investEU
Euroopa Liit pakub võimalusi

ELi panustab sinu tulevikku. Igas liikmesriigis on tulemused silmnähtavad.

Võimalus algab siit

Kõrgtehnoloogilised puud puhta õhu saavutamiseks

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetest selgub, et üle 90% inimestest elab piirkondades, kus õhukvaliteet ei vasta tema suunistes kehtestatud normidele. ELi abiga on Saksa idufirma Green City Solutions arendanud välja toote City Tree – aruka õhufiltri, mis on valmistatud samblast. See tagab puhtama ja jahedama õhu rohealadega katmata piirkondades.

Saa rohkem teada >

Katusekasvuhooned CO2-heite vähendamiseks

GROOF lähtub uuenduslikust lähenemisviisist, et vähendada hoonete ja transpordi heitkoguseid, ühendades energia jagamise ja kohaliku toidutootmise. GROOF ehitab osaliselt ELi rahastuse (2,9 miljonit eurot) abil 4 riiki – Luksemburgi, Belgiasse, Prantsusmaale ja Saksamaale – 4 katusekasvuhoonet, mis kokku aitavad aastas säästa umbes 54 tonni CO2-heidet.

Saa rohkem teada >

Droonidega mereprügi vastu

Projekti LitterDrone eesmärk on parandada meie rannikualade ja ookeanide kvaliteeti. Selle raames paigutatakse droonidele randade pildistamiseks mõeldud täppiskaamerad. Neid pilte analüüsitakse tuvastustarkvara abil, et võidelda mereprügi kogunemise vastu ja seda vältida. Tänu Euroopa Komisjoni toetusele sai Vigo Ülikool võimaluse töötada koos Hispaania Mereprügi Ühingu ja tehnoloogiaettevõttega Grafinta välja projekt LitterDrone.

Saa rohkem teada >

Avasta lugusid ELi investeeringute taga Avasta lugusid ELi investeeringute taga
Avasta lugusid ELi investeeringute taga VAATA TERVET NIMEKIRJA

Lood ELi investeeringutest
Jaga
ECAS Login