investEU
Unia Europejska to nowe możliwości

UE inwestuje w twoją przyszłość. Efekty widać w każdym kraju wspólnoty.

Udostępnij

Nowe możliwości zaczynają się tutaj

Nowe możliwości dzięki inwestycjom UE

Unia Europejska daje możliwości, dzięki którym firmy i instytucje rozwijają się szybciej, tworząc nowe miejsca pracy. Właściciele projektów mogą na każdym etapie realizacji inwestycji otrzymać wsparcie w postaci pożyczki, dofinansowania lub ukierunkowanych funduszy. Efekty inwestycji unijnych widoczne są w naszym najbliższym otoczeniu.

Plan inwestycyjny >

Inwestycje UE zmieniają nasze otoczenie na lepsze

Inwestycje UE codziennie zmieniają nasze życie: lepsza edukacja i służba zdrowia, nowa infrastruktura transportowa i zaawansowane technologie, wsparcie dla energii odnawialnej to przykłady jak Unia nieustannie ulepsza nasze najbliższe otoczenie. Pozytywne efekty takich inwestycji widać w każdym europejskim mieście i regionie. Poznaj wybrane miejsca, w których widać różnicę.

Poznaj historie wybranych inwestycji UE >

Historie ludzi

Poznaj historie ludzi, których życie zmieniło się dzięki inwestycjom UE. O swoich doświadczeniach opowiadają drobni przedsiębiorcy, rolnicy, naukowcy, uczniowie i studenci. Środki unijne umożliwiły im realizację własnych projektów, rozwinięcie działalności gospodarczej, podniesienie kwalifikacji i znalezienie nowej pracy.
 
Poznaj historie inwestycji UE Poznaj historie inwestycji UE Poznaj historie inwestycji UE WYŚWIETL PEŁNĄ LISTĘ

Baza powiązanych projektów

Rozbudowa szpitala w Toruniu

Polskie szpitale, borykające się z problemami finansowymi, stale poszukują dodatkowych pieniędzy na rozwój. Zarządzające nimi samorządy nie mają wystarczających środków, aby sfinansować kosztowne projekty modernizacyjne. Urząd Marszałkowski w Toruniu w modelowy sposób połączył różne formy unijnej pomocy, aby zagwarantować mieszkańcom regionu lepszą opiekę medyczną w nowym szpitalu wojewódzkim.
Learn more > Read more about Rozbudowa szpitala w Toruniu

SatAgro: rolnictwo satelitarne

Gospodarstwa rolne zużywają znaczne ilości nawozów i środków ochrony roślin. SatAgro to aplikacja, która przetwarza pomiary satelitarne, aby umożliwić rolnikom śledzenie zmian w uprawach. Następnie dane satelitarne przetwarzane są na precyzyjne mapy do aplikacji nawozów i innych środków produkcji. Dla rolników to oszczędność pieniędzy i sposób na zwiększanie plonów z większą troską o środowisko.
Learn more > Read more about SatAgro: rolnictwo satelitarne

Poprawa jakości powietrza w Małopolsce

W celu przyspieszenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Małopolsce, samorząd województwa i gminy stworzyły wspólnie sieć eko-doradców. W trosce o ludzkie zdrowie i dążąc do ograniczenia emisji szkodliwych substancji eko-doradcy informują mieszkańców, jak zwiększyć energooszczędność ich domów, wybrać ekologiczne urządzenia grzewcze i sfinansować ich wymianę.
Learn more > Read more about Poprawa jakości powietrza w Małopolsce
ECAS Login