Europos vystomojo bendradarbiavimo metai

Europos vystomojo bendradarbiavimo metai

pasakojimas

Vietnamo turizmo pramonė gręžiasi į tvarumą

„Prieš kokius penkerius metus turizmo rinkodara Vietname daugeliui žmonių iš esmės siejosi su reklama, – sakė Vietnamo nacionalinės turizmo administracijos (VNAT) už rinkodarą atsakingas direktoriaus pavaduotojas Le Tuan Anhas. – Tuo metu mūsų tikslas buvo paprastas – kuo daugiau turistų.“

Vietnamo statistikos tarnybos surinkti statistiniai duomenys šiuos teiginius patvirtina. Nuo 2000 m. iki 2013 m. į Vietnamą iš užsienio atvykstančių turistų pagausėjo daugiau negu trigubai (nuo 2,1 mln. iki 7,6 mln.), o į turistines išvykas savo šalyje išsiruošiančių vietnamiečių padaugėjo nuo 11,7 mln. iki 35 mln.

„Tačiau turizmo pramonei taip sėkmingai plėtojantis pradėjome suprasti, kad kai kurios iš turistų labiausiai pamėgtų vietų, pavyzdžiui, Ha Longo įlanka, dėl tokio žmonių antplūdžio gali būti nuniokotos“, – sakė Le Tuan Anhas.

„Mums sunkiai sekėsi valdyti minias ir prižiūrėti infrastruktūrą, pavyzdžiui, keltų prieplaukas ir keliukus į olas bei apžvalgos aikšteles. Be to, vandenyje atsirado daugiau šiukšlių, o tarp lankytojų ir vietos bendruomenių ėmė rastis trintis.

Taigi tikslą pritraukti kuo daugiau lankytojų pasiekėme su kaupu, tačiau kilo grėsmė pakenkti aplinkai ir sugadinti santykius su vietos gyventojais. Tapo visiškai aišku, kad reikia veikti kitaip“, – pasakojo Le Tuan Anhas.

„Kai 2010 m. ES pasiūlė Vietnamo vyriausybei atsakingo turizmo programą, supratome, kad tai būtent tai, ko mums reikia.

Nuo to laiko padarėme didžiulę pažangą. Pasinaudoję ES aplinkos ir socialiniu požiūriu atsakingo turizmo programa, parengėme turizmo rinkodaros strategiją, pagal kurią augimas galimas, tačiau daugiausia dėmesio skiriama kokybiškų produktų plėtojimui naudojantis Vietnamo lankytinų vietų pranašumais, ir atsižvelgiama ne vien į ekonominę naudą, bet ir į socialinį poveikį bei įtaką aplinkai“, – tęsė Le Tuan Anhas.

Pasak jo, tvarumo siekis atsispindi ir dabartiniame nacionaliniame turizmo logotipe, kuriame pavaizduotas iš žodžio „Vietnamas“ išaugęs ryškus lotoso žiedas.

„Lotoso žiedlapiai simbolizuoja svarbiausias Vietnamo turizmo rūšis: jūros ir pakrančių, kultūrinį, gamtos turizmą ir apsilankymus miestuose. Kryptingai reklamuodami gamtos ir kultūros lobius ne tik padedame išsaugoti mūsų gamtos ir kultūros paveldą, kuriuo mūsų tauta be galo didžiuojasi, bet ir suteikiame jam papildomą ekonominę vertę. Pavyzdžiui, dėl didėjančio domėjimosi gamtos ir kultūros paveldu didėja užimtumas kaimuose, daugiau darbo turi įvairūs amatininkai ir menininkai, o turistams gausiau lankantis gamtos draustiniuose daugėja lėšų gamtos apsaugai“, – paaiškino Le Tuan Anhas.

Tačiau Vietnamo nacionalinės turizmo institucijos ir pagal Aplinkos ir socialiniu požiūriu atsakingo turizmo projektą dedamos pastangos įtvirtinti atsakingą turizmą nėra vien centrinio lygmens. 2014 m. pagal Aplinkos ir socialiniu požiūriu atsakingo turizmo projektą visoje šalyje vyko atsakingo turizmo seminarų ciklai, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 3000 turizmo privataus sektoriaus, provincijų ir rajonų turizmo įstaigų ir turizmu besiverčiančių vietos bendruomenių atstovų.

„Per atsakingo turizmo seminarus mūsų pagrindinių sektorių suinteresuotosios šalys įtikinamos tvarumo svarba ir nauda ir joms pasiūloma praktinių tvarumo didinimo strategijų“, – teigė Le Tuan Anhas.

„Dabar į Vietnamo turizmo ateitį žvelgiu optimistiškai, – šypsojosi jis. – Anksčiau problemos dėl augimo mums kėlė daug nerimo, o dabar, kai ėmėme siekti tvarumo, mūsų galimybės atrodo beribės.“

Apie partnerius

Europos Sąjunga

Europos Sąjunga yra unikali ekonominė ir politinė 28 Europos šalių partnerystė. Kartu šios šalys užima didžiąją žemyno dalį. Daugiau…

Anksčiau problemos dėl augimo mums kėlė daug nerimo, o dabar, kai ėmėme siekti tvarumo, mūsų galimybės atrodo beribės.

- Vietnamo nacionalinės turizmo administracijos už rinkodarą atsakingas direktoriaus pavaduotojas Le Tuan Anhas
Vietnamas

ES padeda Vietnamui formuoti tokią turizmo rinkodaros strategiją, kad būtų ne vien skatinamas augimas, bet ir atsižvelgiama į socialinius padarinius bei poveikį aplinkai.

  • Nuo 2000 m. iki 2013 m. turistų skaičius labai padidėjo. Turistų iš užsienio padaugėjo nuo 2,1 iki 7,6 mln.
  • Vietname pajamos iš turizmo sudaro 6,2 mlrd. JAV dolerių (4,5 % BVP), šiame sektoriuje dirba 1 831 300 žmonių (tai 3,8 % visų darbo vietų).
  • ES programa yra didžiausia techninės paramos turizmui programa, kuria siekiama Vietnamo turizmo sektoriaus tvarumo.
  • Remiantis ES programa parengtas strateginis turizmo rinkodaros planas ir prekės ženklo strategija.
  • 2014 m. visoje šalyje vyko atsakingo turizmo seminarų ciklas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 3000 žmonių.
  • ES 2011–2015 m. programai skyrė 11 mln. eurų.

Šaltinis –ES delegacija Vietname; Vietnamo nacionalinė turizmo administracija; 2013 m. Pasaulio kelionių ir turizmo taryba