąrašą įtrauktas paminklas ir į Kultūros ministerijos istorinių paminklų sąrašą įtrauktas pastatas.
  • Palaikomi ryšiai su panašiais istoriniais paminklais Graikijoje ir Europoje ir plėtojamas kultūrų dialogas
Koordinatorius:
Finansų ir plėtros ministerija
ES finansavimas:
EUR 1 900 000
Partneriai:
TACHYDOMI S.A.
Vieta:
Graikija, Drama
Trukmė:
2006 - 2016
ECAS Login