investEU

Jak działa finansowanie UE

Inwestycje UE pomagają w realizowaniu i rozwijaniu wartościowych pomysłów i projektów z całej Europy. Finansowanie jest dostępne dla wszystkich – osób fizycznych, przedsiębiorstw, a także dla organizacji i władz, zarówno tych lokalnych, jak i krajowych, dlatego inwestycje Unii Europejskiej zmieniają życie milionów ludzi w całej Europie. Finansowanie jest zapewniane w różny sposób, między innymi w postaci dotacji, pożyczek, gwarancji, dofinansowań, nagród i zamówień publicznych.

W jaki sposób inwestycje UE dają nowe możliwości?

Wspierając uruchomienie projektów, wprowadzając fundusze na modernizacje i rozwój, tworząc dotacje i programy, które są dostępne dla wszystkich, Unia Europejska otwiera przed ludźmi możliwości, które przynoszą konkretne korzyści, pozwalają tworzyć nowe miejsca pracy i zmieniają życie społeczności lokalnych.

Czytaj dalej

Dowiedz się, jak inwestujemy

Dołącz do kampanii

Kampania investEU informuje o wsparciu UE, które pozwoliło na uruchomienie projektów, a także przyczyniło się do zwiększenia liczby miejsc pracy i zapewnienia lepszej edukacji, zmodernizowanej opieki zdrowotnej i infrastruktury transportowej oraz dostępu do bardziej ekologicznej energii i nowoczesnych technologii w całej Europie.
Kampania investEU została przygotowana z myślą o wspieraniu partnerstwa. Niniejsza strona przeznaczona jest dla wszystkich osób zainteresowanych poparciem tej kampanii lub co-brandingiem w ramach prowadzonej działalności. Wszystkie materiały mogą być szeroko wykorzystywane do promowania działań UE na rzecz zatrudnienia, wzrostu gospodarczego i inwestycji w połączeniu z własnymi działaniami komunikacyjnymi. Inwestycje UE przyczyniają się do wprowadzania zmian, które mają znaczenie w naszym codziennym życiu.

Dowiedz się więcej

Historie związane z inwestycjami UE

Za każdą inwestycją UE kryją się historie osób z różnych środowisk - przedsiębiorców, studentów, rolników, badaczy - ludzi, którzy znaleźli nową pracę, ale też takich, którym udało się pozyskać pracowników. To oni mogą najlepiej opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Zobacz wszystkie projekty

Jak uzyskać finansowanie dla projektu

Znajdź otwarte i nadchodzące wnioski o dofinansowanie, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat procesów i programów, a następnie złóż swój wniosek online.

Dowiedz się więcej

ECAS Login