investEU
Európska únia poskytuje príležitosti

EÚ investuje do vašej budúcnosti. V každom štáte Únie sú výsledky viditeľné.

Príležitosť začína tu

PLOCAN: brána do oceánu

Oceánska platforma Kanárskych ostrovov (PLOCAN) je plávajúce laboratórium na vývoj pokročilých morských technológií. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova Gran Canaria a združuje mnohé výskumné projekty v oblastiach od morskej biológie po dizajn plavidiel.

Prečítajte si viac >

Inteligentnejšie, menšie technológie

Výskumné centrum Imec je tridsať rokov od svojho vytvorenia jedným z vedúcich subjektov na trhu v oblasti nanoelektroniky a digitálnych technológií. Inštitút má sídlo v meste Leuven v Belgicku a jeho výskumníci pracujú na technológiách s plochou menšou než ľudský vlas. Imec za podpory z prostriedkov EÚ kombinuje mikročipy s digitálnymi technológiami a umožňuje tak včasné odhalenie rakoviny, pomáha s vývojom inteligentnejších automobilov zajtrajška, ktoré zvýšia bezpečnosť cestnej premávky, a zlepšuje náš život tým, že umne prepája každodenne používané zariadenia.

Zistite viac >

Boj proti detskej rakovine

Rakúska biotechnologická spoločnosť Apeiron Biologics vyvíja farmaceutické výrobky na liečbu rakoviny s osobitným zameraním na zriedkavé formy, ktoré postihujú najmä deti. Úver EÚ pomôže spoločnosti rozšíriť jej výskum a vyvíjať nové spôsoby boja proti tomuto ochoreniu.

Prečítajte si viac >

Objavte príbehy za investíciami EÚ Objavte príbehy za investíciami EÚ
Objavte príbehy za investíciami EÚ POZRITE SI CELÝ ZOZNAM

Príbehy o investíciách EÚ
Zdieľajte

Európske voľby 23 - 26 mája 2019 Áno, tentoraz idem voliť
ECAS Login