investEU
Europos Sąjunga suteikia galimybių

ES investuoja į jūsų ateitį. Kiekvienoje ES šalyje – rezultatai akivaizdūs.

Galimybė prasideda čia

Aukštųjų technologijų „medžiai“ orui valyti

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad daugiau kaip 90 proc. žmonių gyvena vietovėse, kuriose oro kokybė neatitinka gairėse nustatytų standartų. Su ES parama Vokietijos pradedančioji įmonė „Green City Solutions“ sukūrė „City Tree“ – iš samanų pagamintą išmanų oro filtrą. Juo užtikrinamas švaresnis ir vėsesnis oras ten, kur nėra žaliųjų erdvių.

Sužinokite daugiau >

Ant stogų įrengti šiltnamiai CO2 kiekiui mažinti

GROOF naudoja naujovišką pastatų ir transporto išmetamų teršalų kiekio mažinimo metodą, pagal kurį derinamas dalijimasis energija ir vietos maisto produktų gamyba. Iš dalies finansuojant ES 2,9 mln. EUR dotacija, 4 šalyse – Liuksemburge, Belgijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje – bus įrengti 4 stogo šiltnamiai, kurie visi kartu padės padės per metus 54 tonomis sumažinti išmetamo CO2 kiekį.

Sužinokite daugiau >

Dronais prieš jūrų taršą šiukšlėmis

Projektu „LitterDrone“ siekiama, kad mūsų pakrantės ir vandenynai būtų švaresni. Jį vykdant, dronuose įmontuotos didelio tikslumo kameros fiksuoja paplūdimių vaizdus. Šie vaizdai analizuojami naudojant identifikavimo programinę įrangą, siekiant užkirsti kelią jūros taršai šiukšlėmis ir neleisti joms kauptis. Gavę Europos Komisijos paramą Vigo universitetas, bendradarbiaudamas su Ispanijos kovos su jūros tarša šiukšlėmis asociacija ir inžinerijos technologijų įmone „Grafinta“, galėjo plėtoti projektą „LitterDrone“.

Sužinokite daugiau >

Peržvelkite ES investavimo istorijas Peržvelkite ES investavimo istorijas
Peržvelkite ES investavimo istorijas ŽIŪRĖTI VISĄ SĄRAŠĄ

ES investavimo istorijos
Dalytis
ECAS Login