investEU
Dalīties

Antibiotiku alternatīvas

Uzņēmums “Phereydes Pharma” cīnās ar nopietnām problēmām sabiedrības veselības jomā

Par šo projektu

Katru gadu Eiropā mirst 25 000 cilvēku pretantibiotiku rezistences dēļ.  Lai palīdzētu cīnīties ar to, Francijas uzņēmums “Pherechydes Pharma” ir radījis tādas dabiskas alternatīvas antibiotikām, kurās izmanto bakteriofāgus — vīrusus, kas inficē baktērijas. ES finansējums ir ļāvis uzņēmumam izveidot ražošanas objektu, kur var ražot šīs jaunā veida zāles.

Bakteriālu infekciju dabiska ārstēšana glābj cilvēku dzīvības

“Perecydes Pharma” izstrādā terapiju ar bakteriofāgiem, dabisku un ilgstošu ārstēšanu, kas var būt alternatīva vai papildinājums antibiotikām. Šo terapiju var izmantot, lai ārstētu patogēnas bakteriālas infekcijas un cīnītos ar pretantibiotiku rezistenci. Pateicoties darbam ar slimnīcām, “Phereydes Pharma” jau ir izglābis to brīvprātīgo pacientu dzīvību, kuru ārstēšanai ar antibiotikām nebija rezultātu.

Uzņēmums saņēma 2 446 712 eiro no Eiropas Inovācijas padomes MVU instrumenta 2013.–2017. gada periodam un saņems vēl 2246 miljonus eiro 2018.–2020. gada periodā. Šis ES finansējums tiks izmantots, lai ražotu bakteriofāgus saskaņā ar labu ražošanas praksi farmācijas jomā. No 2018. gada novembra šo finansējumu izmanto ražotnes izveidei Nantē, Francijā, un mērķis ir līdz 2020. gadam iegūt farmaceitiskās laboratorijas statusu. Šis jaunais objekts nodrošinās iespēju laist tirgū šo alternatīvo terapijas metodi, kas var atrisināt nopietnu problēmu sabiedrības veselības jomā.

Fakti un skaitļi
  • ES finansējums veido 65 % no uzņēmuma “Perecydes Pharma” budžeta
  • 3 slimnīcās ir pieejama ārstēšana ar bakteriofāgiem
  • Francijā, izmantojot šī uzņēmuma metodi, izārstēti 6 pacienti
Koordinators:
Jérôme Gabard
ES finansējums:
EUR 2 446 712
Partneri:
Medicen Paris Region, Les Entreprises du medicament, France Biotech
Atrašanās vieta:
Francija, Parīze
Laikposms:
2013 - 2020
ECAS Login