investEU
Jaga

Alternatiivid antibiootikumidele

Pherecydes Pharma püüab lahendada olulist rahvatervise probleemi

Projektist

Antibiootikumiresistentsus tapab igal aastal Euroopas 25 000 inimest. Selle probleemi lahendamiseks on Prantsusmaa ettevõte Pherecydes Pharma loonud antibiootikumidele looduslikud alternatiivid, kasutades bakteriofaage ehk baktereid nakatavaid viirusi. ELi rahalised vahendid on võimaldanud ettevõttel ehitada tootmishoone, kus selliseid uut tüüpi ravimeid toota.

Bakteriaalsete nakkuste looduslik ravi päästab elusid

Pherecydes Pharma arendab fagoteraapiat, mis on antibiootikumidele alternatiiviks või täienduseks olev looduslik ja pikaajaline ravi. Seda saab kasutada patogeensete bakteriaalsete nakkuste raviks ja antibiootikumiresistentsuse vastu võitlemiseks. Oma tööga haiglates on Pherecydes Pharma juba päästnud selliste vabatahtlike patsientide elusid, kelle puhul antibiootikumid ei mõjunud.

Ettevõte sai ajavahemikul 2013–2017 Euroopa innovatsiooninõukogu VKEdele ettenähtud vahendi raames 2 446 712 eurot ja saab ajavahemikul 2018–2020 veel 2,246 miljonit eurot. Seda ELi toetust kasutatakse faagide tootmiseks kooskõlas ravimite hea tootmistavaga. Alates novembrist 2018 rahastatakse tootmisüksuse rajamist Prantsusmaale Nantes’i linna, et saada 2020. aastaks „farmaatsialabori“ staatus. Uus tootmisüksus võimaldab turustada seda alternatiivset ravimeetodit, millega püütakse lahendada olulist rahvatervise probleemi.

Faktid ja arvud
  • ELi rahastus moodustab 65% Pherecydes Pharma eelarvest
  • Kolmel haiglal on juurdepääs nende bakteriofaagipõhisele ravile
  • Kuus patsienti on Prantsusmaal nende ravimeetodit kasutades terveks ravitud
Koordinaator:
Jérôme Gabard
ELi-poolne rahastamine:
EUR 2 446 712
Partnerid:
Medicen Paris Region, Les Entreprises du medicament, France Biotech
Asukoht:
Prantsusmaa , Pariis
Ajaraamistik:
2013 - 2020
ECAS Login