Unia Europejska

Informacje o stronie

Informacje o stronie

Europa.eu to oficjalny portal Unii Europejskiej. Osoby, które poszukują informacji lub usług oferowanych przez UE,

mogą tu znaleźć:

  • podstawowe informacje o tym, jak działa UE
  • aktualności i informacje o wydarzeniach w UE
  • linki do informacji udostępnianych na stronach instytucji i agencji UE.

Kto jest administratorem portalu?

Portalem zarządza w imieniu instytucji UE departament komunikacji Komisji Europejskiej.

Jak korzystać z portalu?

Portal można przeszukiwać, korzystając z jednego z głównych tematów (np. Jak działa UE, Życie w Unii Europejskiej, Prowadzenie działalności gospodarczej, Obszary działalności UE) lub z wyszukiwarki.

Linki do informacji i serwisów UE

Unia Europejska jest jednym z największych dostawców treści online na świecie, zatem wyszukanie konkretnej informacji może wydawać się skomplikowane. Codziennie na witrynach internetowych publikowane są nowe treści: akty prawne, statystyki, komunikaty prasowe, sprawozdania polityczne itp.

Wszystkie instytucje i agencje UE mają swoje własne strony internetowe. Biura UE w poszczególnych krajach członkowskich i w krajach na całym świecie także posiadają swoje strony. Istnieje też wiele serwisów tematycznych, które służą pomocą w wielu dziedzinach, np. umożliwiają wyszukanie numeru VAT danej firmy czy zamówienie publikacji unijnych bądź też ułatwiają znalezienie pracy za granicą.

Na tej stronie znajdą Państwo odesłania do tych informacji. Staraliśmy się sklasyfikować wszystkie informacje w jasny sposób oraz precyzyjnie opisać każdy z podanych linków.

Zadowolenie użytkownika

Portal europa.eu został stworzony dla Państwa. Współpracujemy z użytkownikami portalu, aby jego struktura i język były jak najbardziej zrozumiałe, i stale staramy się go udoskonalać.

Co się dzieje z uwagami nadesłanymi przez użytkowników?

Komentarze otrzymywane od użytkowników portalu są co tydzień tłumaczone, czytane i analizowane. Stale udoskonalamy portal w oparciu o otrzymane uwagi.

Opinie użytkowników otrzymujemy na cztery sposoby:

  • Formularz „Jak ulepszyć ten portal?” – co tydzień otrzymujemy za jego pośrednictwem do 3 tys. komentarzy
  • Sondaż – co dwudziestą osobę odwiedzającą portal prosimy o udzielenie odpowiedzi na kilka krótkich pytań
  • Jeśli chcą Państwo przesłać nam swoje uwagi, propozycje lub opinię na temat portalu, prosimy o kontakt
  • Formularz kontaktowyformularz, za pomocą którego można się z nami skontaktować
  • Testy z udziałem użytkowników – regularnie przeprowadzamy badania z udziałem użytkowników, aby uzyskać informacje zwrotne na temat istniejących stron lub projektów stron bądź ich części, nad którymi właśnie pracujemy. Wykorzystujemy również inne metody, np. badania terenowe, prototypowanie na papierze i sortowanie kart

Wszystkie uwagi i sugestie są tłumaczone maszynowo na języki, którymi się posługujemy, a później analizowane. Reagujemy na powtarzające się problemy i przez cały czas wprowadzamy zmiany: dodajemy linki, zmieniamy ich opisy i wprowadzamy inne udogodnienia, dzięki którym użytkownikom łatwiej znaleźć potrzebne informacje.

Wszystkie uwagi są anonimowe, a administratorzy stron nie przechowują danych osób odwiedzających portal lub nadsyłających uwagi.

Osoby odwiedzające nasz portal

Dzięki uwagom nadesłanym przez użytkowników portalu oraz wykorzystywanym przez nas narzędziom analitycznym możemy dowiedzieć się, kim są osoby odwiedzające nasze strony i jakich informacji na nich szukają.W 2018 r. każdego miesiąca średnio 2,3 mln osób odwiedzało portal Europa, z czego 25 proc. stanowili użytkownicy spoza UE. Respondenci odwiedzali portal głównie w celach zawodowych i zasadniczo byli z niego zadowoleni.

Back to top