investEU
Jaga

Hydrama Grand Hotel

Taastati ajalooline tubakaladu, millest sai hotell

Projektist

1924. aastal rajatud Hermann Spiereri tubakaladu on olnud Põhja-Kreeka Dráma linna sümbol alates selle tubakatootmise keskusena tegutsemise õitseajast. Ajavahemikus 1974–2016 seisis hoone kasutult. Alates 2016. aastast leiab see tänu ettevõtjale Manolis Ledakisele kasutust luksushotellina, mis kannab nime Hydrama Grand Hotel. See annab hoonele taas võimaluse olla osaks linna igapäevaelust.

Kasutuna seisnud laohoonest luksushotelliks

Spiereri tubakalao ehitas Austria arhitekt Konrad von Vilas Šveitsi tubakakaupmehe Herman Spiereri tellimusel. 7500m² hoone kuulub varajase sõdadevahelise perioodi loetletud tööstusarhitektuuri mälestusmärkide hulka, imposantsete töötlushallide ja tubaka kuivatamise ruumidega.

Hoone hotelliks muutmiseks saadi rohkem kui 15 miljonit eurot riikliku strateegilise raamistiku  (2007–2013) programmi „Konkurentsivõime ja ettevõtlus“ vahenditest. See hõlmas ka riiklikku panust (1,2 miljonit eurot) ja ELi rahastamist (6,8 miljonit eurot). Täiendavad rahalised vahendid saadi erakapitalist ja laenuna Kreeka investeerimispangalt ELi finantsinstrumendi JESSICA raames.

„Vaatamata kõigile raskustele ja takistustele, millega pidime projekti ehitusetapi jooksul silmitsi seisma, on töö nüüdseks lõpuleviidud ning hotellist on saanud meie linna ja piirkonna ehe, mis meelitab ligi külastajaid nii Kreekast kui ka välismaalt,“ märkis hotelli omanik Manolis Ledakis.

Faktid ja arvud
  • 55 alalist töökohta
  • 16 000 külastajat aastas
  • Keskkonna- füüsilise planeerimise ja riiklike ehitustööde ministeeriumi koostatud nimekirjas olev objekt ja kultuuriministeeriumi nimekirjas olev ajalooline mälestusmärk
  • Võrgustike loomine samalaadsete ajalooliste mälestusmärkidega Kreekas ja Euroopas ning kultuuridevahelise dialoogi edendamine
Koordinaator:
Rahandus- ja arenguministeerium
ELi-poolne rahastamine:
EUR 1 900 000
Partnerid:
TACHYDOMI S.A.
Asukoht:
Kreeka, Dráma
Ajaraamistik:
2006 - 2016
ECAS Login