investEU
Európska únia poskytuje príležitosti

EÚ investuje do vašej budúcnosti. V každom štáte Únie sú výsledky viditeľné.

Príležitosť začína tu

Investovanie do budúcnosti ľudí

EÚ investuje do združenia Comme Chez Nous, ktoré ponúka núdzové ubytovanie, zdravotnú starostlivosť a odbornú prípravu ľuďom v núdzi vo Valónsku v Belgicku. To im umožňuje postaviť sa opäť na nohy a postupne zohrávať aktívnejšiu úlohu v spoločnosti. V roku 2018 poskytlo združenie Comme Chez Nous pomoc a odborné poradenstvo 1 037 osobám.

Prečítajte si viac >

Pomoc utečencom pri hľadaní zamestnania

Projekt start2work združenia Caritas Vorarlberg od roku 2016 pomáha utečencom s právom zdržiavať sa na území Rakúska nájsť si prácu. Vďaka finančným prostriedkom EÚ vo výške takmer 800 000 EUR sa v rámci projektu poskytujú hodiny nemčiny, poradenstvo a odborná príprava. Utečenci sa v rámci projektu zoznamujú aj s pracovným prostredím v malých a stredných podnikoch v spolkovom štáte Vorarlbersko, kde môžu nadviazať nové kontakty.

Zistite viac >

E2C: dvojnásobná šanca uspieť

Školy druhej šance (E2C) ponúkajú špeciálne prispôsobené programy odlišné od bežných škôl určené pre osoby s predčasne ukončenou školskou dochádzkou vo veku 16 až 25 rokov. Motivovaní mladí ľudia tak dostávajú druhú šancu nájsť svoje miesto na pracovnom trhu a integrovať sa do spoločnosti.

Prečítajte si viac >

Objavte príbehy za investíciami EÚ Objavte príbehy za investíciami EÚ
Objavte príbehy za investíciami EÚ POZRITE SI CELÝ ZOZNAM

Príbehy o investíciách EÚ
Zdieľajte

Európske voľby 23 - 26 mája 2019 Áno, tentoraz idem voliť
ECAS Login