Eiropas gads attīstībai

Eiropas gads attīstībai

Partneris

Latvija

Ārlietu ministrija ir atbildīga par attīstības sadarbības un Eiropas gada attīstībai koordinēšanu Latvijā. Attīstības gads tiek organizēts ciešā sadarbībā ar LAPAS, nozaru ministrijām, pašvaldībām, pilsonisko sabiedrību un augstskolām.

Par mums

Ārlietu ministrija ir atbildīgā institūcija Latvijā par attīstības sadarbības politikas koordinēšanu. Attīstības politika tiek veidota un īstenota ciešā sadarbībā ar partnervalstīm, vēstniecībām un pilsonisko sabiedrību, valsts iestādēm un dažādu jomu ekspertiem. 

Īsā laika posmā, atgūstot neatkarību 1991.gadā, Latvija ir kļuvusi no attīstības palīdzības saņēmējas par donorvalsti.

Mēs saredzam savu neseno pieredzi kā būtisku ieguldījumu partnervalstu attīstībā, īpaši Austrumeiropā un Centrālāzijā. Divpusējā attīstības politikā Latvija īpaši ir iesaistīta tehniskās palīdzības nodrošināšanā - ekspertīze, zināšanas un resursi tiek nodoti dažādās jomās (laba pārvaldība, likuma vara, tiesu reformas, ekonomiskā un reģionālā attīstība u.c.).

Uzzini vairāk par Latvijas attīstības sadarbību Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Kā mēs raugāmies uz attīstības palīdzību – 3 jautājumi

Kādēļ mums būtu jādomā par attīstības palīdzību?

Attīstība ir solidaritāte - katrs cilvēks ir pelnījis dzīvot cieņpilni. Ne tik sen atpakaļ, Latvija pati saņēma palīdzību, un tagad ir viena no ātrāk augošajām ekonomikām. Tā ir arī savstarpējs izdevīgums - dabas katastrofas, piesārņojums, ūdens trūkums, radikalizācija, epidēmijas – šie ir vien pāris aspekti, kam robežas nav šķērslis un kas ir jārisina globālā mērogā. Attīstība ir arī tavas rīcības rezultāts. Seko līdzi, cik ētiski, kas un no kā ir ražojis tavas drēbes un pārtiku, un līdzdarbojoties pilsoniskajā sabiedrībā un politiskos procesos, jo tu vari ietekmēt pasaules attīstību.

Kāda virsvērtība rodas, ES piedaloties globālajos procesos?

''Mēs ne tikai nodrošinam lielākos finanšu resursus, mēs esam partneris, kas stingri atbalsta demokrātiju, labu pārvaldību, likuma varu, cilvēktiesības, pilsonisko sabiedrību, mieru un drošību pasaulē'' kā norāda Edgars Rinkēvičs, Latvijas ārlietu ministrs, un Nevens Mimica (Neven Mimica), Starptautiskās sadarbības un attīstības komisārs. Lasi visu rakstu šeit: https://www.devex.com/news/learning-from-the-past-for-a-sustainable-future-85397

Ko ikviens no mums var darīt lietas labā?

- Pērc drēbes no ilgtspējīgi izmantojama auduma! Lasi vairāk šeit: http://www.ethicalconsumer.org/buyersguides.aspx - Pievērs uzmanību ētiskiem aspektiem un etiķetēm, pērkot pārtikas produktus (vai strādnieki saņem taisnīgu algu?), kosmētiku (vai tā nekaitē dabai un vai dzīvnieki netiek izmantoti eksperimentos?) utt.. Uzzini vairāk šeit- http://www.sustainabletable.org/944/these-labels-are-so-confusing - Šķiro atkritumus un izmanto ūdeni atbildīgi! - Esi aktīvs vietējā kopienā un iesaisties globālajos procesos – tie ir tuvāk nekā domā! Vairāk par LAPAS šeit: http://lapas.lv/

Citas valodas:

Kontakti

Kr.Valdemāra iela 3
LV-1395 Rīga
Latvija

Kontaktinformācija presei

Preses un informācijas nodaļa

Twitter - @Attist_sadarb

Mūsu paziņojumi presei

9. janvārī Rīgā Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) un Ministru prezidente Laimdota Straujuma oficiāli atklāja Eiropas gadu attīstībai.

Published on 09/01/2015