investEU
Čerstvá granátová jablka z Řecka

Inovativní podnik sociální ekonomiky s názvem Alfeios Rodi, který spoluzaložili přátelé a kolegové z práce, se věnuje nejen pěstování granátových jablek, ale také jejich skladování, zpracování a prodeji.

Příležitost začíná zde

PLOCAN: brána k mořím a oceánům

Oceánská plošina Kanárských ostrovů (PLOCAN) je plovoucí laboratoř pro vývoj vyspělých námořních technologií. Nachází se u východního pobřeží ostrova Gran Canaria a je centrem několika výzkumných projektů, které se zabývají různými obory od mořské biologie po konstrukci vozidel.

Číst dále >

Inteligentní technologie v miniaturním formátu

Třicet let po svém vzniku je výzkumné centrum imec z belgické Lovaně jednou z předních společností na trhu v oblasti nanoelektroniky a digitálních technologií. Výzkumní pracovníci zde vyvíjejí technologie o velikosti menší než tloušťka lidského vlasu. Ve výzkumu, který je podporován z prostředků Evropské unie, imec kombinuje mikročipy s digitálními technologiemi, což se dá využít například ke včasné diagnostice rakoviny, vývoji vozidel budoucnosti, která budou inteligentnější a přispějí k vyšší bezpečnosti dopravy, a k bezproblémové konektivitě běžně používaných zařízení, což povede ke zvýšení našeho komfortu.

Více informací >

Boj proti rakovině u dětí

Biotechnologická firma Apeiron Biologics z Rakouska vyvíjí léčivé přípravky na léčbu nádorových onemocnění. Zvláštní pozornost věnuje jejich vzácným formám, které postihují především děti. Půjčka od EU pomohla firmě výzkum rozšířit a vyvinout nové způsoby boje proti tomuto onemocnění.

Číst dále >

Seznamte se s příběhy investic EU Seznamte se s příběhy investic EU
Seznamte se s příběhy investic EU ZOBRAZIT KOMPLETNÍ SEZNAM

Příběhy investic EU
Sdílet

Evropské volby 23 - 26 května 2019 Ano, tentokrát budu volit
ECAS Login