investEU
Unia Europejska to nowe możliwości

UE inwestuje w twoją przyszłość. Efekty widać w każdym kraju wspólnoty.

Nowe możliwości zaczynają się tutaj

PLOCAN – okno na ocean

Platforma Oceaniczna Wysp Kanaryjskich (PLOCAN) to pływające laboratorium zajmujące się rozwojem zaawansowanych technologii morskich. Platforma znajduje się u wschodnich wybrzeży wyspy Gran Canaria. Powstaje tu wiele projektów badawczych w różnych dziedzinach, od biologii morskiej po projektowanie pojazdów.

Czytaj dalej >

Inteligentniejsza i mniejsza technologia

Po trzydziestu latach od utworzenia centrum badawczego Imec stało się ono jednym z liderów rynku w dziedzinie nanoelektroniki i technologii cyfrowych. Siedziba instytutu znajduje się w Leuven w Belgii. Pracujący tam badacze opracowują technologie, których powierzchnia jest mniejsza niż średnica ludzkiego włosa. Imec, który otrzymuje wsparcie z UE, łączy układy scalone z technologią cyfrową, która umożliwia wczesne wykrywanie raka, pomaga sprawić, by przyszłe samochody były inteligentniejsze i bezpieczniejsze dla ruchu, a także poprawia jakość naszego życia, doskonale łącząc ze sobą urządzenia codziennego użytku.

Dowiedz się więcej >

Walka z chorobami nowotworowymi u dzieci

Austriacka firma biotechnologiczna Apeiron Biologics opracowuje leki przeciwnowotworowe, kładąc szczególny nacisk na nowotwory rzadkie u dzieci. Pożyczka UE pozwoli firmie rozszerzyć prowadzone badania i opracować nowe metody walki z tą chorobą.

Czytaj dalej >

Poznaj historie inwestycji UE Poznaj historie inwestycji UE
Poznaj historie inwestycji UE WYŚWIETL PEŁNĄ LISTĘ

Więcej projektów w twoim kraju
Udostępnij

Wybory europejskie 23 - 26 maja 2019 Tak, tym razem głosuję
ECAS Login