investEU
Čerstvá granátová jablka z Řecka

Inovativní podnik sociální ekonomiky s názvem Alfeios Rodi, který spoluzaložili přátelé a kolegové z práce, se věnuje nejen pěstování granátových jablek, ale také jejich skladování, zpracování a prodeji.

Příležitost začíná zde

Čistý vzduch díky supermoderním umělým stromům

Podle údajů Světové zdravotnické organizace žije 90 % světové populace v oblastech, v nichž kvalita ovzduší nesplňuje jí stanovené normy. Německý startup Green City Solutions vyvinul za finanční podpory z EU inteligentní vzduchový filtr CityTree vyrobený z mechu. Zajišťuje čistší a chladnější vzduch v místech, kde se nevyskytuje žádná zeleň.

Více informací >

Střešní skleníky snižují emise CO2

Projekt GROOF nabízí inovativní přístup ke snižování emisí z budov a dopravních prostředků: kombinuje sdílení energie a místní produkci potravin. Díky projektu se na budovách ve 4 zemích (Lucemburku, Belgii, Francii a Německu) postaví 4 střešní skleníky, které mají dohromady ročně ušetřit přibližně 54 tun emisí CO2. Projekt je částečně financován Evropskou unií, od níž získal grant ve výši 2,9 milionu eur.

Více informací >

Drony napomáhají v boji proti znečišťování moří

Cílem projektu LitterDrone je zvýšit čistotu pobřeží a moří a oceánů. Drony jsou vybaveny vysoce přesnými aparáty, které fotografují pláže. Pořízené snímky se analyzují pomocí identifikačního softwaru, s jehož pomocí lze předcházet hromadění odpadu v mořích. Díky podpoře Evropské komise získala univerzita ve Vigu příležitost vyvinout projektu LitterDrone. Ke spolupráci přizvala Španělské sdružení bojující proti odpadu v mořích a technologickou společností Grafinta.

Více informací >

Seznamte se s příběhy investic EU Seznamte se s příběhy investic EU
Seznamte se s příběhy investic EU ZOBRAZIT KOMPLETNÍ SEZNAM

Příběhy investic EU
Sdílet
ECAS Login