investEU
Európska únia poskytuje príležitosti

EÚ investuje do vašej budúcnosti. V každom štáte Únie sú výsledky viditeľné.

Príležitosť začína tu

Čistý vzduch vďaka supermoderným umelým stromom

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie žije viac ako 90 % svetovej populácie v oblastiach, kde kvalita ovzdušia nespĺňa normy stanovené touto organizáciou. Nemecký start-up Green City Solutions vyvinul s finančnou podporou EÚ inteligentný vzduchový filter vyrobený z machu. Zabezpečuje čistejší a chladnejší vzduch na miestach, kde sa nevyskytuje zeleň.

Zistite viac >

Skleníky na strechách slúžia na znižovanie emisií CO2

Spoločnosť GROOF uplatňuje inovatívny prístup k znižovaniu emisií z budov a dopravy kombináciou spoločného využívania energie a miestnej produkcie potravín. Projekt je čiastočne financovaný z prostriedkov EÚ – grantom vo výške 2,9 mil. EUR. Vďaka nemu sa vybudujú štyri skleníky na strechách v štyroch krajinách (v Luxembursku, Belgicku, vo Francúzsku a v Nemecku), ktoré spoločne umožnia ušetriť približne 54 ton emisií CO2 ročne.

Zistite viac >

Dróny nasadené do boja s morským odpadom

Cieľom projektu LitterDrone je zlepšiť kvalitu našich pobreží a oceánov. V rámci tohto projektu sa na dróny inštalujú aparáty s vysokou presnosťou, ktoré fotografujú pláže. Tieto snímky sa potom analyzujú pomocou identifikačného softvéru, ktorý pomáha pri prevencii a v boji proti hromadeniu morského odpadu. Vďaka podpore Európskej komisie získala Univerzita vo Vigu v spolupráci so Španielskym združením proti morskému odpadu a s podnikom inžinierskych technológií Grafinta príležitosť vyvinúť projekt LitterDrone.

Zistite viac >

Objavte príbehy za investíciami EÚ Objavte príbehy za investíciami EÚ
Objavte príbehy za investíciami EÚ POZRITE SI CELÝ ZOZNAM

Príbehy o investíciách EÚ
Zdieľajte
ECAS Login