Eiropas Savienība

Par šo vietni

Par šo vietni

Europa.eu ir Eiropas Savienības (ES) oficiālā tīmekļa vietne. Tas ir labs sākumpunkts, ja meklējat informāciju par ES un tās nodrošinātajiem pakalpojumiem, bet vēl neorientējaties mūsu vietnēs.

Šajā vietnē varat meklēt:

  • pamatinformāciju par ES darbību;
  • jaunākās ES ziņas un notikumus;
  • saites uz ES informāciju ES iestāžu un aģentūru vietnēs.

Kas šo vietni pārvalda?

ES iestāžu uzdevumā šo vietni pārvalda Eiropas Komisijas Komunikācijas nodaļa.

Kā lietot šo vietni?

Šajā vietnē var meklēt vai nu kādā no pamatēmām, piemēram, "Kā ES darbojas", "Dzīve un uzņēmējdarbība ES", "Temati", vai arī izmantot meklētāja funkciju.

Orientieri informācijā par ES un tās pakalpojumiem

ES publicē milzīgi daudz informācijas, un tajā var būt grūti orientēties. Katru dienu internetā tiek publicēti tiesību akti, statistika, paziņojumi presei, politikas ziņojumi utt.

Visām ES iestādēm un aģentūrām ir katrai sava tīmekļa vietne. Savas tīmekļa vietnes ir arī ES birojiem visās dalībvalstīs un citās pasaules valstīs. Mums ir arī dažādi pakalpojumi, kas, piemēram, palīdz atrast uzņēmuma PVN maksātāja numuru, pasūtīt ES publikācijas un palīdz cilvēkiem atrast darbu ārzemēs.

Šajā vietnē mēs cenšamies sniegt orientierus šajā informācijā. Esam mēģinājuši šo informāciju strukturēt skaidri saprotamā veidā, un esam snieguši aprakstus par to, ko var atrast katrā saitē.

Klientu apmierinātība

Europa.eu ir domāta jums. Mēs sadarbojamies ar vietnes lietotājiem, lai tās struktūru un valodu padarītu pēc iespējas skaidrāku, tai pat laikā mēs cenšamies ieviest arvien jaunus uzlabojumus.

Kā izmanto lietotāju atsauksmes?

Tīmekļa vietnes lietotāju atsauksmes katru nedēļu tulko, lasa un izanalizē. Mēs pastāvīgi pielāgojam tīmekļa vietni atbilstoši saņemtajām atsauksmēm.

Eiropas Savienības tīmekļa vietnes lietotāji var darīt mums zināmas savas atsauksmes šādi:

  • izmantojot veidlapu “Atsauksmes” — šādi ik nedēļu saņemam apmēram 3000 atsauksmju;
  • aizpildot aptaujas lapu — katru divdesmito vietnes apmeklētāju aicinām atbildēt uz vairākiem īsiem jautājumiem;
  • Ja vēlaties mums sniegt komentārus, ieteikumus vai atsauksmes par to, kā vērtējat šo vietni, rakstiet mums!
  • Saziņas veidlapa - ar tās palīdzību iedzīvotāji var uzrakstīt mums vēstuli un saņemt atbildi
  • piedaloties vietnes izmēģinājumos — tos mēs regulāri rīkojam, lai noskaidrotu atsauksmes gan par publicētajām, gan plānotajām lapām un sadaļām. Mēs izmantojam arī, piemēram, praktiskus pētījumus, papīra prototipus un kāršu kārtošanu.

Lai mēs spētu analizēt šos komentārus un ieteikumus, tos visus (ar mašīntulkošanas programmām) pārtulko valodās, ko mēs saprotam. Īpašu uzmanību pievēršam problēmām, kas atkārtojas bieži, un meklējam tām risinājumus. Piemēram, pievienojam saiti, mainām saites aprakstu vai kādā citā veidā palīdzam lietotājiem atrast informāciju, ko viņi meklē mūsu lapā.

Visi komentāri ir anonīmi, un mēs neglabājam ziņas par cilvēkiem, kas apmeklē šo vietni vai sūta atsauksmes.

Mūsu vietnes apmeklētāji

Vietnes apmeklētāju sniegtās atsauksmes kopā ar mūsu analītisko rīku ļauj uzzināt, kas ir mūsu vietnes apmeklētāji un ko viņi šeit vēlas atrast. 2018. gadā tīmekļa vietni "EUROPA" ik mēnesi apmeklēja vidēji 2,3 miljoni cilvēku, un 25 % bija no valstīm, kuras nav Eiropas Savienībā. Aptaujas respondenti ir norādījuši, ka viņi te galvenokārt viesojās profesionālos nolūkos, un viņi ar vietni bija ļoti apmierināti.

Back to top