investEU
Unia Europejska wspiera rozwój e-zdrowia w Polsce

StethoMe - inteligentny stetoskop wspierany przez UE to przełom w monitorowaniu opieki zdrowotnej.

Nowe możliwości zaczynają się tutaj

Drzewa o zaawansowanych technologiach dla czystego powietrza

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ponad 90 proc. ludzi mieszka na obszarach, gdzie jakość powietrza nie spełnia norm określonych w wytycznych. Dzięki wsparciu UE niemiecki start-up Green City Solutions opracował tzw. CityTree (miejskie drzewo) – inteligentny filtr powietrza złożony z mchu. Zapewnia ono czystsze i chłodniejsze powietrze w miejscach, w których brak terenów zieleni.

Dowiedz się więcej >

Szklarnie na dachach redukują emisje CO2

GROOF wykorzystuje innowacyjne podejście do redukcji emisji pochodzących z budynków i transportu promując współdzielenie energii na rzecz lokalnej produkcji żywności. W ramach tego projektu, częściowo finansowanego przez UE dotacją w wysokości 2,9 mln euro, zbudowane zostaną cztery szklarnie na dachach w czterech krajach – w Luksemburgu, Belgii, Francji i Niemczech – które razem będą mogły zmniejszyć emisje CO2 o 54 tony rocznie.

Dowiedz się więcej >

Drony do walki z odpadami morskimi

Projekt „LitterDrone” ma poprawić jakość naszych wybrzeży i oceanów. W ramach tego projektu wyposaża się drony w wysokiej rozdzielczości aparaty fotografujące plaże. Zdjęcia analizuje się przy pomocy specjalnego oprogramowania, aby walczyć z gromadzeniem się odpadów morskich. Dzięki wsparciu ze strony Komisji Europejskiej Uniwersytet w Vigo – we współpracy z Hiszpańskim Stowarzyszeniem ds. Walki z Odpadami Morskimi oraz firmą inżynieryjno-technologiczną Grafinta – opracował urządzenie LitterDrone.

Dowiedz się więcej >

Poznaj historie inwestycji UE Poznaj historie inwestycji UE
Poznaj historie inwestycji UE WYŚWIETL PEŁNĄ LISTĘ

Więcej projektów w twoim kraju
Udostępnij
ECAS Login